feed-image
Українська

Томос для України! (ФОТО, ВІДЕО)

СМК собор - Новини

Томос для України. Ось вже десять днів як офіційно Українська Православна Церква набула статусу єдиної помісної православної церкви України, тобто - такою, яка є визнана у всьому православному світі.

Вже завтра 17 січня сам документ Томос можна буде побачити у стінах Свято-Михайлівського кафедрального собору, який до нас привезе президент України Петро Порошенко.

Напередодні ж цієї події Житомирська єпархія зібрала прес-конференцію аби поговорити про головні питання, що кружляють навколо української церкви. Зокрема, найбільш хвилюючим питанням є перехід громад з МП. І на Житомирщині лід вже почав танути.“Уже ми сьогодні ми маємо одну громаду, яка перейшла у Єдину Помісну Українську Церкву з московського патріархату. З рештою на разу відбуваються напрацювання: переговори, громади збирають збори і цей перехід будуть утворювати. Для нас важливо, що все відбувається не насильницьким методом, громада добровільно бажає переходу. Вони збирають збори або схід села і вирішує на чолі зі своїм настоятелем перехід у нашу церкву”, - розповідає Преосвященніший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій.

У переході МП до української православної церкви ключовим елементом є саме громада того чи іншого міста, села чи селища, яка бажає добровільного переходу, говорять священнослужителі. Своє рішення вони мають завірити протоколом зборів, а тоді справа практично зроблена.

“Люди звертаються у єпархіальне управління з проханням прийняти їх у громади Православної церкви України. Відповідно правлячий архієрей тої чи іншої єпархії надає благословення і з цього моменту розпочинається реєстрація нового статуту громади, де чітко юридично громада буде себе захищати, якщо виникнуть запитання”, - пояснює секретар Житомирської єпархії о. Павло Ядчишин.

Примушувати покидати ту чи іншу єпархію не має права ніхто, на цього неодноразово наголошували священники. Проте провокації все ж відбуваються.

“Назріває такий конфлікт, коли призначають іншого священика з ним приїжджають автобуси з представниками духовенства московсього патріархату і громадою інших районів. Створюється враження ніби громада данного села ніякого відношення до зборів не має, створюється картина ми знаємо для яких каналів для пропаганди, що ніякого переходу і не відбулося. Тому лунає заклик від владики Паїсія про те щоби саме віряни московського патріархату не піддавалися на такі провокації і не їхали в чуже село”, - говорить секретар Житомирської єпархії о. Павло Ядчишин.

Загалом процес становлення лише розпочався. І аби повноцінно єдиній Помісній Українській Церкві стати на ноги  - потрібен час, та найголовніше, що історична справедливість відновлена, і українці, нарешті, мають свій єдиний духовний центр.

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира

 

Dim lights


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ЗНАЙТИ