feed-image
Українська

Всенічне бдіння напередодні храмового свята (ФОТО)

СМК собор - Новини

21 листопада Церква Христова відзначає па'мять святого Архистратига Божого Михаїла і всіх сил безтілесних.

Архистратиг Михаїл, ім’я якого означає «хто, як Бог?» або «хто рівний Богові?», є вождем Небесних сил, тому і називається архистратигом, тобто воєначальником сил Господніх.

Коли одержимий гордістю Денниця повстав проти Бога й потягнув за собою безліч інших духів, тоді святий архистратиг Михаїл явився захисником Божої слави, закликав інших ангелів повстати проти зла і перебувати в покорі Господу. У церковних співах він оспівується як «ангельських ликів чиноначальник», «Трисонячного Божества повстанець». Це свято носить назву собору, тому що в цей день прославляються всі безплотні сили Небесні.

 

Дане свято є також і храмовим торжеством Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира. Напередодні 21 листопада у головному приділі храму відбулося всенічне бдіння, яке звершили єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій та Володимир-Волинський і Турійський Матфей у співслужінні настоятеля Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира протоієрея Богдана Бойко, а також духовенства храму та священнослужителів Житомирської єпархії.

З нагоди свята на вечірньому богослужінні було звершено літію та освячено хліби, пшеницю, єлей та вино.

Під час полієлею духовенство прославило Архістратига Михаїла співом величання, після чого владика звершив чин помазування вірних освяченим єлеєм.

Більше фото можна знайти тут: facebook, Instagram_smk.sobor.zt

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ЗНАЙТИ