Семінар для вчителів Духовної недільної школи
СМК собор - Духовна дитяча недільна школа |
У Львові 4-6 лютого 2011 р.Б. відбувся семінар для вчителів Духовної недільної школи на тему: «Що таке інші християнські Церкви – їх обрядовість». Програма семінару включала відвідання та ознайомлення з основами віри, богослужінь, архітектури греко- та римо-католицьких, вірменської церков. Чому Львів? - Адже саме Львів займає особливе місце в історії України, знаменитий вкладом кращих представників української та сусідніх націй, які увіковічнили безліч храмів, пам'яток історії та культури. І хоча більшість наших вчителів вже неодноразово бували в місті Лева, проте теоретичне вивчення духовної спадщини християнських Церков в поєднанні з екскурсією досягло своєї мети - надання широкої практичної інформації про стан та особливості християнських конфесій в Україні на прикладі м.Львова. Назвемо декілька відвіданих християнських святинь: Архикатедральний собор Святого Юра (1744-1762), головної святині греко-католиків, Церква святих Ольги і Єлизавети (Костел Свято́ї Ельжбе́ти)(1903-1911), Архікафедральна базиліка Успіння Пресвятої Діви Марії, головний храм Львівської архідієцезії Римо-Католицької Церкви, Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Діви (1363-1370), Української єпархії Вірменської апостольської церкви, костел Божого тіла (1749-1764) та інші храми.
Своїми враженнями від семінару ділиться Любов Іванюк: "Я і подумати не могла, що українська історія і культура така багата і різноманітна. Я пишаюсь нашими предками, відчуваю гордість за наш народ, який намагається попри всі перешкоди економічного характеру змогли відстояти і зберегти для наших нащадків собори, церкви, костели і храми, які ми мали змогу відвідати. Однозначно зібраний матеріал щодо особливостей інших християнських Церков буде дуже корисним для дітей недільної школи. Щиро дякую громаді собору за можливість практичного навчання!".
Анна Банцер: "Впродовж усього часу перебування в Львові відчувала щире захоплення храмами та самим містом. Незважаючи на насиченість програми семінару, я відпочила душевно і збагатіла духовно, а саме прийшло усвідомлення масштабності греко- та римо-католицької віри, їхнє значення для звичайної людини в минулому і теперішньому часі. А ікони з Вірменської церкви, здається, ніколи не забуду."
Валентина Булькевич: "Приємне враження справило на мене саме місто, розміренний спосіб життя його мешканців, ввічливість та доброзичливість. Щодо храмів - вони дуже гарні, і наскільки я зрозуміла, насправді нас, християн, більше обєдну'є, ніж роз'єднує. І цей фактор є вирішальним для віруючих українців."
Олена Палій: "Християнські церкви Львова... Християнська ментальність Львова... Християнські діти Львова... Їхня велич, добротність, надійність... Мене вразила своєю непідкупністю, задушевністю і чистою вірою маленька 3-річна дівчинка, яка стояла навколішках, стуливши свої маньні долонькі, і своїм лагідним, тоненьким голосочком зверталася до Господа Ісуса Христа такими словами:
О, Ісусе, глянь на мене, зроби добре дитя з мене.
В мене серце ще маленьке, в ньому ніхто не проживає,
Тільки Ти, Ісусе, дорогенький. Я до тебе ручки простягаю,
За маму, за тата, здоров'ячка благаю,
За маму за тата, і всю родину, вислухай Ісусе маленьку дитину.
Хіба може бути щось краще, величніше, душевніше, ніж віра цієї манюньої дівчинки, яка від усього серця любить Господа, просить у Нього здоров'я для мами і тата. Проймаєшся молитвою цієї дівчинки і думаєш: "Який же всеблаженний і близький для кожного Ти, Господи."
< Попередня |
---|