Українська

Родинні та сімейні молитви

Душекорисні речі - Канони

МОЛИТВА ЗА РОДИНУ

Милостивий Господи, Ісусе Христе, який захотів провести довгі роки Свого земного життя в назаретській Родині, благаю Тебе, поблагослови мою дорогу родину: батька, матір, братів, сестер, всіх рідних і близьких. Зішли їм милість, щоб всім серцем любили Тебе, охорони від нещасть, диявольських спокус і всякого лиха. Подай згоду моїй родині, бо згода це великий Твій дар. Допоможи її членам щиро любити один одного надприродною Божою любов’ю, яка осолоджує прикрощі земного життя. Будь з нами в годину смерті, щоб з Твоєї милості вийшли ми з цього світу та пішли до Неба навіки прославляти Тебе. Пресвята Богородице Маріє, наша Мати і взірець для кожної родини, будь завжди з моєю дорогою родиною. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗА УКРАЇНСЬКУ РОДИНУ

Боже великий, Боже Отців наших! Дай народові нашому якнайбільше добрих, святих християнських родин. Дай нам таких батьків, які голосно й відверто прилучалися б до Божественного Твого Об’явлення, до Твоєї служби. Дай нам батьків, які для своїх дружин були б прикладом християнського життя, правдивими опікунами та добрими провідниками в житті. Дай нам таких матерів, що вміли б добре, по-християнськи виховувати дітей своїх, для чоловіків своїх були б поміччю, потіхою та доброю радою. Дай нам таких дітей, які були б потіхою та славою батьків і красою народу свого. Благослови, Боже Всемогутній, український народ. Дай йому милість вірно Тобі служити і отримати колись вічну нагороду в Небі, бо Тобі, у Святій Тройці Єдиній, Отцю, Сину, і Духу Святому, належать всяка слава, честь і поклоніння на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА-ПРОХАННЯ ХРИСТИЯНСЬКОЇ РОДИНИ

Премилосердний Боже! Твоїй Всемогутній Опіці я вручаю свій дім, родину й усе, чим володію. Благослови Боже, всіх нас, так як Ти поблагословив Пресвяту Родину в Назареті.

Пресвятий наш Спасителю, Ісусе Христе! Благаю від Тебе Любові Твоєї, тої, що спонукала Тебе стати людиною і померти на Хресті, – благослови мою родину і все, що оточує мене.

Захисти нас, Ісусе, від підступів диявольських і від людської злоби. Охороняй нас від різних земних стихій: бурі, блискавки, вогню, потопу та інших нещасть. Поблагослови нас усіх, Ісусе, і зроби так, щоб ми завжди міцно трималися Твоєї віри, під час терпіння і смутку не втрачали надії та з кожним днем все більше зростали у Твоїй любові взаємно між собою.

А коли прийде час смерті, не допусти, Ісусе, щоб хто-небудь із нас відійшов з цього світу без Тайни Покаяння та Святого Причастя.

Маріє, Мати Божа! Веди нас материнською рукою через цю долину сліз і поручай нас Твоєму Синові, щоб ми сподобилися Його благословення в цьому житті, а в майбутньому – вінця нев’янучої слави.

Святий Архангеле Михаїле, захищай нас перед злобою слуг пекельних.

Святий Архангеле Гавриїле, допомагай нам пізнати Святу Божу Волю.

Святий Архангеле Рафаїле, захищай нас від різних недуг і небезпек для життя.

Святі Ангели-Охоронителі, будьте завжди при нас, застерігайте нас від усього злого та не дозвольте, щоб ми зійшли від дороги спасіння.

Всі святі заступники наші, будьте для нас опікунами й моліть Бога за нас грішних. Христос, який жив у Назареті разом зі своєю Родиною, нехай завжди перебуває у нашій сім’ї, береже її від усякого зла та допомагає нам бути єдиним серцем і єдиною душею на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВІННЯ НАРЕЧЕНИХ

Прославляємо Тебе, Боже, Джерело Любові. Завдяки Твоєму Провидінню ці двоє молодих людей (імена) зустрілися в житті і Ти спонукаєш цих Cвoїx дітей до взаємної любові. Вчини милостиво, щоб ті, хто готуються до спільного життя і просять Твоєї Благодаті, зміцнені Твоїм Благословенням, завжди поважали і щиро любили один одного. Просимо Тебе, зміцни їхні серця, щоб, перебуваючи у вірі і роблячи те, що подобається Тобі, вони щасливо дійшли до прийняття Тайни Вінчання, через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

