Українська

Анонс: день тезоіменинства архипастиря

СМК собор - Анонси

Улюблені браття і сестри!

У вівторок, 28 листопада, Свята Православна Церква молитовно вшановує пам'ять преподобного Паїсія Величковського. Цей день – знаменним для Житомирської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, оскільки Преосвященніший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій святкує день тезоіменинства.

З цієї нагоди у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира (адреса храму: м. Житомир, вул. Київська 18) відбудуться урочисті богослужіння:

- 27 листопада, у понеділок ввечері о 17:00 годині, відбудеться Всенічне бдіння.

- 28 листопада, у вівторок вранці о 9:00 годині, буде звершена святкова Божественна літургія.

Богослужіння з нагоди дня пам’яті свого небесного покровителя, очолить керуючий Житомирською єпархією Преосвященніший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій у співслужінні соборного духовенства та кліру єпархії.

Щиро запрошуємо усіх православних християн взяти участь у святкових богослужіннях і молитовно разом з нашим архіпастирем розділити радість свята, вознести молитви до престолу Божого за мир в Україні та прославити преподобного Паїсія Величковського!

Довідка:

Прп. Паїсій Величковський (1722 – 1794) — видатний православний подвижник і старець, стараннями якого було відроджено багато традицій православного монашества. Його послідовниками були засновані знамениті Оптина та Глинська пустині, відновлені Святогірська і Нямецька Лаври, Валаамський монастир і багато інших. На Афоні старець Паїсій заснував Свято-Іллінський скит. Вихідець роду козацьких священиків з Полтавщини, своє духовне становлення він проходив в Київській духовній академії та Києво-Печерській Лаврі. Стараннями старця Паїсія були вперше перекладені на слов’янську мову «Добротолюбіє» та інші творіння Святих Отців Церкви Христової.

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира