feed-image
Українська

Проповідь Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія в день свята Богоявлення

Душекорисні речі - Проповіді Предстоятеля

Дорогі брати і сестри! Слава Ісусу Христу!

Сердечно вітаю усіх зі святом Богоявлення, з Хрещенням Господа нашого Ісуса Христа, з Йорданом!

Як бачимо, це свято має декілька традиційних назв, кожна з яких розкриває один з аспектів шанованої нами події.

Йорданом воно називається тому, що подія Хрещення Господнього і Богоявлення історично відбулася на річці Йордан, про що ми знаємо з Євангелія. Біля берега цієї річки, найбільшої у Святій Землі, пророк і Предтеча Іоан проповідував народу про близький прихід очікуваного Месії-Христа і про необхідність приготуватися до зустрічі з Ним через покаяння і виправлення свого гріховного життя.

Останнє оновлення (Вівторок, 19 січня 2021, 17:59)

 

Роздуми настоятеля: Водохреще (ВІДЕО)

СМК собор - Новини

19 січня — Церква святкує Богоявлення, або Водохреще - завершальне свято новорічно-різдвяного циклу. Відноситься воно до 12 найбільших свят року. Разом з тим для більшості українців цей день про купання в освяченій ополонці й обов’язкового набирання свяченої води додому 18 і окремо 19 січня. Але насправді свята вода і 18-го, і 19-го січня освячується абсолютно однаковим чином. І Церква ніколи не вчила про «міри святості» — «обидві» води називаються однаково: «велика агіасма», себто велика святиня.

 

19 січня - Святе Богоявлення. Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

Душекорисні речі - Січень

Свято Богоявлення, яке в народі називають ще Водохрещенням, за Юліанським календарем відзначають 19 січня (6 січня — за Григоріанським), воно завершує цикл Різдвяних свят. Йдеться про хрещення Ісуса Христа в річці Йордан, під час якого Христос об'являє себе як Месією і Спасителем. Про це свідчить при Хрещенні, як каже Євангеліє, сам Отець Небесний голосом із неба: «Ти  Син мій улюблений, в Якому  Моє благовоління» (Мр. 1, 11); свідчить Святий Дух, що у вигляді голуба сходить на Нього; свідчить також Іоан Хреститель, вказуючи на Нього: «Ось Агнець Божий, який бере гріхи світу » (Ін. 1, 29).

Останнє оновлення (Вівторок, 19 січня 2021, 09:05)

 

Про Святу Йорданську воду - Велику Агіасму

Душекорисні речі - Радимо прочитати

Безперечно, вода – неймовірна за своїми властивостями хімічна сполука. З давніх-давен вона залишається сакральним символом для багатьох народів. А традиційні історії про «мертву» та «живу» воду отримали своє логічне продовження в дослідах сучасних науковців: хіміків та фізиків. Для віруючих людей вода теж має неабияке значення. Існує навіть «свята» вода. Саме про неї будемо говорити в цій статті.

Останнє оновлення (П'ятниця, 18 січня 2019, 14:12)

 

АНОНС: Служба з нагоди свята Богоявлення!

СМК собор - Анонси

Дорогі у Христі брати і сестри!

У вівторок, 19 січня, Свята Православна Церква за своїм богослужінням молитовно згадує подію хрещення Господа нашого Ісуса Христа у р. Йордані. Це свято також називається Богоявленням, бо згідно святого Євангелія під час хрещення Ісуса Христа, Сина Божого, святий Іоан Хреститель побачив Духа Святого, Який тілесно сходив на Спасителя у вигляді голуба і Голос з небес «Ти є Син Мій Улюблений, у Тобі Моє благовоління!» (Євангеліє від Луки 3, 21:22).

 

Всенічне бдіння напередодні свята Богоявлення (ФОТО)

СМК собор - Новини

18 січня 2021 року, напередодні свята Богоявлення Господнього, єпископ Житомирський і Овруцький Пасій звершив святкове Всенічне бдіння у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира.

За богослужінням владиці співслужили настоятель храму протоієрей Богдан Бойко та духовенство кафедрального собору.

Останнє оновлення (Вівторок, 19 січня 2021, 09:51)

 

Божественна літургія Навечір’я Богоявлення (ФОТО)

СМК собор - Новини

18 січня 2021 року, у понеділок припало навечір’я свята Богоявлення Господнього. Цього дня єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій звершив Божественну літургію святителя Василія Великого у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира.

За богослужінням владиці співслужили настоятель храму протоієрей Богдан Бойко та соборне духовенство.

Останнє оновлення (Вівторок, 19 січня 2021, 09:36)

 

Архієрейське богослужіння у неділю перед Богоявленням (ФОТО)

СМК собор - Новини

17 січня 2021 року, у неділю 32-гу після П’ятидесятниці та перед Богоявленням, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій очолив Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира.

За богослужінням архіпастирю співслужили клірики храму протоієрей Володимир Бігун, протоієрей Іоан Сопронюк та протодиякон Василь Татарин.

Останнє оновлення (Вівторок, 19 січня 2021, 09:22)

 

Проповідь Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія в неділю перед Богоявленням

СМК собор - Новини

Дорогі брати і сестри! Слава Ісусу Христу!

Євангельське читання цього недільного дня готує нас до зустрічі свята Богоявлення. Які ж настанови ми отримуємо нині, слухаючи слова Писання?

Перша настанова для нас полягає в тому, що всяка Божа справа є премудро приготовленою. І приклад цього ми бачимо з Євангелія, коли раніше, ніж зі Своєю проповіддю до народу вийшов Господь Ісус Христос, Бог послав перед Ним великого пророка, Іоана Хрестителя. Він іменується Предтечею тому, що був посланий йти попереду Месії та готувати людей до прийняття Спасителя.

 

Архієрейське богослужіння в день пам’яті Василія Великого (ФОТО)

СМК собор - Новини

14 січня 2021 року, Православна Церква молитовно відзначає свято Обрізання Господнього і вшановує пам’ять святителів Василія Великого, архієпископа Кесарії Кападокійської, та Петра Могили, Митрополита Київського і всієї Руси.

З нагоди свята, у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій очолив Божественну літургію.

Останнє оновлення (П'ятниця, 15 січня 2021, 16:48)

 
РІЗДВО 2021
ЗНАЙТИ
НОВЕНЬКЕ