МОЛИТВА БАТЬКІВ НА БЛАГОСЛОВІННЯ НАРЕЧЕНИХ

Бог Отець, Бог Син, Бог Дух Святий, Пресвята Єдиносущна Трійця, нехай благословить вас, дорогі мої діти, і нехай дасть вам довге життя в злагоді та взаємній любові. Нехай Господь обдарує вас Своїми милостями земними благами, нехай подасть вам колись радість у Царстві Небесному, через заступництво Пресвятої Богородиці і Всіх Святих.

Благословення Всемогутнього Бога Отця, і Сина, і Святого Духа нехай зійде на вас і залишиться з вами назавжди. Амінь.

 

МОЛИТВА БАТЬКІВ ЗА ОДРУЖЕНИХ ДІТЕЙ

Господи Ісусе Христе, Боже наш! Ти в Кані Галілейській поблагословив молодят, тому прошу Тебе, поблагослови й моїх одружених дітей (імена) усяким добром Небесним і земним. Благослови всі їхні побожні наміри й старання в побудові свого щасливого сімейного життя. Зроби так, Господи, щоб їхнє життя проходило в радості, спокої і злагоді. Дозволь їм, милосердний Спасителю, дочекатися дітей, онуків і правнуків. А найважливіше, Ісусе, вчини Своєю милістю, щоб мої одружені діти (імена) завжди залишалися у святій вірі. Щоб вони остерігалися гріхів упродовж всього свого життя та своїм праведним життям заслужили нев’янучий вінець слави, яким, Ти, Наймилостивіший Боже, вінчаєш вірних Своїх рабів у Небесному Царстві Твоєму. Амінь.

 

ПЕРША МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВІННЯ СІМ’Ї

Від Тебе, Господи, ми отримуємо всі благі дари. Благослови нашу сім’ю, нехай будуть усі члени нашої сім’ї довподоби Тобі, нехай царює в ній мир і християнська любов. Амінь.

 

ДРУГА МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВІННЯ СІМ’Ї

Боже, Творче людей та їхній милосердний Цілителю, Ти благословив, щоб сім’я, створена подружнім союзом, стала образом союзу Христа і Церкви. Молимо Тебе: подаруй Своє благословення цій сім’ї, яка зібралася в Твоє Ім’я. Нехай у ній перебувають любов, єдність, палання духа, ревність у молитві, турбота одне про одного та про всіх нужденних братів. Господь Ісус Христос, який жив у Назареті разом зі своєю Родиною, нехай завжди перебуває у цій сім’ї, береже її від усякого зла та допомагає нам бути єдиним серцем і єдиною душею на віки віків. Амінь.

 

ПРОХАННЯ МИЛОСТІ БОЖОЇ ДЛЯ МОЛОДОЇ СІМ’Ї

Боже наш, Ти, що промовляв через пророків і обіцяв просвітити всі народи, Ти не хочеш, щоб створені люди залишилися без спасіння. Ти дав закони через вибраного Тобою апостола Павла, щоб чоловік і дружина, які разом живуть у вірі, все на Славу Твою творили і благословляли Ім’я Твоє. Покрий їх побожністю і чистотою, утверди в добрих ділах, через утвердження у вірі й молитві. Поблагослови, Господи, рабів Твоїх і подай їм милість, щоб вони жили згідно Заповітів Твоїх і в добрих ділах успіхів досягли, Тобі бажаних, на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА ХРИСТИЯНСЬКОГО ПОДРУЖЖЯ

Господи Боже наш! Піклуючись про спасіння людей, Ти завітав до Кани Галілейської і цим показав чистоту шлюбу. Сам і нині рабів Твоїх цих (імена), що Ти зволив з’єднати їх одне з одним, збережи в згоді та однодумності, чесним шлюб їх яви, ложе їх неоскверненим охорони, допоможи їм провадити життя в непорочності і сподоби їх дожити до старості глибокої та з чистим серцем заповіді Твої виконувати, Бо Ти Бог наш, Бог милості і спасіння і Тобі ми славу возсилаємо з Предвічним Твоїм Отцем, Всесвятим, Благим і Животворчим Твоїм Духом нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА ЧОЛОВІКА

Небесний Отче, Ти сказав у раю, що не добре чоловікові самому жити на світі. Ти створив і дав йому помічницю – першу жінку, праматір людського роду – Єву. З Твоєї волі я вибрав подружжя щоб служити Тобі на землі. Дай мені милість бути добрим чоловіком для подруги мого життя, яку Ти дав мені під час шлюбу. Допоможи мені щиро та до смерті любити її, не дозволь, щоб коли-небудь я добровільно вчинив прикрість або скривдив її. Допоможи мені панувати над собою та моїми пристрастями, щоб наше подружжя було святим та милим Тобі. Дай мені мудрість розуміння її недосконалостей, дай силу працювати для нашого спільного добра, щоб моя дружина мала все те, що добрий чоловік повинен дати своїй дружині, щоб ми одним серцем і однією душею служили Тобі на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА ДРУЖИНИ

Господи Боже, Милостивий Творче першої жінки, Єви, яку Ти Сам дав Адамові подругою життя та помічницею в його мандрівці до вічності.

Допоможи мені бути гідною жінкою чоловікові, з яким Ти Сам з’єднав мене в Тайні Шлюбу. Хочу бути доброю дружиною та завжди чинити приємність своєму чоловікові в тих речах, які подобаються Тобі. Дай мені мудрість розуміти його потреби, вади і недосконалості, спокійно нести тягар подружнього життя.

Бережи мене від духа світу, який нищить подружнє життя, дай мені бути доброю дружиною, матір’ю та господинею, щоб через мене чоловікові було легше прославляти Тебе, Маріє, Ти була взірцем для подруг, тож дай і мені милість наслідувати Тебе в моєму подружжі та щиро і вірно любити свого чоловіка аж до самої смерті. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗА МАТЕРІВ

Боже, Ти вибрав Непорочну Діву Марію Матір’ю Свого Сина, благослови всіх матерів на землі, обдаруй їх здоров’ям, наповни їх спокоєм і радістю, винагороди їх щастям, якого так чекають всі люди, а після довгого життя земного приведи до життя вічного. Просимо Тебе: вчини так, щоб людський рід пишався святістю своїх матерів. Допоможи їм виховати своїх дітей на славу Тобі, Боже, для добра Церкви та на потіху Батьківщині, через Ісуса Христа, Господа нашого. Амінь.

 

МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВІННЯ ВАГІТНИХ ЖІНОК

Господи Боже наш, Створителю всякого життя! Ти з допомогою Святого Духа підготував Преславну Діву Марію на гідне помешкання для свого Сина. Ти наповнив Святим Духом Івана Хрестителя і наказав йому радіти в лоні матері його. Поглянь на цих жінок, які просять Твого Благословення для себе і своїх дітей. Наповни їх глибокою радістю, бо на їхніх очах звершується чудо початку нового життя. Прийми гаряче прагнення тих, хто покірно Тебе благає зберегти їхнє потомство, яке Ти покликав до існування. Нехай з Твоєю допомогою їхні діти щасливо побачать світло дня й сподобляться Благодаті Святого Хрещення. Нехай вони завжди вірно служать Тобі й досягнуть вічного життя на Небі. Амінь.

 

