feed-image
Українська

Новини єпархії

Архієрейське богослужіння неділі про блудного сина (ФОТО)

СМК собор - Новини єпархії

20 лютого 2022 року, у неділю про блудного сина, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира.

За богослужінням архіпастирю співслужили клірики храму протоієрей Валерій Корзун, протоієрей Іоан Сопронюк та протодиякон Василь Татарин.

За богослужінням оічільник єпархії молився за Україну та перемогу війська над аргесором.

 

Архієрейське богослужіння у тридцять третю неділю після П’ятидесятниці (ФОТО)

СМК собор - Новини єпархії

6 лютого 2022 року, у 33-ю неділю після П‘ятдесятниці, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій звершив Божественну Літургію у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира.

За літургією архіпастрю співслужили клірики кафедрального собору прот. Василь Загнибіда, прот. Іоан Сопронюк та протодиякон Василь Татарин.

 

Архієрейське богослужіння у неділю після Богоявлення (ФОТО)

СМК собор - Новини єпархії

23 січня 2022 року, у неділю 31-шу після П‘ятдесятниці та неділю після Богоявлення, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира.

За богослужінням архіпастирю співслужили клірики храму протоієрей Володимир Бігун, протоієрей Іоан Сопронюк та протодиякон Василь Татарин.

 

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія

СМК собор - Новини єпархії

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія

боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним Православної Церкви України

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!

Вся історія світу і людства ділиться на дві частини – до Різдва Христового та після Різдва Христового. Такий поділ – це не наслідок звичайного літочислення, яке взяло відому надію за віху для зручного відрахування років. Народження Ісуса Христа змінило весь світовий устрій, воно внесло корективи в буття, стало актом нового творіння Всемогутнього Бога. Бо, як говорить апостол Павло: «перший чоловік Адам став душею живою, а останній Адам є дух животворящий» (І Кор.15, 45). Тому до Христа була ера першого Адама, чоловіка з землі, провідника тління і смерті. Ісус Христос став засновником нової ери і як людина з неба – є провідником нетління та життя вічного, родоначальником нового людства, сповненого силою духа животворчого.

 

Архієрейське богослужіння 27-ї неділі після П’ятидесятниці (ФОТО)

СМК собор - Новини єпархії

26 грудня 2021 року, у неділю 27-му після П'ятдесятниці, неділю праотців, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій звершив Божественну Літургію у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира.

За богослужінням архіпастирю співслужили клірики храму протоієрей Володимир Бігун, протоієрей Василь Загнибіда та диякон Володимир Бойко.

©Пресслужба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира

за матеріалами прес-служби: Житомирсько-Овруцької єпархії Православної Церкви України

Підписуйтесь на наші канали і слідкуйте за актуальними новинами!:

YouTube, Facebook,Twitter, Instagram, Telegram

 

Архієрейське богослужіння 24-ї неділі після П’ятидесятниці (ФОТО)

СМК собор - Новини єпархії

5 грудня 2021 року, у неділю 24-ту після П‘ятдесятниці єпископ Житомирський і Овруцький звершив Божественну Літургію у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира.

За богослужінням архіпастирю співслужили клірики храму прот. Володимир Бігун, протоієрей Іоан Сопронюк та диякон Володимир Бойко.

 

Архієрейське богослужіння свята Введення в храм Богородиці (ФОТО)

СМК собор - Новини єпархії

4 грудня 2021 року Православна Церква велично відзначає свято Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. У цей день єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира.

Під час Божественної літургії архіпастирю співлужили клірики храму протоієрей Василь Загнибіда, протоієрей Юрій Булава і протодиякон Василь Татарин.

 

У Житомирі в День Гідності та Свободи вшанували пам’ять Небесної Сотні

СМК собор - Новини єпархії

21 листопада 2021 року, коли Церква вшановує пам’ять Архистратига Михаїла та інших небесних сил безплотних, а в Україні відначають День Гідності та Свободи.

З нагоди пам’ятної дати в Житомирі відбулись урочисті заходи з вшанування Героїв Небесної Сотні біля пам’тного знаку на майдані Корольва.

 

Відбулись збори єпархії

СМК собор - Новини єпархії

26 жовтня 2021 року, на третьому поверсі Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира, відбулися чергові збори духовенства Житомирсько-Овруцької єпархії Української Православної Церкви. З благословення єпископа Житомисрького і Овруцького Паїсія збори очолив секретар єпархії протоієрей Павло Ядчишин.

Під час зібрання були обговорені актуальні питання з життя Церкви.

Священнослужителі мали змогу вирішити питання щодо церковного життя парафій, а також отримати відповіді на поставлені запитання, щодо життя Церкви.

 

Звернення єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія щодо профілактики поширення коронавірусу

СМК собор - Новини єпархії

Всечесні отці та улюблені брати і сестри!

Сьогодні у Житомирській області виникла складна ситуація, пов’язана з поширення COVID 19. У зв’язку з цим, Церква звертається до своїх віруючих, закликаючи до відповідального ставлення до свого здоров’я та до наших ближніх. Ми закликаємо усіх відповідно до рішення Священного Синоду Української Православної Церкви від 17 березня 2020 року: «У ставленні до ситуації, що виникла у зв’язку з пандемією, уникати двох крайнощів – як ігнорування реальної небезпеки, так і впадання у паніку».

 

Архієрейське богослужіння свята Покрови Божої Матері (ФОТО)

СМК собор - Новини єпархії

14 жовтня 2021 року, в день свята Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій звершив святкову Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира.

 
Більше статтей...