#НЕДІЛЯ | ПРО МИТАРЯ І ФАРИСЕЯ
СМК собор - Новини |
Великий піст є найважливішим і найдавнішим з усіх багатоденних постів. Він нагадує нам про сорокаденний піст Спасителя у пустелі, він же вводить нас у Страсний тиждень, а потім – до радості свята над святами – Світлого Христового Воскресіння. Великий піст – час молитви і покаяння і готуватися Церква Христова починає до нього завчасно.
Перший підготовчий тиждень до Великого посту називається Тижнем митаря і фарисея. На літургії у цю неділю читається притча з Євангелія власне про митаря і фарисея. Ця неділя одержала свою назву від притчі, яку записав нам святий євангелист Лука у главі 18, 10-14. Тут Ісус Христос наводить дві протилежні постаті: гордого фарисея і покірного митаря. І на тих двох прикладах показує нам зло гордості і значення покори.
Ця притча свідчить, що Господь Бог не дивиться на особу чи її стан, але дивиться на її серце й душу. Тут розуміємо правдивість слів Святого Письма, в якому сказано: “…Бог гордим противиться, а покірним дає ласку” (1 Пт. 5, 5).
Отже, свята Церква бажає, щоб і ми, наближаючись до Великого посту, готувалися до нього покорою та свідомістю наших гріхів, адже без покори нема навернення, нема жалю за гріхи й немає шляху до Бога.
Підписуйтесь на наші офіційні канали і слідкуйте за актуальними новинами!:
YouTube, Facebook, Instagram, Telegram.
©Пресслужба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира
< Попередня | Наступна > |
---|