МОЛИТОВНЕ ЗІТХАННЯ ЖІНКИ ХРИСТИЯНКИ, КОЛИ ВОНА СПОДІВАЄТЬСЯ ДИТИНИ

О, Преславна Мати Божа! Змилуйся наді мною, бідною рабою Твоєю і прийди мені на допомогу в час моїх недуг і небезпек, з якими народжують дітей усі бідні Євині дочки. Згадай, о Благословенна в жонах, з якою радістю й любов’ю Ти поспішала в Нагірню сторону відвідати родичку Твою Єлизавету, коли вона сподівалась дитини і як чудесно позначилося благодатне відвідання Твоє на матері й дитині. З невимовного добросердя Твого дай і мені, негідній рабі Твоїй, щасливо дочекатися дитини. Даруй мені цю милість, щоб дитина, яка зараз перебуває під моїм серцем, прийшовши до пам’яті, з радістю, подібно до святого немовляти Іоана, поклонялася Божественному Господеві Спасителеві, що з любові до нас грішних не погордував і Сам бути Дитиною. Невимовна радість, якою переповнювалося непорочне серце Твоє при погляді на новонародженого Твого Сина і Господа, нехай усолодить скорботу, що чекає мене серед недуг народження. Життя світу, мій Спаситель, народжений Тобою, нехай врятує мене від смерті в час розродження і нехай прилучить плід утроби моєї до числа обранців Божих. Вислухай, Преславна Царице Небесна, смиренне благання моє і зглянься на мене, бідну грішницю, оком ласки Твоєї, не посором моєї надії на Твоє велике милосердя і осіни мене, Помічнице християн, Цілителько хворих, Твоїм материнським покровом у час моїх мук і хвороб, щоб сподобилась і я відчути на собі, що Ти Мати милосердя і щоб я завжди прославляла Твою милість, яка ніколи не відкидає молитви бідних і визволяє всіх, що звертаються до Тебе в час скорботи й хвороби. Амінь.

 

МОЛИТВА ДОПОМОГИ ЖІНКАМ ПІД ЧАС ПОЛОГІВ ДО БОГОРОДИЦІ

Пресвята Діво, Мати Господа нашого Ісуса Христа, Ти знаєш про важкий стан матерів під час народження їхніх дітей, помилуй рабу Твою (ім’я) і допоможи їй народити дитину без труднощів. О, Всемилостива Владичице Богородице, Ти не потребувала допомоги при народженні Сина Божого, але подай допомогу рабі Твоїй, яка потребує її від Тебе. Подаруй їй благодатну силу в цей час, а немовляті, яке повинне прийти на цей світ, дозволь вчасно отримати світло розуму у Святому Хрещенні. До Тебе припадаємо, Матері Бога Всевишнього, і молимося: будь милостивою до цієї матері, коли прийде їй час народжувати, і випроси у народженого від Тебе, Христа Бога нашого, щоб укріпив її Силою Своєю з Неба. Амінь.

 

МОЛИТВА ПРИ ВАЖКИХ ПОЛОГАХ

До кого звертатися мені, Пресвята Владичице, до кого прибігати в смутку моєму, до кого понесу я сльози й зітхання мої, як не до Тебе, Царице Неба й землі. Хто звільнить мене з полону гріхів і беззаконня, якщо не до Тебе, Мати життя, Заступнице й Пристановище роду людського.

Вислухай зітхання мої, потіш мене й помилуй у скорботі моїй, захисти в бідах й напастях, звільни від злоби й скорботи та всяких недуг. Врятуй мене від ворогів видимих і невидимих, примири ворожість заздрісників і недоброзичливців, нехай буду я захищена від наклепів і злоби людської. Але особливо ж прошу, звільни мене від ганебних звичок мого тіла. Покрий і нагороди мене Милістю Твоєю, нехай віднайду я спокій, радість і очищення від гріхів. Твоєму Материнському заступництву себе поручаю, стань мені Матір’ю і Надією, Покровом, Допомогою і Заступництвом, Радістю, Потіхою і у всьому швидкою Помічницею.

О Пречудесна Владичице Богородице! Кожен, хто приступає до Тебе, без Твоєї всесильної помочі не відходить. Ради цього і я, недостойна, до Тебе прибігаю, врятуй мене від раптової й лютої смерті, скреготу зубів і вічних мук. Небесне Царство здобути прагну і до Тебе зі зворушливим серцем взиваю: радій, Мати Божа, Посереднице й Заступнице наша ревна, на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА БЛАГОСЛОВІННЯ ЖІНКИ ПІСЛЯ ПОЛОГІВ

Боже, від Тебе походять всі Благословення, тому вчини так, щоб ця мати, укріплена Твоїм Благословенням, завжди належно дякувала Тобі й разом зі своїм дитям завжди перебувала під Твоїм захистом. Ти, Господи, подарував їй радість материнства, та благослови її, щоб вона невпинно дякуючи за своє потомство, разом з ними досягнула вічного блаженства, через Ісуса Христа, Господа нашого. Амінь.

 

МОЛИТВА ПРО МИЛІСТЬ ГОСПОДНЮ ДЛЯ ДІТЕЙ

Господи Ісусе Христе, нехай зійде Милість Твоя на моїх дітей (імена). Збережи їх під Покровом Твоїм, захисти їх від усякої лукавої думки, віджени від них ворога супротивника, відкрий їхні вуха й очі впізнати та розуміти Тебе, даруй радість і смирення серцям їхнім. Амінь.

