Українська

Партія тенора в Архиєрейському хорі при Свято-Михайлівському кафедральному соборі

СМК собор - Архиєрейський хор

Музика і духовна пісня – це найсильніша зброя у Божих руках для відродження серця людини. Хвалебні гімни, церковний спів – це справжня атмосфера неба. Музика – одна із найвеличніших, найкращих дарів Творця. А мистецтво поєднання тексту пісні з музикою бере початок практично разом з історією людства.

Церковний спів має служити для того, щоб спрямувати думки до чистого і святого. Пісня – це наш меч, який завжди можемо занести над розчаруванням, сумнівом, болем. Натомість, коли людина щаслива, ми кажемо: «Душа співає». Співи духовних пісень – один із найбільш ефективних засобів до того, щоб закарбувати духовну істину у людському серці і прославити Небесного Творця нашого.

 

У головному соборі м.Житомира своїм співом урочисті богослужіння за участі Архиєрея вже багато років прикрашає Архиєрейський хор під керівництвом Євгенія Шестакова.

Архиєрейський хор являє собою мішаний чотириголосий хор, тобто у ньому поєднуються жіночі та чоловічі голоси в один загальний співочий колектив. Основні його групи – сопрано, альти, тенори, баси – поділяються на 1-і й 2-і голоси. У музичному мистецтві мішаний хор вважають найдосконалішим з усіх видів хорових колективів, оскільки він має дуже широкий діапазон та володіє багатством музичних барв і технічних можливостей.

Тенор - це високий співочий чоловічий голос. Його діапазон у сольних партіях від малої до другої октави, а у хорових партіях до соль, ля, ля-бемоль у першій октаві. Особливу красу тенору являє верхній регістр, його високе «знамените» тенорове сі-бемоль, так зване «верхнє до» (до другої октави). Це так звані «королівські» ноти, за які в Італії та в інших країнах світу співаку платять великі гонорари. «Тенор - це верхи, а бас - це низи», кажуть старі, поважні італійські майстри співу.

В Архиєрейському хорі при Свято-Михайлівському соборі партію тенора виконують (на фото зліва направо):

  • Карпов Сергій Адамович (Житомирське училище культури)

  • Карпенко Віталій Юрійович (Київський театральний інститут імені Карпенка-Карого, Заслужений діяч мистецтв України)