Українська

18 березня - пам'ять мч. Конона Ісаврійського та ікони Божої Матері званої «Виховання».

Душекорисні речі - Березень

Мученик Конон Ісаврійський
Святий мученик Конон Ісаврійський народився у Віфанії, селищі, розташованому поряд з малоазійськім містом Ісаврією, жителі якого прийняли християнську віру від апостола Павла. Святий Конон з юності сподобився особливого заступництва Архистратига Михаїла, який являвся йому і допомагав в багатьох важких обставинах його життя.

За наполяганням батьків Конон був заручений з дівчиною на ім'я Ганна, яку після весілля він переконав залишитися дівою. Молоде подружжя жило як брат з сестрою, присвятивши себе цілком Богові. Святий Конон привів до християнської віри і своїх батьків. Його батько, святий Нестор, за викриття ідолопоклонників прийняв мученицьку смерть.
Рано поховавши матір і дружину, святий Конон продовжував служіння Богові, цілком присвятивши себе чернечим працям, посту і молитві. У похилому віці святий подвижник був прославлений дарами чудотворінь. Завдяки його проповіді і чудесам багато язичників навернулися до Христа.
Коли в Ісаврії почалися гоніння на християн, одним з перших постраждав святий Конон.
Його піддали жорстоким тортурам за відмову принести жертву ідолам. Проте жителі Ісаврії, дізнавшись про катування, яким піддався святий, вирушили зі зброєю в руках на захист мученика. Злякавшись народного гніву, мучителі втекли, а ісавряни знайшли мученика пораненого і скривавленого на місці тортур. Святий Конон шкодував про те, що не удостоївся прийняти мученицьку смерть для прославлення Господа.
Через два роки святий Конон мирно помер і був похоронений поряд зі своїми батьками і дружиною.

 

Ікона Божої Матері званої « Виховання»
На іконі, що іменується "Виховання", Божа Матір зображується з Предвічним Младенцем, що сидить на Її лівій руці. Права рука Христа простягнена вгору до лику Пречистої Діви.
До 1917 року святий образ містився в Казанському соборі на Красній площі, але після його руйнування був загублений, зараз там знаходиться список з чудотворної ікони, що прославився по всій Росії своїми чудесами.
Назва ікони говорить сама за себе. Перед нею батьки моляться за своїх дітей, просячи у Пресвятої Богородиці взяти їх під Її покров, послати їм розум і наповнити серце премудрістю. Також до наших днів дійшла і коротка молитва цього образу: "Доручаю дитя моє цілком Господеві моєму Ісусу Христу і Твоєму, Пречиста, небесному заступництву".

 
ЗНАЙТИ
НОВЕНЬКЕ