Українська

Методика проведення занять в недільній школі з дітьми 6-8 рр.

СМК собор - Методкабінет

К. Грабовська

Період з 6 до 8років  – унікальний, стосовно психічного розвитку дитини. Особливість цього періоду полягає в забезпеченні її загального розвитку, і слугує основою для набуття необхідних знань, умінь і навичок. Для роботи з дітьми такого віку вчитель повинен знати психолого-педагогічні закономірності становлення особистості дитини та дитячого колективу. Ці знання допомагають визначити завдання виховної роботи, проаналізувати результати своєї праці.

6-річна дитина реагує на світ в основному на чуттєвому рівні і вчиться на чуттєвому досвіді. Тому і матеріал діти вивчають через відчуття. Загалом методика проведення уроків включає вивчення молитов, малювання, роботу в парах та групах, розповіді, співи та рухливі ігри.

На всіх уроках ми намагаємось розвинути у дитини повагу та бережливе ставлення до Святого Письма та молитви. Першим вагомим фактором цього пізнання є спостереження за молитвою дорослих. Спочатку дитина знайомиться з імпровізованою молитвою, тобто власною безпосередньою розмовою з Богом. Пізніше ми вивчаємо загальноприйняті молитви, такі як

  • Отче наш
  • Молитва до Ангела охоронителя
  • Славослів’я

А також християнські вітання.

Від початку навчання у школі дітям прищеплюють любов і шану до Біблії. У класах, де ми проводимо заняття, є покуття, на якому й лежить Біблія, завдяки йому діти ще більш сприймають Слово Боже як святиню.

Зазвичай на кожному уроці використовується такий метод як розповідь. З її допомогою ми встановлюємо контакт з дітьми, налаштовуємо їх на роботу. До неї потрібно ретельно підготуватися: дібрати матеріал, цікавий, емоційно насичений, конкретний та лаконічний, бо увага дітей утримується не більше 6-хвилин, то ж на весь урок розповіді можна приділити близько 15хв. Бажано історії читати так, ніби ми всі є свідками подій, а ще краще не читати, а розповідати, щоб не втрачати контакту очей з дітьми.