Українська

Партія сопрано в Архиєрейському хорі при Свято-Михайлівському кафедральному соборі

СМК собор - Архиєрейський хор

Партія сопрано в Архиєрейському хорі при Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира

Злагоджений, мистецьки досконалий церковний спів є великою притягальною силою і окрасою кожного богослужіння. Він сприяє глибшому зануренню у стан молитовного споглядання та зростанню побожності. Важливим моментом є також те, що спів хору під час Служби Божої у земній Церкві поєднується зі співом Ангелів у Небесній Церкві. З огляду на вище зазначені обставини, церковному співу приділялася особлива увага під час богослужінь впродовж століть.
У головному соборі м.Житомира своїм співом урочисті богослужіння за участі Архиєрея вже багато років прикрашає Архиєрейський хор під керівництвом Євгенія Шестакова.

Архиєрейський хор являє собою мішаний чотириголосий хор, тобто у ньому поєднуються жіночі та чоловічі голоси в один загальний співочий колектив. Основні його групи – сопрано, альти, тенори, баси – поділяються на 1-і й 2-і голоси. У музичному мистецтві мішаний хор вважають найдосконалішим з усіх видів хорових колективів, оскільки він має дуже широкий діапазон та володіє багатством музичних барв і технічних можливостей.

Сопрано (італ. soprano, від sopra — зверх, понад) — найвищий жіночий співочий голос. Сопрано володіють в основному жінки та діти. Вокальний діапазон сопрано складає приблизно від C4 = 261 Гц до A5 = 880 Гц у хоровій музиці.

В Архиєрейському хорі при Свято-Михайлівському соборі партію сопрано виконують (на фото зліва направо):

- Сакунова Оксана Анатоліївна (Житомирське училище культури)
- Паламарчук Анастасія Петрівна (Житомирський інститут культури)
- Дідик Світлана Сергіївна (Новоград-Волинський медичний коледж)
- Качанюк Ірина Володимирівна (Житомирський державний університет імені Івана Франка).