Українська

Молитва за Україну на День Незалежності України

24 серпня у 19-ту річницю Дня Незалежності України в Свято-Михайлівському кафедральному соборі відбувся молебень за Україну. Під час якого настоятелем собору о.Богданом було виголошено особливу молитву: "Владико, Господи Боже наш, Джерело життя і безсмертя, Творче всього видимого і невидимого! Ти кожному народу визначив місце його поселення; Ти, Господи, дав українському народу багаті і родючі землі, просвітив його світлом Євангелія Христового через нашого просвітителя Святого і великого князя Володимира, дарував йому мудрих правителів – благовірного князя Ярослава Мудрого, Володимира Мономаха та інших – великих святителів Іларіона і Петра Могилу.

Але ми не послухали Тебе і не виконували заповідей Твоїх, не ходили дорогою правди і любові. Господи, ми згрішили перед Тобою, і праведним Твоїм судом втратили свою державну незалежність, будучи поневоленими сусідніми народами. Ти ж, Милосердний Господи, що не до кінця гніваєшся, дивлячись на наші вікові великі страждання, голодомор, заслання, гоніння і катування, а ще більше – на велике терпіння нашого народу; бо ми і в стражданнях і в неволі не втрачали віру в Тебе, єдиного істинного Бога, – Ти змилувався над нами і дарував нам свободу і державу. Дякуємо Тобі за милосердя Твоє, і припадаючи знову, дякуємо за Твою безмежну любов. Бо ми хоч і грішимо перед Тобою, але ж і Тобі Єдиному служимо.

Зглянься на нас, Чоловіколюбний Господи і не карай нас гнівом Твоїм за наші провини вільні й невільні, за нашу національну несвідомість і національне протистояння, за несправедливі суди, за гордість і нетерпимість один до одного. Бо Ти, Боже наш, бачиш і навернення до Тебе народу нашого, його віру і жертовність.

Ти дав нам нового Президента – пошли йому мудрість, щоби він мечем влади не тільки карав зло, але і захищав добро, щоби він не тільки закликав любити Україну, але і зберіг недоторканою нашу державність. Розбуди совість народних обранців, щоб вони дбали не про себе, а про народ, який обрав їх. Милосердний Господи, допоможи нашому уряду виконувати свої обов’язки, дбати про добробут народу та розвиток економіки нашої держави.

Боже всякого милосердя, Ти у гніві Своєму караєш нас і фінансовою кризою, і непомірною спекою, але милостиво і з любов’ю, щоби ми навернулися до Тебе від гріхів наших і покаялися – особливо у корупції, яка є великою перешкодою розвитку економіки та добробуту людей.

Господи, Боже наш, Ти є справедливий і милостивий Суддя, але судді наші не такі, бо часто судять за гроші та дивляться на особу. Допоможи їм, Господи, Своєю благодаттю судити справедливо, пам’ятаючи, що і вони скоро стануть перед Тобою на суд.

Напоум багатих, Господи, щоб вони знали і пам’ятали, що багатство, яке Ти дав їм в управління, не їхнє, а Твоє, і Ти маєш владу відібрати Його.

Господи Боже, Ти дарував кожному народу свою мову, і в день П’ятидесятниці зіслав Духа Святого на апостолів і дав їм дар мов, щоб вони проповідували Слово Твоє на рідних мовах, але ми, раби недостойні, втративши свободу і державність, забули свою рідну українську мову, і тепер зробили мови предметом суперечок – на якій мові повинні розмовляти українці. Прости нас, Милосердний Господи, за цей гріх.

Господи, Спасителю наш, Ти молився Своєму Отцю, щоби ми були єдине, але ворог і донині роз’єднує нас так, що в цьому році ми не можемо і помолитися за Україну разом. Ти знаєш неміч народу нашого – відсутність єдності як в минулому, так і тепер, але прости нам провини наші і об’єднай нас, щоби ми думали не про свої особисті інтереси, а про Церкву Твою святу, про благо всього народу, про прощення гріхів, про спасіння і вічне життя. Для нас, людей, це неможливо, а для Тебе все можливе. Тому благаємо Тебе, подай нам і єдність, і прощення гріхів, і вічне життя.

Сьогодні ми святкуємо 19-ту річницю незалежності і в цей урочистий день приносимо Тобі подячні молитви за Твої благодіяння.

Господи Ісусе Христе, Боже всякого милосердя і щедрот, Твоя милість безмірна і Твоя любов – недослідима безодня; до Твоєї величності припадаємо і зі страхом і трепетом приносимо подяку за всі Твої благодіяння, і смиренно просимо: і в подальшому збережи нашу українську державність, благослови Україну і народ, Президента, Уряд і військо, визволяючи їх від усяких ворожих підступів; мир і спокій їм даруй. Тобі з безначальним Твоїм Отцем, і Пресвятим Духом, в Єдиному Єстві славимому Богу, завжди подяку приносити і оспівувати сподоби: слава Тобі, Боже, Благодійнику наш, на віки віків!

Амінь."

 

Молімося і ми якчастіше до Господа Нашого за рідну Україну-неньку, з подякою за ті блага, які ми маємо, і які так часто не цінуємо, з проханням,  щоб Господь помилував нас грішних та просвітив нас Своєю Істиною.

 
ЗНАЙТИ
НОВЕНЬКЕ