 

МОЛИТВА МАТЕРІ ПРО ЗАХИСТ ЇЇ ДІТЕЙ ВІД ВСЯКИХ НЕБЕЗПЕК

Всемогутній Боже! Довіряю своїх дітей Твоїй Всемогутній опіці й охороні. Захисти їх, Господи, від усього, що може заподіяти шкоду їхньому здоров’ю, та наразити їх на небезпеку смерті. Але найперше молю Тебе, Всемогутній Отче, охороняй їх від небезпек, що загрожують їхнім душам. Відвертай, Боже, Своєю Всесильною Рукою від моїх дітей усе, що може мати поганий вплив на їхні серця. Нехай обминає їх нагода до творення зла чи несправедливості по відношенню до інших людей, чи порушення Твоїх Заповітів. Бережи, Боже, дітей моїх від гріха! Молю тебе, пошли своїх святих ангелів, щоб стерегли моїх дітей впродовж усього їх життєвого шляху. Всемогутній Боже й Отче, провадь щасливо моїх дітей через усі земні небезпеки, бурі та допусти, щоб вони колись дійшли до пристані вічного спасіння. Амінь.

 

МОЛИТВА ПРО МИЛІСТЬ НЕВИННОСТІ ДЛЯ ДІТЕЙ

Пресвятий Боже! Тобі найбільше подобається чистота невинності. Тому благаю Тебе, змилосердься над моїми дітьми та дай їм цей великий дар невинності. Горе моїм дітям, якщо б вони впали у гріх нечистоти! Вони були б нещасливими у земному житті, а можливо і всю вічність. Тож захисти їх, Боже, і Всемогутньою Своєю Рукою відверни від них всяке прогрішення. Нехай, Боже, Твоя Свята Милість вчинить так, щоб серця моїх дітей не забруднили ні почуття, ні думки противні невинності. Охороняй, Боже, їхні очі, вуха і язик та зроби так, щоб вони, чисті душею і тілом, завжди залишалися милим помешканням Святого Духа. Пресвята Діво Маріє, Пречиста Мати й Заступнице чистих душ, всі Святі, заступайтеся за моїх дітей перед Господом і випросіть їм милість невинності. Амінь.

 

МОЛИТВА МАТЕРІ ЗА ДІТЕЙ ДО ПРЕЧИСТОЇ ДІВИ МАРІЇ

Пречиста Діва Маріє, Мати Божа, яка непорочно народила, і на благо всього світу Свого Єдинородного Сина виховала. Вислухай, моя Свята Заступнице й Покровителько, мою тиху та щиру молитву і дай мені сили й терпіння виплекати й виховати моїх дітей чесними і богобоязними людьми, щоби вони були втіхою і підтримкою мені на старість, і всьому українському народу окрасою, і щоб чистим серцем славили Ім’я Твоє, Богородице. Амінь.

 

МОЛИТВА МАТЕРІ ПРО ТЕРПЕЛИВІСТЬ У ВИХОВАННІ ДІТЕЙ

О Боже! Ти знаєш, як легко мені уривається терпець, коли мене мучить і виснажує праця й проблеми у вихованні моїх дітей. Тому дай мені силу, щоб я охоче приймала і зносила тягарі мого покликання. Навчи мене приймати Хреста, якого Твоїй Святій Волі подобалося на мене покласти. Щоб я приймала його щоденно і несла за моїм Спасителем, який незрівнянно більше страждав заради спасіння душ наших. Зроби так, щоб я робила для моїх дітей все те, що потрібне й корисне для блага їхнього виховання. Духу Святий, дай мені витримати в благості. Амінь.

МОЛИТВА МАТЕРІ ЗА ЗЕМНІ І ДУХОВНІ МИЛОСТІ ДЛЯ ДІТЕЙ

Господи Ісусе Христе, Сину Божий, заради молитов Пречистої Твоєї Матері, вислухай мене, недостойну рабу Твою (ім’я). Господи, мої діти, раби Твої (імена) перебувають в Милостивій Твоїй Владі. Помилуй і спаси їх, Імені Твого ради, прости їм всі гріхи вільні і невільні, скоєні проти Тебе, настанови їх на праведний шлях Твоїх Заповітів і розум їх просвіти Світлом Христовим ради спасіння душ та зцілення тіл.

