feed-image
Українська

З візитом до Житомира приїхав Блаженніший митрополит Епіфаній

СМК собор - Новини

До Житомира приїхав Предстоятель Православної Церкви України Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Мета його приїзду - освячення накупольних хрестів Володимирського кафедрального собору, який продовжують будувати на площі Польовій, 3.

Після завершення офіційного заходу журналісти поспілкувалися з митрополитом особисто, дізнавшись “з перших вуст” про нинішній стан Православної Церкви України. Зокрема присутніх цікавило питання завершення будівництва Володимирського собору у Житомирі та зведення нових храмів в цілому.

“Протягом незалежності української держави було збудовано декілька тисяч православних храмів, близько 4 тис. І відверто у жодній країні світу за такий короткий час не було зведено стільки тисяч храмів, тому зараз по всій Україні будуються нові храми, освячуються і у них здійснюються Богослужіння. Деякі будуються протягом року, деякі десятиліттями, і ми щороку здійснюємо десятки освячень новозбудованих храмів. Це свідчить, що наш народ є високорелігійним, наш народ молиться Богу, і якщо народ будує храми, то відповідно і буде їх відвідувати.”, - говорить митрополит Епіфаній.

Між тим,  точні строки завершення будівництва Володимирського кафедрального собору не встановлені, говорить Преосвященніший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, адже фінансується зведення храму з допомогою прихожан та меценатів.

“Храм будується за кошти тих, хто бажає аби він був збудований. Основою людей, що жертвують на будівництво - є парафіяни. Сьогодні ми всі стали свідками того, що цей храм накрили, тобто поставили хрести на куполи і вже наступний етап - це внутрішні роботи і оздоблення. Коли він буде повністю готовий до освячення, а отже і відкриття поки говорити не можу, адже на все воля Божа”, - розповів Преосвященніший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій.

Не менш важливою темою розмови із журналістами став перехід громад до Православної Церкви України. Блаженніший митрополит Епіфаній розповів про теперішню ситуацію, наголосивши, що процес об’єднання триває і наразі відбувається реєстрація єпархій згідно чинного законодавства. І саме у цій частині, за словами митрополита, відбуваються не значні затримки.

“На Житомирщині, на даний час, прийняли рішення понад 50 громад про перехід до Православної Церкви України. На жаль, згідно законодавства України виникли певні колізії, тобто зараз ми звершили реєстрацію Київської митрополії ПЦУ і протягом останніх днів вже зареєстровано більше 20 єпархій по Україні, як внесли зміни до статутів про приналежність до ПЦУ , тому ми робимо все відповідні кроки і все, що залежить від нас. Наразі, наскільки мені відомо, і Житомирська єпархія Владики Паїсія вже зареєстрована, є відповідний наказ Міністра культури України і вже навіть, за словами єпископа Паїсія, внесено все у держреєстр. І не лише житомирська єпархія вже внесена до українського держреєстру, тому з Божою допомогою все вдається, єдине, що на цьому етапі не все залежить від нас, а від українського законодавства”, - говорить Митрополит Епіфаній.

Тим часом, Житомирська єпархія процес реєстрації та внесення до єдиного державного реєстру завершила, крім того на Житомирщині вже зареєстровано вісім громад, що перейшли до Православної Української Церкви, зазначив голова облдержадміністрації Ігор Гундич і це лише перші кроки щодо остаточного об’єднання.

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ЗНАЙТИ