feed-image
Українська

РІЗДВО ХРИСТОВЕ. АРХІЄРЕЙСЬКА ЛІТУРГІЯ У СВЯТО-МИХАЙЛІВСЬКОМУ КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ МІСТА ЖИТОМИРА! (ФОТО)

СМК собор - Новини

У понеділо, 7 січня 2019 року, Свята Православна Церква молитовно відзначала величне свята Різдва Христового. До цього свята віруючі готуються сорокаденним постом.

З нагоди свята у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира відбулись урочисті богослужіння. Напередодні свята, у суботу 6 січня вранці у кафедральному соборі м. Житомира єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій у співслужінні соборного духовенства звершив Божественну Літургію та вечірню, яка завершилась чином прославлення Різдва Христового.

Ввечері, 6 січня, у Михайлівському кафедральному соборі Преосвященніший Паїсій, єпископ Житомирський і Овруцький очолив всенічне бдіння. Владиці співслужили настоятель, протоієрей Богдан Бойко та соборне духовенство.

Під час ранньої, на полієлеї, духовенство храму велично заспівало величання свята: «Величаємо Тебе, Життєдавче Христе, що нас ради нині тілом народився від Безневісної і Пречистої Діви Марії». Після богослужіння священнослужителі собору привітали вірян святковими колядками, прославляючи радісну звістку народження Спасителя світу.

Цього ж вечора о 23.30 у Хресто-Воздвиженському приділі (малому храмі) Свято-Михайлівського кафедрального собору розпочалося святкове Всенічне богослужіння, що звершив клірик собору протоієрей Валерій Корзун.

У день свята у нашому соборі служилися дві Божественні Літургії. Ранню Літургію очолив протоієрей Богдан Бойко та диякон Володимир Бойко. Завершилося богослужіння уставним многоліттям, після якого хор священнослужителів собору привітав вірян святковими колядками.

Урочисту Євхаристію о 10 ранку очолив єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій. Владиці співслужили, протоієрей Василь Загнибіда, ієрей Іван Сопронюк, протодиякон Василь Татарин та диякон Василь Солонинка.

Після запричасного стиху до храму завітали колядники - учні Духовної недільної школи при Михайлівському кафедральному соборі, яка є найбільшою в Україні. Дітки заспівали святкові колядки і радісно сповістили про народження Спасителя світу.

Після завершення Літургії привітати вірян прийшли Віце-прем’єр міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, мер міста Сергій Сухомлин, а також голова обласної державної адміністрації Ігор Гундич та голова обласної ради Володимир Ширма. Разом зі духовенством собору вони долучився до святкових колядок.

Вітаємо причасників з прийняттям Святих Христових Тайн! Усіх християн поздоровляємо зі світлим святом Різдва Господа і Спаса нашого Ісуса Христа!

Христос народився! Славімо Його!

Більше фото можна знайти тут: facebook, Instagram

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ЗНАЙТИ