feed-image
Українська

РІЗДВО ХРИСТОВЕ. АРХІЄРЕЙСЬКА ЛІТУРГІЯ У СВЯТО-МИХАЙЛІВСЬКОМУ КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ МІСТА ЖИТОМИРА!

СМК собор - Новини

У неділю, 7 січня 2017 року, Свята Православна Церква молитовно відзначала величне свята Різдва Христового. До цього свята віруючі готуються сорокаденним постом. Святитель Григорій Ниський так описує значення цього торжества: «Сьгодні – свято Різдва, тому що Бог з’явився людям через народження. Він – Бог, як Сущий і Присносущний від Присносущного, вищий за причину і слово (тому що немає слова, яке було б вище за Слово); і Він з’являється заради нас, народившись, щоб як Він дав нам буття, так Він і дарував нам блаженне буття, а краще сказати, щоб нас, що через гріх випали із благобуття, знову повернути до нього через втілення. Ось що ми святкуємо, ось що ми прославляємо цього дня: пришестя Бога до людей для того, щоб нам переселитися, або краще повернутися до Бога (бо це правильніше!), щоб відклавши стару людину, зодягнутися в нову (Еф. 4, 22-24) і, як вмерли ми в Адамі, так ожили у Христі (1Кор. 15, 22), з Христом і народжуючись, і розпинаючись, і погребаючись, і піднімаючись».

З нагоди свята у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира відбулись урочисті богослужіння. Оскільки цього року навечір’я свята пропало на суботу, то згідно уставу Православної Церкви певні служби були перенесені на день раніше. 5 січня 2017 року, у п’ятницю, протоієрей Юрій Булава та диякон Василь Солонинка відслужили Царські часи та зображальні.

Напередодні свята, у суботу 6 січня вранці у кафедральному соборі м. Житомира єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій у співслужінні соборного духовенства звершив Божественну Літургію та вечірню, яка завершилась чином прославлення Різдва Христового.

Ввечері, 6 січня, у Михайлівському кафедральному соборі Преосвященніший Паїсій, єпископ Житомирський і Овруцький очолив всенічне бдіння. Владиці співслужили настоятель, протоієрей Богдан Бойко та соборне духовенство.

Розпочалось богослужіння, згідно уставу, Великим повечір’ям, після якого з нагоди свята владика Паїсій звершив літію з благословенням хлібів, вина та єлею.

Під час ранньої, на полієлеї, духовенство храму велично заспівало величання свята: «Величаємо Тебе, Життєдавче Христе, що нас ради нині тілом народився від Безневісної і Пречистої Діви Марії». Після богослужіння священнослужителі собору привітали вірян святковими колядками, прославляючи радісну звістку народження Спасителя світу.

Цього ж вечора о 23.30 у малому храмі Свято-Михайлівського кафедрального собору розпочалося святкове Всенічне богослужіння, що звершив клірик собору протоієрей Валерій Корзун у співслужінні економа єпархії, протодиякона Аліма Мельнока.

У день свята у нашому соборі служилися дві Божественні Літургії. Ранню Літургію очолив протоієрей Юрій Булава у співслужінні диякона Володимира Бойко. Завершилося богослужіння уставним многоліттям, після якого хор священнослужителів собору привітав вірян святковими колядками.

Урочисту Євхаристію о 10 ранку очолив єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій. Владиці співслужили настоятель собору протоієрей Богдан Бойко, протоієрей Василь Загнибіда, ієрей Сергій Гаркуша, протодиякон Василь Татарин та диякон Василь Солонинка.

Після потрійної ектенії владика Паїсій помолився за мир в Україні та звільнення від нашестя чужинців і ворогів.

Після запричасного стиху до храму завітали колядники - учні Духовної недільної школи при Михайлівському кафедральному соборі, яка є найбільшою в Україні. Дітки заспівали святкові колядки і радісно сповістили про народження Спасителя світу.

Після завершення Літургії привітати вірян прийшли Віце-прем’єр міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко та мер міста Сергій Сухомлин. Разом зі духовенством собору вони долучився до святкових колядок.

Вітаємо причасників з прийняттям Святих Христових Тайн! Усіх християн поздоровляємо зі світлим святом Різдва Господа і Спаса нашого Ісуса Христа!

Христос народився! Славімо Його!

Більше фото можна знайти тут: facebook

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

РІЗДВО 2019
ЗНАЙТИ