Господи, благослови їх вдома, на навчанні, на роботі, у дорозі та й скрізь, де вони будуть перебувати на просторах Твого Володіння. Оберігай їх під Своїм Покровом від поранення, від отруєння, від пожежі чи потопу, від смертельної недуги та даремної смерті. Захисти їх від усіх видимих і невидимих ворогів та безлічі хвороб, біди і нещастя, очисти їх від всілякого осквернення, (чи то спиртними напоями, чи то палінням цигарок, чи вживанням наркотиків, чи чимось іншим), і полегши їхні духовні страждання та печалі.

Господи, подаруй їм на довгі роки життя милістю Твого Святого Духа, доброго здоров’я та чесного життя. Помнож і зміцни, Господи, їхні розумові здібності й тілесні сили, подаровані їм Тобою. Подай їм Своє Благословення на отримання законної Тайни Шлюбу та побожне сімейне життя і народження їхніх дітей.

Господи, подаруй мені, недостойній грішній рабі Твоїй (ім’я), та дітям моїм і рабам Твоїм (імена) Своє Отцівське Благословіння впродовж всього часу дня і ночі, імені Твого ради, бо Царство Твоє є Вічне, Всесильне і Всемогутнє. Амінь.

 

МОЛИТВА ПОДРУЖЖЯ, ЩО НЕ МАЄ ДІТЕЙ

Вислухай нас, милосердний і всемогутній Боже, щоб за благання наше послана була благодать Твоя. Будь милостивим, Господи, до молитви нашої, згадай закон Твій про помноження роду людського і будь милостивим Покровителем нашим, щоб за Твоєю допомогою зберігалося Тобою ж установлене. Могутньою силою Твоєю Ти з нічого все сотворив і заклав початок всього, що існує в світі – створив чоловіка на образ Свій і високою тайною освятив союз подружжя на вказівку про тайну єднання Христа з Церквою. Зглянься, Милосердний, на рабів Твоїх цих, союзом подружнім сполучених, коли вони благають допомоги Твоєї. Нехай буде на них милість Твоя, нехай будуть плодовитими і побачать сини синів своїх аж до третього й четвертого роду, до бажаної старості доживуть і ввійдуть у Царство Небесне через Господа нашого Ісуса Христа, якому належить всяка честь, слава і поклоніння зі Святим Духом навіки. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗА ДІТЕЙ

Владико Господи Вседержителю! Будь милостивий до дітей моїх, приведи їх до віри і спасіння, збережи їх під захистом Твоїм, укрий їх від усякої лукавої похітливості, віджени від них усякого ворога і супостата, відкрий їм вуха й очі сердечні, дай зворушеність і впокорення серцям їхнім. Амінь.

 

МОЛИТВА МАТЕРІ ЗА ДІТЕЙ

Пречиста Діво Маріє, Мати Божа, що непорочно народила і виховала на благо всього світу Свого Єдинородного Сина. Вислухай, моя свята Заступнице й Покровительнице, мою тиху щиру молитву і дай мені сили й терпіння виплекати й виховати моїх дітей чесними і богобоязними людьми, щоби були втіхою і підпорою мені на старість і всьому народові українському окрасою і щоб чистим серцем славили ім’я Твоє, Богородице. Амінь.

МОЛИТВА БАТЬКІВ ЗА ДІТЕЙ

Отче Небесний! Твоїй невимовній Благості та ласкавості ми вручаємо дітей, якими Ти зволив нас поблагословити. Твій Син Божий, Господь наш Ісус Христос викупив їх своєю найдорожчою кров’ю, а Святий Дух освятив їх у Святому Таїнстві Хрещення. Ти, Боже, зажадаєш від нас на Страшному Суді відповіді за душі дітей наших. Ми відчуваємо весь тягар відповідальності за душі дітей наших. Тому молимо Тебе, Предвічний Отче, подай нам світло і силу, терпеливість, щоб змогли ми дітей виховати ради святої волі Твоєї. Наділи нас, Отче Небесний, своєю милістю, щоб ми зуміли вберегти невинність дітей наших, навчати їх власним добрим прикладом, подбати про їхнє добро душевне та тілесне. І дай нам, Боже, щоб ми Тебе славили разом з нашими дітьми в Царстві Небесному. Амінь.

