feed-image
Українська

Сто років соборності України (ФОТО, ВІДЕО)

СМК собор - Новини

22 січня Україна святкує День Соборності та Акт Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР), який сто років тому, у 1919 році, було проголошено.

З нагоди цього свята житомиряни у центрі міста утворили живий ланцюг у понад 1 кілометр: від Свято-Михайлівського кафедрального собору до Житомирської обласної філармонії ім. С. Ріхтера.

У цьому заході, з благословення Преосвященнішого єпископа Житимирського і Овруцького Паїсія, взяв участь настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира протоієрей о.Богдан Бойко у супроводі протоієрея Валерія Корзуна та єпархіального духовенства.

Сотий ювілей проголошення акту злуки настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору о. Богдан Бойко називає символічним, адже він припав у рік, коли православна церква України об’єдналася.

“Ми сьогодні думаємо, що Злука, яка була 100 років тому, це лише об’єднання людей, ні. Об’єднання розуміння, спілкування, об’єднання всіх як Помісна Православна Церква, об’єднання всіх православних в єдину помісну православну церкву.

Сьогодні це святкування нас навчає, наставляє, пробуджує нас до того аби ми сьогодні ще більше працювали на те, щоб об’єднати всіх. Щоб це була велика єдина держава Благословенна Богом, щоб була велика єдина Помісна Православна Церква, яка благословляє всю державу і щоби всі розуміли, ті, що в Україні живуть, що це є наша земля і ми маємо любити і плекати її аби тут все було якнайкраще”, - говорить настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору о. Богдан Бойко.

Тож святкуючи День Соборності та ювілей Акту Злуки, маємо згадати нашу історію, найперше для того, щоби зробити з неї висновок: сила народу – в єдності.

Більше фото можна знайти тут: facebook, Instagram

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомир


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ЗНАЙТИ
НОВЕНЬКЕ