Українська

Анонс: Розклад Богослужіння в свято усікновення глави пророка Іоана Предтечі

СМК собор - Анонси

Дорогі брати і сестри!

У вівторок, 11 вересня 2018 року Божого, Свята Православна Церква молитовно згадує подію Усікновення глави пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана.

Кожного року, на початку осені, ми сумуємо з приводу мученицької кончини Іоана Предтечі, усікновення Його Чесної глави. Про Святого Пророка Іоана віщував пророк Ісая, що він прийде приготувати дорогу грядущому Господу. За свідченням святого євангеліста Луки, народження Пророка і Хрестителя Іоана було сприйнято всіма близькими людьми з радістю і надією на спасіння.

 

День мученицької смерті св. Іоана Предтечі згадується православною Церквою 11 вересня за новим стилем і називається днем Усікновення глави Іоана Предтечі. В цей день призначено суворий піст, як вираз скорботи християн про насильницьку смерть великого пророка. Не вживаємо в цей день у їжу м’ясо, молочні продукти, рибу, щоб самим собі нагадати, до яких страшних наслідків приводить пристрасть нестриманості. Свята Церква шанує Іоана Предтечу вище за всіх святих, після Богоматері.

З нагоди свята у Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира урочисті богослужіння відбуватимуться за наступним розкладом.

У  понеділок ввечері, 10 вересня, о 16.45 відбудеться Всенічне Бдіння.

У день свята, 11 вересня, у нашому храмі будуть звершені дві Божественні Літургії: о 7 та о 10 годині . Ввечері о 16.45 розпочнеться вечірнє богослужіння з акафістом святому Іоану Предтечі перед іконою з частичками Його мощей.

Нагадуємо, що цієї неділі, 15 - 16 вересня, розпочинається  новий навчальний рік у Духовній недільній школі при Свято-Михайлівському кафедральному соборі. Початок урочистого святкового молебню перед навчанням о 9.00 годині.

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира