feed-image
Українська

Православна Церква відзначає свято Покрови Пресвятої Богородиці (ФОТО)

СМК собор - Новини

У неділю, 14 жовтня 2018 року, Свята Православна Церква молитовно вшановує Пресвяту Богородицю та згадує Її чудесне явлення на захист православних християн Константинополя. Історія свята Покрови Пресвятої Богородиці сягає глибокої давнини. Сама назва свята пов'язана з назвою частини одягу Пресвятої Богородиці. Історія свята бере свій початок у 910 році. У ті часи при імператорі Леву VI Мудрому та патріарху Макарію, Візантійська імперія вела війну з сарацинами-мусульманами (у деяких джерелах – з племенами русичів на чоло з князем Оскольдом) й Константинополю загрожувала небезпека.

14 жовтня у Влахернському храмі, де зберігалася риза Пресвятої Богородиці, Її пояс і головний покров, святий Андрій, Христа ради юродивий, та його учень Епіфаній о четвертій годині ночі, піднявши очі до неба, побачили, що йде по повітрі Пресвята Богородиця, осяяна небесним світлом й оточена ангелами і сонмом святих. Її супроводжували святий Іоан Хреститель та святий апостол і євангелист Іоан Богослов. Був недільний день і храм був переповнений людьми, які стояли і молилися. Потім Богородиця схилила коліна і слізно молилася за всіх християн. Вона просила у Господа захистити свій народ від усіх ворогів – видимих і невидимих.

Святитель Димитрій Ростовський повідомляє такі подробиці про чудесне явлення: «Коли святий Андрій та Епіфаній споглядали це чудове видіння, Богоматір молилася довгий час, обливаючи сльозами Своє Боговидне і Пречисте лице. Закінчивши молитву, Вона підійшла до престолу і там молилася за народ, який стояв. Після закінчення молитви, зняла з Себе велике і страшне покривало, що блищало як блискавка, яке носила на Пречистій Своїй голові, і, тримаючи його з великою урочистістю Своїми Пречистими руками, простягнула над усім народом, який стояв. Дивні ці мужі довгий час дивилися на це простягнуте над народом покривало і на славу Господню, що блищала, як блискавка; і, доки була там Пресвята Богородиця, видно було і покривало.

Після ж Її відходу і воно стало невидимим. Але, узявши його з собою, Вона залишила благодать тим, хто був там. Святий Андрій довго стояв і спостерігав за дивним баченням, потім запитав свого учня: «Чи бачиш, брате, Царицю, що молиться про весь світ?» Епіфаній відповів: «Бачу, святий отче, і жахаюся»».

Напередодні, у суботу ввечері, Преосвященніший Паїсій єпископ Житомирський і Овруцький очолив Всенічне бдіння. Владиці співслужили настоятель собору, протоієрей Богдан Бойко та соборне духовенство.

З нагоди свята владика Паїсій звершив чин літії з благословенням хлібів, вина та оливи.

У день свята, 14 жовтня, у Свято-Михайлівському кафедральному соборі відбулися дві Божественні Літургії святого отця нашого Іоана Золотоустого.

Вітаємо причасників з прийняттям Святих Христових Тайн. Усіх православних християн поздоровляємо зі святом Покрови Пресвятої Богородиці і Днем захисника України.

Щиро дякуємо і молимося за всіх захисників України, які не шкодуючи власного життя, захищають мир, спокій, добробут та незалежність нашої країни!

Миру та здоров’я усім за молитвами Пресвятої Владиці нашої Богородиці!

Більше фото можна знайти тут: facebook, Instagram_smk.sobor.zt

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ЗНАЙТИ