feed-image
Українська

Святкові богослужіння в день пам'яті Різдва Пресвятої Богородиці (ВІДЕО)

СМК собор - Новини

Величаємо Тебе, пресвятая Діво, і шануємо святих Твоїх родителів, і всехвальне славимо народження Твоє.”

21 вересня Свята Православна Церква молитовно згадує подію Різдва Пресвятої Богородиці. Напередодні свята, у четвер ввечері, у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій звершив Всенічне бдіння. За богослужінням владиці співслужило соборне духовенство.

 

За вечірнім богослужінням була звершена літія, під час якої були благословені хліби, пшеницю, вино та єлей.

У день свята, 21 вересня 2018 року,  у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира було звершено дві Божественні Літургії о 7 та 10 годині, пізню яку очолив протоієрей Валерій Корзун та диякон Володимир Бойко у співслужінні єпархіального духовенства.

Пресвятая Богородице, моли Бога за нас, грішних! Богові нашому слава навіки віків! Амінь.

Більше фото можна знайти тут: facebook, Instagram_smk.sobor.zt

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира

Dim lights

Події різдва Пресвятої Богородиці.

Коли наблизився час народитися Спасителеві світу,в галилейському місті Назареті жив нащадок царя Давида Іоаким із своєю дружиною Анною. Обоє були благочестивими людьми і були відомі не своїм царським походженням, а смиренням та милосердям. Все їхнє життя було проникнуте любов'ю до Бога і до людей. Вони дожили до глибокої старості, а дітей не мали, від чого дуже засмучувалися. Та, незважаючи на свою старість, вони не переставали просити у Бога, щоб Він послав їм дитину. Вони дали обіцянку (обітницю): якщо у них народиться немовля, посвятити його на служіння Богу.

У той час кожен єврей сподівався через своє потомство бути учасником у царстві Месії, тобто Христа Спасителя. Тому кожен бездітний єврей зазнавав зневаги в інших, бо це вважалося великою карою Божою за гріхи. Особливо важко було Іоакимові, як нащадкові царя Давида, тому що саме в його роді мав народитися Христос.

За терпіння, велику віру і любов до Бога й одне до одного Господь послав Іоакимові та Анні велику радість. Під кінець їхнього життя в них народилася дочка. За вказівкою Ангела Божого їй було дане ім'я Марія, тобто по-єврейськи "Володарка, Надія".

Народження Марії принесло радість не лише її батькам, але й усім людям, тому що їй було наперед призначено Богом бути Матір'ю Сина Божого, Спасителя світу.

Різдво Пресвятої Діви Марії святкується православною Церквою як одне з великих свят 8 вересня (21 вересня н. с.).

ТРОПАР СВЯТА:

Різдво Твоє, Богородице Діво, радість звістило всій Вселенній, з Тебе бо засяяло Сонце Правди – Христос Бог наш; знищивши клятву, Він дав благословення і, перемігши смерть, дарував нам життя вічне.

Тропар – головна коротка молитва на честь свята.

ЗАКОН БОЖИЙ


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ЗНАЙТИ