Українська

АНОНС: Успіння Пресвятої владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії

СМК собор - Анонси

28 серпня Православна Церква відзначає велике свято, яким закінчується Успенський піст- Успіння Пресвятої владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії в народі кажуть "перша Причиста". Це свято належить до Дванадесятих.

Пресвяту Богородицю шанують у всьому світі. Їй присвячені тисячі храмів, монастирів, багато лавр. Церква шанує Пресвяту Богородицю як «Чеснішу Херувим і незрівнянно славнішу відСерафим». Ці слова характеризують Матір Божу. Жоден з ангельських чинів не може зрівнятися з Нею. Після розп'яття і воскресіння Ісуса Христа Богородиця перебувала під опікою одного з апостолів - Іоанна Богослова.

У день свята, 28 серпня, в Свято-Михайлівському кафедральному соборі відбудеться дві Божественні Літургії. Початок ранньої Літургії о 7 ранку. Пізня Літургія бере початок о 10 годині яку очолить Преосвященніший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій.

Напередодні ж, у передсвято 27 серпня в Свято-Михайлівському кафедральному соборі відбудеться всенічне бдіння о 17.00 годині з виносом плащаниці Богородиці та хресним ходом навколо храму.

довідка:

Наприкінці свого життя Вона проводила багато часу в молитвах біля Гробу Господнього. За переказами, під час однієї з таких молитов архангел Гавриїл повідомив про те, що через три дні Вона помре, і підніс пальмову гілку - як символ перемоги над смертю. Пресвята Діва чекала завершення земних днів спокійно і навіть з радістю, адже Вона знала, що там, на Небі, зустріне Свого Сина і Свого Бога.

Перед Успінням Пресвята Діва Марія хотіла побачити всіх апостолів, які до того часу розійшлися по різних місцях проповідувати християнську віру. Незважаючи на це, бажання Богородиці виповнилось: Святий Дух дивним чином зібрав апостолів у ложа Пресвятої Богородиці, на якому Вона молилася і чекала своєї смерті. Апостоли поховали Богородицю в гробниці Її батьків, праведних Іоакима і Анни, в якій спочивав і прах Її чоловіка Йосипа Обручника, біля самого підніжжя Єлеонської, або Оливної гори, біля Гетсиманського саду, де так любив розмовляти з учнями Христос і де Він був заарештований.

На цьому місці зараз підземний православний (грецький) храм. На третій день після смерті апостоли відсунули великий камінь, яким був зачинено вхід. Однак Діви Марії вони не виявили в гробниці були тільки похоронні пелени - Ісус забрав на Небеса не тільки безсмертну душу Богородиці, але і Її тіло.

В цей день віруючі просять допомоги і заступництва у Пресвятої Богородиці. «В молитвах невсипущу Богородицю...» - ці слова з церковних співів підтверджують те, що дійсно Пресвята Богородиця невпинно молиться за нас перед Своїм Сином і просить Його, щоб Він помилував нас грішних.

Тропар:

У різдві дівство зберегла Ти, в успінні ж світу не залишила Ти, Богородице, перейшла Ти до життя, бо Ти Мати Життя, і молитвами Твоїми визволяєш від смерті душі наші.

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира