Українська

АНОНС: ВЕРБНА НЕДІЛЯ

СМК собор - Анонси

Любі у Христі брати і сестри!

У Свято-Михайлівському кафедральному соборі напередодні свята Входу Господнього у Єрусалим у суботу, 20 квітня ввечері о 17 годині буде служитися Всенічне бдіння, під час якого буде звершено чин освячення верби.

У день свята, 21 квітня, відбудеться дві Божественні Літургії. Початок ранньої Літургії о 7 ранку. Пізня Літургія бере початок о 10 годині. Після завершення кожної Літургії буде звершено чин освячення верби.

Освятити вербу можна буде протягом всього недільного дня до 18 години.

Щиро запрошуємо усіх православних християн розділити радість свята разом з нами під час богослужінь та долучитись до спільної молитви!

Довідково:

Вербною неділею це свято називається, тому що у цей день ми освячуємо гілки верби. Вона освячується у нас, тому що більше за інші дерева схожа на пальму, яку стелили іудеї Спасителю під ноги під час входу його у Єрусалим. Варто, також, пояснити значення іншої назви цього свята. Воно називається входом Господнім у Єрусалим, оскільки, як розповідає нам Священне Писання (Мф. 21:1-11; Мк. 11:1-11; Лк. 19:29-44; Ін. 12:12-19), у цей день Господь Ісус Христос торжественно в’їхав у Єрусалим на осляті. Назустріч Йому виходить натовп людей, які чули про його дивовижне чудо, про Його натхненні проповіді. Жителі міста кидають під ноги осляти - на знак поваги до Христа, на знак своєї прихильності перед Ним - власний одяг, вони радісно вимахують зеленими гілками фінікових пальм, вони виголошують Йому славослів'я. Його зустрічає велика кількість народу з вигуками: «Осанна».   Христа радісно зустрічають як переможця. Кого він переміг? В першу чергу переміг смерть. Він воскресив у передмісті Єрусалиму мертвого чотириденного Лазаря. І весь народ який довідався про цю подію, бажав бачити переможця смерті. Христа зустрічав Єрусалим як Месію.

Підписуйтесь на наші канали!

YouTube, Facebook, Instagram

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира