feed-image
Українська

27 вересня Православна Церква України вшановує Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього (ВІДЕО)

СМК собор - Новини

27 вересня Православна Церква України вшановує Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього.

Сьогодні ми дедалі більше вводимо хрест у повсякденне життя – оздоблюємо ланцюжки, біжутерію і загалом носимо його як прикрасу. Тобто відбувається певна десакралізація хреста. А що ж насправді значить хрест у житті вірних, чого вчить нас це свято?

Найперше варто розуміти, що таке хрест у житті Церкви Христової взагалі.

Хрест - це безумовно один з найголовніших символів нашої віри, який символізує життя і воскресіння у житті вічному!

На початку творення світу відбулось гріхопадіння, здавалося б гріх і смерть – неминучі, але Бог дарує людині спасіння через Сина свого Ісуса Христа. Те саме відбувається із хрестом – спочатку це образ ганебної смерті, адже він був знаряддям страти для найбільш "ганебних" людей, проте в один момент хрест став джерелом життя і воскресіння.

Отож, хрест - це символ нашої віри. Сьогодні ми вшановуємо не просто хрест, а Реліквію. У святкуванні цього свята не йдеться про звичайне вшанування - поклоніння святому Хресту, як в Хрестопоклонну неділю. Тут ідеться про ВОЗДВИЖЕННЯ, тобто ПІДНЕСЕННЯ, це урочистий обряд віднайдення, піднесення і прославлення святого Хреста Господнього.

Свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього нагадує нам історично про віднайдення хреста. Але в цей день Церква пропонує возносити хрест, адже Возносячи хрест, ми пригадуємо про возношення Христа, завдяки якому ми спаслися. Апостол Павло влучно каже: «Хрест Господній – ганьба для юдеїв, глупота для греків, а для нас – спасіння» (пор. 1 Кор 1:18-24).

Тож возносячи сьогодні молитву, вшановуючи Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, пам'ятаймо про його роль і значення у житті Церкви та кожного окремого християнина. Ми всі несемо власний хрест і йдемо за Христом, тільки це не тягар, а сенс християнського життя, яке ми віддаємо на славу Божу.

Історію свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього можна переглянути за посиланням - https://bit.ly/3o49tc8

Dim lights

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити