feed-image
Українська

Завершується Великий піст

СМК собор - Новини

Завершується Великий піст. Кожен із нас планував багато виконати, ставив перед собою певні подвиги, щось вдалося, дещо ні. Останній тиждень перед Великоднем люди дотримуються дуже суворого посту. Саме ця седмиця називається білою, чистою, або страсною.

Якраз у Страсний тиждень, у Великий четвер Ісус Христос встановив тайну Святої Євхаристії та священства. Під час Тайної вечері Спаситель обмив учням ноги і цим показав, що Церква заснована не на владі, а на служінні. Ісус Христос показав апостолам їхній шлях.

Традиційно цього дня випікають паски. Паска, то не просто ритуальний хліб, вона символізує тіло Христове і до її виготовлення треба ставитись із особливим натхненням і трепетом. Перед тим як випікати необхідно помолитись, аби очистити думки та помисли.

Ввечері в церкві відправляються «Страсті». Колись у цей час, люди намагалися зберегти урочистий спокій і додержувались тиші: ні сміху, ні співів, навіть голосних розмов на вулицях, коли в церкві читалися Євангелії, чути не було.

Повертаючись із церкви кожен намагався донести додому «страсну» свічку так, щоб вона не погасла. Для цього робили спеціальні ліхтарі. Полум’ям страсної свічки викопчували хрест у хаті на одвірку – «щоб лиха нечисть хату минала».

Страсна свічка в народному віруванні має велику силу. В скрутний час вона стає людям у пригоді, її запалюють і ставлять перед образами, коли на мешканців дому нападав страх. Наприклад, під час грози, «щоб грім хати не спалив», або під час тяжкої хвороби чи складних пологів.

Цьогоріч Господь нас випробовує силою віри і покори як ніколи, але ці випробування нам під силу. Звичайно, хочеться на службу. Звичайно, хочеться запалити “страсну” свічку і принести її додому, але пам’ятаймо - найголовніше, що сьогодні ми можемо зробити - це молитися.

Дорогі брати і сестри, наша Свята православна Церква готується зустріти найсвітліший день року - Воскресіння Господнє. Це свято сповнене світлом і любов'ю і є одним з найулюбленіших, і найшанованіших свят всіх вірних у Христі.

А тому ми маємо залишатися дома і молитися ще сильніше. Молитися на спільному Богослужінні, яке можливе завдяки ОНЛАЙН-трансляції. Долучайтеся сьогодні до спільної молитви у режимі ОНЛАЙН. Утреня з читанням Страсних Євангелій розпочнеться о 17:00, трансляція буде доступна за посиланням: https://bit.ly/3a6H5vx

Господь посилає нам лише ті випробування, які ми можемо витримати. Молімося разом дома, бережемо себе та своїх рідних.

Підписуйтесь на наші канали і слідкуйте за актуальними новинами!:

YouTube, Facebook, Instagram, Telegram.

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ЗНАЙТИ
НОВЕНЬКЕ