Українська

АНОНС: ТРОЇЦЬКА ПОМИНАЛЬНА СУБОТА

СМК собор - Анонси

Перед святкуванням Святої Тройці у православних проходить батьківська поминальна субота Троїцька, яка починається з вечора п'ятниці спеціальною поминальною службою, - парастасом. Парастас перекладається з грецького як клопотання. Вся Українська Православна Церква молиться перед Господом за своїх від віку спочилих православних.

У Троїцьку суботу звершується поминальне богослужіння, а після Божественної літургії - вселенська панахида.

З цієї нагоди у Свято - Михайлівському кафедральному  соборі в п’ятницю, 14 ЧЕРВНЯ о 17.00 відбудеться вечірня та утреня з акафістом за упокій померлих, а в суботу 15 ЧЕРВНЯ після закінчення Божественної Літургії буде звершено панахида за усіх від віку спочилих православних християн, за жертв Голодомору, політичних репресій, жертв Чорнобильської катастрофи, Героїв Небесної Сотні, усіх загиблих українських військових, які героїчно загинули на Сході України під час військового протистояння і  віддали власне життя за Незалежність та мир нашої Батьківщини.

Початок Літургії о 9.00 годині ранку.

Підписуйтесь на наші канали і слідкуйте за актуальними новинами!:

YouTube, Facebook, Instagram, Telegram.

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира

Довідка:

Поминальні суботи називають також батьківськими, тому що батьки (родителі) ближче за всіх до своїх дітей. А поминають раніше тих, хто ближче по плоті. Звичайне поминання починається з покійних батьків і матерів, прародичів, тож поняття «батьківська субота» пов'язане з кровними узами. Наші рідні йдуть у світ інший з пристрастями, пороками, гріхами, тому православні особливо просять у ці дні Триєдиного Бога, щоб Він помилував їх. До храмів приносять милостиню: хліб, коливо, солодощі та інше, пишуть поминальні записки з іменами покійних, вимолюють у Бога прощення їхніх гріхів. Адже самі покійні вже не можуть нічого для себе вимолити.

На Троїцьку поминальну суботу є молитви за всіх тих, хто загинув. Багато було таємничих смертей: людина вийшла з дому і не повернулася – була вбита чи за політичні переконання, чи за релігійні, чи за майнові проблеми, чи з трагічного випадку. Саме ця субота об’єднує молитвою всі види смертей, якими християнин міг покинути цей світ, предстати перед Богом на суд.

Дехто вважає Троїцьку поминальну суботу нібито особливим днем молитви за самогубців. Але справа мається інакше. Канон поминальної суботи перераховує всіх, за кого ми молимося: і тих, хто пропав безвісти, і тих, хто загинув. Навіть поминаємо тих, хто, можливо, убитий ближнім своїм, але це було інсценовано як самогубство. Один Бог свідок того, що трапилося в житті цієї людини.

Таким чином, Церква об’єднує у прохальних молитвах усіх, хто упокоївся. Ми просимо в переддень торжества народження Церкви, щоб Господь молитвами всіх святих по Своїй милості оселив у Царстві Небесному всіх, хто покинув цей світ.

 
ЗНАЙТИ