feed-image
Українська

30 років підняття над Житомиром синьо-жовтого прапору!

СМК собор - Новини

Синьо-жовтий прапор вже 30 років піднятий над Житомиром. Його офіційно було встановлено над будинком міської ради 13 червня 1990 року. На той час України як держави офіційно ще не існувало. До проголошення Незалежності України залишався один рік два місяці і одинадцять днів, а отже весь цей час всі дії жорстко контролювалися КПСС.

Така подія як підняття українського синьо-жовтого прапору була дійсно визначною і надзвичайно патріотичною. І саме наше місто стало першим у Центральній Україні, де політична еліта пішла проти комуністичного тиску.

13 червня 90 року бачив як вперше над міською радою піднімають український стяг і настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору о. Богдан Бойко. Отець згадує ті бурхливі дні як надзвичайне піднесення. Саме у той період він, тоді ще молодий священик розпочав відбудовувати українську церкву і як ніхто знав, як важко відстоювати українське в Україні.

(Почитати як відбавалося становлення Михайлівського собору в 90-ті можна почитати за посиланнями: https://bit.ly/3ffYV1X та https://bit.ly/30Dbkci).

Але разом ми змогли і сьогодні український прапор - це шана, гордість і любов.

Напередодні 30-ї річниці настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору о. Богдан Бойко на запрошення міського голови разом місцевою владою тих далеких подій, а також чинною владою знову символічно підняли національний стяг над міською радою Житомира.

Слава Україні! Героям Слава!

Підписуйтесь на наші офіційні канали і слідкуйте за актуальними новинами!:

YouTube, Facebook, Instagram, Telegram.

©Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ЗНАЙТИ