Українська

23 квітня - день пам'яті мчч. Терентія, Помпія, Максима, Африкана, Зинона, Олександра, Феодора та інших.

Душекорисні речі - Квітень

Святі мученики Терентій, Помпій, Максим, Африкан, Зинон, Олександр, Феодор та інші
Святий мученик Терентій і його воїни постраждали при імператорі Декію (249 - 251). Імператор видав указ, в якому повелівалося всім підданим приносити жертви язичницьким ідолам.

Коли цей указ отримав правитель Африки Фортунатіан, він скликав народ на площі, показав страшні знаряддя тортур і оголосив, що всі без винятку повинні принести жертви ідолам. Багато хто, злякавшись мук, погодилися, Але сорок християн на чолі зі святим Терентієм мужньо заявили про свою вірність Спасителю.

Фортунатіан здивувався їх сміливості і запитав, як вони, розумні люди, можуть сповідувати Богом Того, Хто був розіп'ятий юдеями як злодій. У відповідь на це святий Терентій сміливо відповів, що вони вірують в Спасителя, Який добровільно зазнав Хресну смерть і в третій день Воскрес. Фортунатіан зрозумів, що Терентій своїм прикладом надихає інших, і звелів ув'язнити його в темницю разом з трьома його найближчими друзями - Африканом, Максимом і Помпієм. Решту мучеників, в тому числі Зинона, Олександра та Феодора, Фортунатіан вирішив примусити до зречення від Христа. Проте ні вмовляння, ні страшні муки не захитали святих мучеників: їх палили розпеченим залізом, поливали рани оцтом, розтирали сіллю, стругали залізними кігтями. Незважаючи на страждання, святі не слабшали у сповіданні Христа, і Господь зміцнював їх.

Фортунатіан велів привести страждальців в храм і ще раз запропонував їм принести жертву ідолам. Мужні воїни Христові кликали до Бога: "Боже Всесильний, пролив колись вогонь на Содом за його беззаконня, знищ і нині цей безбожний храм ідольський, заради істини Твоєї". Ідоли впали з гуркотом і розсипалися, а потім зруйнувався весь храм. Розлючений правитель наказав стратити їх. Мученики, славлячи Бога, схилили свої голови під меч ката.

Після страти 33 мучеників Фортунатіан закликав до себе Терентія, Максима, Африкана і Помпеї, показав їм страчених і знову запропонував принести жертву ідолам. Мученики відмовилися. Правитель наклав на них важкі кайдани і наказав морити в темниці голодом. Вночі Ангел Господній зняв з мучеників кайдани і наситив їх. На ранок варта знайшла святих бадьорими і повними сил. Тоді Фортунатіан наказав волхвам і заклинателям навести в темницю змій і всяких гадів. Охоронці через отвір в даху заглянули в темницю і побачили неушкоджених мучеників, які молилися, а змії повзали біля їхніх ніг. Коли заклинателі, виконуючи наказ, відкрили двері темниці, змії, не слухаючи заклинань, кинулися на них і стали жалити. Розлючений Фортунатіан наказав обезголовити святих мучеників. Християни взяли їх святі тіла і поховали з честю за містом.

За матеріалами: cerkva.vn.ua

 
ЗНАЙТИ
НОВЕНЬКЕ