Українська

АНОНС | Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

СМК собор - Анонси

19 серпня Православна церква святкує Преображення Господнє. Історія цього свята описана трьома апостолами: Матфеєм (17: 1-6), Марком (9: 1-8) та Лукою (9: 28-36), крім Іоана Богослова. Розповідь про Преображення Господа у всіх трьох євангелістів є подібною за змістом та описом обставин.

З нагоди цієї події, 19 серпня, в Свято-Михайлівському кафедральному соборі відбудеться дві Божественні Літургії. Початок ранньої Літургії о 6:45 ранку яку очолить настоятель собору митрофорний протоієрей   о. Богдан Бойко. Пізня Літургія розпочнеться о 9:00 годині яку очолить Преосвященніший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій. Після завершення кожної Літургії буде звершено чин освячення плодів, принесених парафіянами.

18 серпня, увечері о 17 годині буде служитися святкове вечірнє богослужіння з чином благословення хлібів, вина та олії.

За народною традицією Преображення називається Другим Спасом або Яблучним Спасом. Народну назву свято отримало через те, що, відповідно до Типікону, у цей день освячується виноград нового врожаю та інші плоди, а там, де його немає – яблука, після чого дозволяється їх вживати в їжу. Це пов’язано з тим, що в Греції (раніше – Візантії) виноград достигав якраз у цю пору року. А перші плоди віруюча людина завжди приносила у храм як свою жертву Богу і для освячення всього врожаю.

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира