feed-image
Українська

СТРАСНИЙ ТИЖДЕНЬ | ВЕЛИКИЙ ЧЕТВЕР

СМК собор - Новини

У Великий четвер згадуються чотири важливі події з життя Спасителя: Тайна вечеря, на якій Господь встановив таїнство Святої Євхаристії – Причастя Його Тіла і Крові; вмивання ніг ученикам на знак глибокого смирення і любові до них, а також як повчання всім християнам не шукати влади один над одним, а слугувати один одному; молитва в саду Гефсиманському; і врешті видання Ісуса Христа Іудою на неправедне судилище.

Увечері о 17.00 відбудеться Велика Утреня – одна з найдовших і найкрасивіших служб у році, відома ще під назвою "Дванадцять Страсних Євангелій". На ній згадуються Страсті Господні від молитви Спасителя у Гефсиманському саду до покладання Його Тіла до гробу.

І що важливо, дорогі брати і сестри, у цей святий день ми часто надаємо перевагу побутовим традиціям Чистого четверга, нехтуючи духовними. Багато вірян цей день вважають днем великого прибирання дому, господині миють вікна, перуть штори і обов'язково приймають ванну. Втім — Чистий четвер — це про очищення власної душі. Тож ми просимо лишити всі ці звичаї і присвятити день Господу, лише це має значення.

Підписуйтесь на наші канали і слідкуйте за актуальними новинами!:

YouTube, Facebook, Instagram, Telegram.

©Пресслужба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомир

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити