feed-image
Українська

Храмове свято кафедрального собору (ФОТО)

СМК собор - Новини

Ангел такий прозорий, що через нього ллється на нас і досягає до нас світло Божественне... через них ми пізнаємо не їх, а живого Бога, Якого вони пізнали."

Святитель Григорій Палама

У суботу, 21 листопада 2020 року, Свята Православна Церква молитовно вшановує Собор Архистратига Божого Михаїла та усіх Сил Небесних Безтілесних.

З нагоди свята у Свято-Михайлівському кафедральному соборі відслужили дві Божественні Літургії: о 06:45 та о 9:00 ранку.

Останнє оновлення (Субота, 21 листопада 2020, 13:47)

 

АНОНС|ПРЯМОГО ВКЛЮЧЕННЯ - 21 ЛИСТОПАДА

СМК собор - Новини

Дорогі брати і сестри, громада Свято-Михайлівського кафедрального собору щиро запрошує долучитися до Божественної Літургії у день Собору Архистратига Божого Михаїла та всіх Небесних Сил безтілесних, а також дня нашого храмового свята ОНЛАЙН.

21 листопада, у суботу, в нашому храмі буде дві Літургії о 06:45 ранку та о 9:00. Відсвяткувати цей святий день кожен вірний християнин зможе також на спільній молитві у храмі, але з обов'язковим дотриманням усіх необхідних карантинних вимог.

Останнє оновлення (Понеділок, 16 листопада 2020, 20:45)

 

Всенічне бдіння напередодні храмового свята (ФОТО)

СМК собор - Новини

У суботу 21 листопада 2020 року Православна Церква святкує Собор архістратига Божого Михаїла та інших небесних сил безплотних. Це свято – є храмовим торжеством у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира.

З нагоди цього у храмі відбулись святкові богослужіння. Напередодні храмового свята, 20 листопада 2020 року, відбулось Всенічне бдіння.

Останнє оновлення (П'ятниця, 20 листопада 2020, 22:12)

 

АНОНС|ПРЯМОГО ВКЛЮЧЕННЯ - 20 ЛИСТОПАДА

СМК собор - Новини

Напередодні одного з головних свят на честь всіх святих Ангелів - Собору Архистратига Божого Михаїла та всіх Небесних Сил безтілесних, відбудеться Святкове вечірнє Богослужіння у п'ятницю, 20 листопада, о 16:45.

Громада Свято-Михайлівського кафедрального собору запрошує молитовно відзначити цей день разом з нами у храмі з дотриманням усіх необхідних карантинних вимог або ж долучившись до молитви ОНЛАЙН.

 

АНОНС| Свято-Михайлівському кафедральному собору 164 роки від дня освячення!

СМК собор - Анонси

21 листопада увесь православний світ відзначатиме Собор Архистратига Божого Михаїла та всіх Небесних Сил безтілесних. Для нашого собору це і храмове свято, ось вже 164 роки він носить ім'я архистратига.

Цей день є головний із свят на честь святих Ангелів. Він присвячений святому Архистратигу Михаїлу, начальнику воїнства небесного. Архистратиг Михаїл, ім’я якого означає «Хто, як Бог?» або «Хто рівний Богові?» є вождем Небесних сил, тому і називається Архистратигом, тобто начальником сил Господніх. Собор носить назву свята, саме на честь архистратига Михаїла і було освячено новозбудований храм у далекому 1856 році.

Останнє оновлення (Четвер, 19 листопада 2020, 15:57)

 

Проповідь Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія у двадцять третю неділю після П’ятидесятниці

СМК собор - Новини

Дорогі брати і сестри! Слава Ісусу Христу!

Сьогодні для нашої настанови ми чуємо в храмах читання з Євангелія від Луки про зцілення гадаринського біснуватого та подальші пов’язані з цим події. В чому ж полягає ця настанова?

Упродовж церковного року через читання з Євангелія ми не раз отримуємо нагадування про існування злих духів, які ворогують проти Бога і проти людини. У своєму першому Посланні апостол Петро нагадує християнам: «Будьте тверезі, пильнуйте, бо супротивник ваш диявол ходить, рикаючи, наче лев, i шукає, кого б пожерти.

Останнє оновлення (Неділя, 15 листопада 2020, 13:46)

 

Всенічне бдіння напередодні 23-ї неділі після П’ятидесятниці (ФОТО)

СМК собор - Новини

14 листопада 2020 року Божого напередодні 23-ї неділя після П’ятидесятниці та дня пам'яті мучеників Акиндина, Пигасія, Афонія, Елпідофора, Анемподиста та інших, у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира було звершене всенічне бдіння яке очолив єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій.

За богослужінням архіпастирю співслужили настоятель кафедрального собору митрофорний протоієрей Богдан Бойко та соборне духовенство.

Останнє оновлення (Неділя, 15 листопада 2020, 10:21)

 

Божественна Літургія у суботу, 14 листопада (ФОТО)

СМК собор - Новини

У суботу, 14 листопада, Свята Православна Церква вшановує пам’ять безсрібників і чудотворців Косми і Даміана Асійських і матері їхньої преподобної Феодотії в цей день у Свято-Михайлівському кафедральному соборі Житомира була звершена Божественна Літургія святого отця нашого Іоана Золотоустого яку очолив протоієрей Володимир Бігун у співслужінні соборного духовенства.

Після богослужіння була звершена панахида під час якої присутні у храмі молились за усіх спочилих православних християн.

 

Архієрейське богослужіння 22-ї неділі після П’ятидесятниці (ФОТО)

СМК собор - Новини

8 листопада 2020 року, у неділю 22-гу після П’ятидесятниці, Церква вшановує пам’ять великомученика Димитрія Солунського.

У цей день єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій очолив Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира.

За богослужінням аріпастирю співслужили клірики храму протоієрей Володимир Бігун, протоієрей Іоан Сопронюк та протодиякон Василь Татарин.

Останнє оновлення (Неділя, 15 листопада 2020, 11:03)

 

Димитрівську поминальну суботу у Свято-Михайлівському кафедральному соборі (ФОТО)

СМК собор - Новини

Бог же не є Богом мертвих, а живих. Бо в Нього всі живі. (Лк. 20:38)

У суботу, 7 листопада, Свята Православна Церква встановила день молитовного згадування усіх від віку спочилих православних християн і особливо православних воїнів.

У Димитрівську поминальну суботу у Свято-Михайлівському кафедральному соборі Житомира була звершена Божественна Літургія святого отця нашого Іоана Золотоустого, яку очолив єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій у співслужінні соборного духовенства.

 
ЗНАЙТИ
НОВЕНЬКЕ