feed-image
Українська

БОГОСЛУЖІННЯ У СВЯТО БОГОЯВЛЕННЯ (ФОТО)

СМК собор - Новини

У суботу, 19 січня 2019 року, Свята Православна Церква молитовно відзначала величне свято Богоявлення Господнього, яке в народі називається Водохреще. Дане торжество, є останнім з циклу Різдвяно-новорічних свят.

Церква за богослужіннями так оспівує це свято: «Сьогодні прийшов Христос на Йордан хреститися; сьогодні Іоан доторкається до глави Владики; Сили Небесні жахаються, бачачи преславне таїнство… ми ж, просвітившись, взиваємо: Слава Богу, що явився, і на землі став видимим, і просвітив світ»(стихира Богоявлення).

З нагоди свята у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира відбулись урочисті богослужіння.

Напередодні свята, у п’ятницю 18 січня вранці у кафедральному соборі м. Житомира, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій у співслужінні соборного духовенства звершив Божественну Літургію, яка згідно уставу розпочиналася вечірнею. Після богослужіння було звершено чин Великого освячення води.

Ввечері, 18 січня, у Михайлівському кафедральному соборі Преосвященніший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, очолив всенічне бдіння. Владиці співслужили настоятель, протоієрей Богдан Бойко та соборне духовенство.

Розпочалось богослужіння, згідно уставу, Великим повечір’ям, після якого з нагоди свята владика Паїсій звершив літію з благословенням хлібів, вина та єлею.

Під час ранньої, на полієлеї, духовенство храму велично заспівало величання свята: «Величаємо Тебе, Життєдавче Христе, що ради нас нині тілом охрестився від Іоана у водах Йорданських». Після богослужіння священнослужителі собору заспівали кондак свята.

Цього ж вечора о 23.30 у малому храмі Свято-Михайлівського кафедрального собору розпочалося святкове Всенічне богослужіння, що звершив клірик собору протоієрей Юрій Булава.

У день свята у нашому соборі служилися дві Божественні Літургії. Ранню Літургію очолив настоятель храму миртофорний протоієрей Богдан Бойко у співслужінні диякона Володимира Бойко. Завершилося богослужіння чином Великого освячення води.

Урочисту Євхаристію о 10 ранку очолив єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій. Владиці співслужили протоієрей Василь Загнибіда, ієрей Іоан Сопронюк, протодиякон Василь Татарин та диякон Василь Солонинка.

Після завершення Літургії, владика Паїсій з духовенством звершив чин Великого освячення води.

Більше фото можна знайти тут: facebook, Instagram

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ЗНАЙТИ
НОВЕНЬКЕ