feed-image
Українська

Храмове свято (ФОТО)

СМК собор - Новини

У вівторок 21 листопада 2017 року Православна Церква святкує Собор архістратига Божого Михаїла та інших небесних сил безплотних. Це свято – є храмовим торжеством у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира. З нагоди цього у храмі відбулись святкові богослужіння. Напередодні храмового свята, 20 листопада 2017 року, відбулось Всенічне бдіння. Урочисте богослужіння звершили високопреосвященніший митрополит Івано-Франківський і Галицький Іосаф та преосвященніший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій у співслужінні настоятеля Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира митрофорного протоієрея Богдана Бойка, соборного духовенства та кліриків Житомирської єпархії.

Останнє оновлення (Вівторок, 21 листопада 2017, 20:17)

 

Анонс: Собор Архистратига Божого Михаїла та усіх Небесних Сил безтілесних

СМК собор - Анонси

У вівторок, 21 листопада, Свято-Михайлівський кафедральний собор Житомира відзначатиме храмове свято - Собор Архистратига Божого Михаїла та усіх Небесних Сил безтілесних.

У понеділок, 20 листопада, о 17 годині відбудеться святкове вечірнє богослужіння, яке очолить Преосвященніший Єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій у співслужінні сонму архієреїв та духовенства Української Православної Церкви Київського Патріархату, а у вівторок, 21 листопада, будуть служитися дві Божественні Літургії Святого отця нашого Іоана Золотоустого.

Останнє оновлення (Вівторок, 14 листопада 2017, 14:56)

 

Проповідь у 24-ту неділю після П’ятидесятниці. Зцілення кровоточивої жінки і воскресіння дочки Іаіра - Митрополит Антоній Сурожський

Душекорисні речі - Радимо прочитати

В ім'я Отця і Сина і Святого Духа.

Сьогоднішнє євангельське читання нам розповідає про два чуда Господні: про зцілення жінки, якій жодні людські сили, ніяке людське знання, ніяка добра воля людей не могли допомогти. І про те, як у відповідь на благання батьків, у відповідь на їх скорботу і тугу Спаситель Христос викликав назад до життя земного молоду дівчину.

 

Проповідь Патріарха Філарета у неділю 24-ту. Тільки християнство має вчення про воскресіння мертвих

Душекорисні речі - Радимо прочитати

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Дорогі браття і сестри!

Сьогодні Євангеліє розповідає нам про воскрешення Господом дочки Іаіра, начальника юдейської синагоги, і про зцілення кровоточивої жінки через лише доторкання нею до одежі Христа. Євангеліє говорить, що до Ісуса Христа прийшов Іаір, припав до Його ніг і просив прийти до нього в дім, бо його дочка, років дванадцяти, лежить при смерті. Коли ж Господь ішов, то народ тиснув Його.

 

Божественна Літургія у неділю 23-ту після П'ятидесятниці (ФОТО)

СМК собор - Новини

12 листопада 2017 року, у неділю 23-тю після П’ятидесятниці, Православна Церква вшановує пам'ять священномученика Зиновія та сестри його мучениці Зиновії. Цього дня та напередодні у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира відбулись воскресні богослужіння, які очолив єпископ Житомирський та Овруцький Паїсій у співслужінні  соборного духовенства.

Останнє оновлення (Неділя, 12 листопада 2017, 21:01)

 

ВІДПОВІДІ СВЯЩЕНИКА НА ЗАПИТАННЯ

Душекорисні речі - Повчання

У сучасному інформаційному світі, ми можемо почерпнути багато інформації у просторі інтернету, але інформація яка стосується церковних питань часто подається у нехристиянському руслі і базується на основі народних традицій і звичаїв, які в деяких випадках суперечать вірі Церкви.

Саме тому, улюблені во Христі браття і сестри, ми відкрили нову рубрику «ЗАПИТАННЯ СВЯЩЕНИКУ».

Останнє оновлення (Четвер, 09 листопада 2017, 10:20)

 

9 листопада - Православна Церква відзначає пам'ять преподобного Нестора Літописця, який народився в 50-х роках XI століття у Києві

Душекорисні речі - Листопад

Народився 1056 року в Києві.У той час, коли преподобний Антоній у безмовній тиші печери вимолював прощення для роду людського, а блаженний Феодосій розбудовував монастир, прийшов Нестор сімнадцятирічним юнаком до святої обителі.

З молодих літ він явив навики в усіх чернечих чеснотах: у постійному прагненні і дотриманні чистоти тілесної й душевної, в добровільній бідності, глибокому смиренні, безвідмовній покорі, суворому пості, безперервній молитві на вічних рівноангельських подвигах, яскравим прикладом яких служили життя перших святих Печерських - Антонія і Феодосія.

Останнє оновлення (Четвер, 09 листопада 2017, 09:44)

 

Святині храму: Преподобний Агапіт Печерський, Лікар Безвідплатний

СМК собор - Святині

Свято-Михайлівський кафедральний собор в Житомирі є одним з найдревніших храмових споруд України та Житомирщини. Хоча вік цього виличного храму не великий, адже споруджений він у 1856 році. Цей величний собор переніс чимало випробувань впродовж своєї історії. Довгий час храм був зачинений у період радянської влади і лише з відновленням незалежності України молитва у стінах собору зазвучала знову.

Під своїми склепіннями величний храм зібрав чимало святинь одна з яких частичка Преподобного Агапіта Печерського, лікаря безвідплатного. Прикластися до якої мають змогу постійні парафіяни та гості Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира.

Останнє оновлення (Середа, 08 листопада 2017, 12:00)

 

8 листопада - день пам'яті Великомученика Димитрiя Солунського.

СМК собор - ЛИСТОПАД

Dim lights

Останнє оновлення (Середа, 08 листопада 2017, 09:18)

 

Притча про сівача

Душекорисні речі - Радимо прочитати

Ісус Христос,знаходячись в Капернаумі,прийшов на берег Галилейського озера. До Нього зібралось багато народу. Він ввійшов у човен і сів, а народ стояв на березі, і з човна почав навчати народ притчами.

Ісус Христос сказав: "Ось вийшов сівач сіяти зерно своє, і коли сіяв, то одне впало при дорозі, і було потоптане, і птахи небесні подзьобали його.

А інше (зерно) впало на кам`янисте місце (де було мало землі); воно зійшло, але скоро всохло, тому що не мало коріння й вологи.

А ще інше впало поміж терня, виросло терня і заглушило його.

Інше ж упало в добру землю, і, коли зійшло, дало плід у стократ".

Останнє оновлення (Неділя, 29 жовтня 2017, 11:44)

 
ЗАПРОШУЄМО
ЗНАЙТИ
НОВЕНЬКЕ