Українська

29 липня - день пам'яті сщмч. Афиногена, єп., і десяти учнів його

Душекорисні речі - Липень

Священномученик Афиноген
Священномученик Афиноген і десять його учнів постраждали за Христа під час гонінь на християн в місті Севастії. Правитель Філомарх влаштував велике свято на честь язичницьких богів і наказав Севастийским громадянам принести жертву ідолам. Але жителі Севастії, у більшості християни, відмовилися брати участь в нечестивому святі і приносити жертви ідолам. Воїнам наказано було бити народ, і багато християн прийняли тоді мученицькі вінці.

Правителю стало відомо, що християнство широко поширилося завдяки проповіді єпископа Афиноген. Було наказано розшукати старця й привести на суд. Святий Афиноген і десять його учнів жили неподалік від міста в невеликому монастирі. Не заставши єпископа, воїни схопили учнів. Правитель велів закувати їх у ланцюги і кинути до в'язниці.

Святитель Афіноген прийшов в Севастію і став докоряти суддю за те, що в темницю кинуті невинні. Він був схоплений. У в'язниці святий Афиноген зміцнював своїх духовних дітей на подвиг. Наведені на суд, всі святі мученики сповідали себе християнами і відмовилися принести жертву ідолам. Перенісши жорстокі катування, учні святого єпископа були обезголовлені. Після страти учнів, катам було наказано катувати старця. Зміцнюваний Господом, святитель Афиноген з гідністю переніс муки. Єдинимйого проханням було - стратити його в монастирі.

Приведений у свою обитель святий в молитві дякував Богові, радіючи стражданням, що переніс за Нього. Святий Афиноген молився Господу про прощення гріхів тих людей, які будуть поминати його й учнів.
Господь сподобив святого почути перед смертю Його голос, який сповістив обітницю, що була дана благорозумному розбійнику: "Сьогодні ж зі Мною будеш у раю". Священномученик сам схилив свою голову під меч.

Святий мученик Павло і мучениці Алевтина (Валентина) і Хіонія
Святі мученики Павло, Алевтина і Хіонія походили з Єгипту. Під час гоніння на християн імператора Максиміна (305-313) вони були приведені в Кесарію Палестинську. Без найменшого страху перед правителем вони сповідали себе послідовниками Христа. В 308 році сестри Алевтина і Хіонія після безжальних катувань були спалені, а Павло обезголовлений.

Святий мученик Антиох, лікар Севастійський
Святий мученик Антиох, уродженець Севастії Каппадокійської, рідний брат святого мученика Платона (пам'ять 18 листопада), був лікарем. Язичники дізналися, що він християнин; викликали на суд і піддали жорстоким тортурам. Кинутий у киплячу воду святий залишився неушкодженим, відданий на поталу диким звірам - не постраждав від них, звірі мирно лягали біля його ніг. За молитвами мученика відбувалося багато чудес і розсипалися на порох ідольські статуї. Язичники обезголовили святого мученика Антиоха. Бачачи безвинні страждання святого, воїн Киріак, який брав участь у страті, навернувся до Христа, при всіх сповідав свою віру і також був обезголовлений (IV). Мучеників поховали поруч.

Свята мучениця Юлія, діва Карфагенська
Свята мучениця Юлія народилася в Карфагені в християнській сім'ї. Дівчинкою вона потрапила в полон до персів. Її відвезли в Сирію і продали в рабство. Виконуючи християнські заповіді, свята Юлія вірно служила своєму панові, зберігала себе в чистоті, дотримувалася посту і багато молилася Богу.

Ніякі умовляння господаря-язичника не могли схилити її до ідолопоклонства.

Одного разу господар відправився з товаром в Галію і взяв із собою Юлію. Коли по дорозі корабель пристав до острова Корсика, господар вирішив взяти участь в язичницькому святі, а Юлія залишилася на кораблі. Корсиканці напоїли купця і його супутників вином і, коли ті заснули, привели з корабля Юлію. Свята Юлія не побоялася зізнатися, що вона християнка, і оскаженілі язичники розіп'яли її на хресті.
Про кончину святої мучениці Ангел Господній повідомив ченцям монастиря, що знаходився на сусідньому острові. Ченці взяли тіло святої і поховали в храмі своєї обителі.

Близько 763 року мощі святої мучениці Юлії були перенесені в жіночий монастир міста Бресчії (джерела дають різні роки кончини святої: V або VII ст.).

За матеріалами сайту: cerkva.vn.ua

 
ЗНАЙТИ
НОВЕНЬКЕ