feed-image
Українська

До Житомира з візитом прибув Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній (ФОТО)

СМК собор - Новини

 

Кожен новий новозбудований храм - це ще один крок до зміцнення Православної Церкви України. Митрополит Епіфаній

Предстоятель Православної Церкви України Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній разом з духовенством Православної Церкви України відвідали Житомир аби звершити Чин освячення накупольних хрестів Володимирського кафедрального собору.

Зустрічали митрополита Епіфанія Житомирська єпархії ПЦУ на чолі з Преосвященним єпископом Житомирським і Овруцьким Паїсієм та духовенством Свято-Михайлівського кафедрального собору на в’їзді до Житомира. Одразу після зустрічі Предстоятель української церкви рушив на місце освячення хрестів, де його вже чекали священики зі всієї області та кілька сотень житомирян.

Чин освячення накупольних хрестів храму святого рівноапостольного князя Володимира розпочався зі спільного молебну, яку очолив Предстоятель Православної Церкви України Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній у співслужінні архієреїв ПЦУ: митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського Антонія, архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона,  архієпископа Житомирського і Поліського Володимира, архієпископа Вишгородського, намісника Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва Агапіта, а також правлячого архієрея єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія та духовенства єпархії.

Одразу ж після закінчення молебну відбувся сам чин освячення хрестів, які згодом були  встановлені. Позавершенню Блаженніший митрополит Епіфаній звернувся до житомирян з проповіддю, назвавши день освячення накупольних хрестів храму досить символічним.

“Символічно, що на завершення христопоклонної седмиці Великого Посту ми освятили ці хрести, бо хрест є важливим не тільки у житті церкви, але загалом у житті кожного християнина. Тому що у ці дні ми по-особливому згадуємо ті Хресні страждання заради яких ми з вами отримали спасіння. Господь прийшов у світ і звершив справу спасіння кожного із нас, і тому у ці дні Великого Посту ми з вами каємось у гріхах, ми намагаємося ставати кращими і віддалятися від зла та проявляємо любов до своїх ближніх. Тому сьогодні освятивши ці хрести ми по-особливому молимося, щоб Господь оберігав нашу українську державу”, - говорить митрополит Епіфаній.

Опісля ж офіційної частини заходу митрополит Епіфаній разом з єпископом Житомирським та Овруцьким Паїсієм відзначили жертводавців та меценатів, з допомогою яких будується Володимирських кафедральний собор, пам’ятними відзнаками.

Довідка:

Будівництво кафедрального храму святого рівноапостольного князя Володимира розпочалося у 2001-му році. Пізніше, через різні обставини, воно було призупинене. Роботи зі зведення храму відновилися у 2017-му році після того, як єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія було призначено керівником єпархії.

Більше фото можна знайти тут: facebook, Instagram

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ЗНАЙТИ