 

МОЛИТВА ДІТЕЙ ЗА БАТЬКІВ

Всемилостивий Боже! Дякую Тобі за моїх батьків та за всі ті добра, яких Ти мені подав через них. Вони виховали мене, навчили любити Твої Святі Заповіти та остерігатися гріхів. Я люблю їх і хочу завжди шанувати і слухати. Господи, допоможи мені Твоєю милістю, щоб я цю постанову виконав. Благослови їх, Господи, всяким добром, здоров’ям та довгим і щасливим життям, оберігай від усього злого, дай їм силу перемагати всі труднощі, та щоб на старості літ вони дочекалися потіхи від мене, а по смерті прийми їх і мене до Небесного Царства. Амінь.

МОЛИТВА ДИТИНИ ЗА МАТІР

Господи Ісусе Христе, що пригортав малих дітей до Свого серця, знаю я, що Ти вислухаєш і мою щиру молитву. Я не благаю Тебе, Христе Благий, ні за що більше, тільки за свою рідну матір. Зішли їй, Преблагий Господи, здоров’я й силу, щоб вона могла так далі працювати для мене й опікуватися мною, як і дотепер. Дай мені, Ісусе Христе, щоб я виріс моїй любій матері на втіху. Це буде моїм найбільшим щастям. А я буду славити Тебе вічно. Амінь.

 

МОЛИТВА ДИТИНИ ЗА БАТЬКА

Ісусе Христе, Милостивий Боже наш, Ти прихильно приймаєш кожну молитву щиру. Тож молю й благаю Тебе, Ісусе Христе, зішли моєму батькові міцне здоров’я і дай йому силу старатися й дбати про мене так добре, як і досі. Благослови його чесну працю, сповни його надією, яку в мені покладає, і дай йому діждатися від мене втіхи й радості. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗА БАТЬКІВ, РІДНИХ І ДРУЗІВ

Спаси, Господи, і помилуй батьків моїх (імена), братів, сестер, рідних моїх по плоті (імена) і всіх близьких мені людей з мого роду, друзів і дай їм Твої земні блага і небесні. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗА ДІТЕЙ І ВНУКІВ ДО АНГЕЛА-ОХОРОНИТЕЛЯ

Святий Ангеле-Охоронителю моїх дітей (імена) та внуків (імена), покрий їх Твоїм Покровом від стріл демона та від очей спокусника, і збережи їхнє серце в ангельській чистоті. Амінь.

 

МОЛИТВА ДІВЧИНИ ПРО ЗАМІЖЖЯ

О, Всемилостивий Господи! Я знаю, що велике щастя моє залежить від того, як любитиму я Тебе всією душею, всім серцем моїм і виконуватиму у всьому Святу волю Твою. Керуй же Сам, о Боже мій, душею моєю і наповняй серце моє. Я хочу догоджати Тобі Єдиному, бо ти Творець і Бог мій. Охорони мене від гордості й самолюбства; розум, скромність і доброчесність нехай прикрашають мене. Лінощі противні Тобі і породжують пороки, подай же мені бажання до праці і благослови труди мої. Оскільки ж закон Твій святий наказує людям жити в чесному подружжі, то приведи мене, Отче Святий, до цього освяченого Тобою стану не для догоджання бажанню моєму, а для виконання призначення Твого, бо Ти сам сказав: недобре чоловікові бути одному і, сотворивши йому жінку на помічницю, благословив їх рости, множитися і населяти землю. Вислухай смиренну молитву мою, з глибини дівочого серця Тобі принесену, дай мені чоловіка чесного й побожного, щоб ми в любові з ним і згоді прославляли Тебе, милосердного Бога, Отця, і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗА СИНА, ЯКИЙ ІДЕ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ

Господи, Боже Предвічний, Царю всього світу!

Ти для захисту кордонів та для збереження справедливості й миру дозволяєш державам використовувати меча та утримувати військову рівновагу. Коли ж з Твоєї Волі наш син відходить від нас на службу Вітчизні, молимо Тебе, Боже, зроби так, щоб він був вірний своєму званню, і не дозволь, щоб погубив свою душу. Додай йому сили, терпеливості й витривалості в тій важкій службі. А найперше дай йому, Боже, сили проти ворогів душі його, щоб за Твоєю Всесвятою милістю зберіг він святу віру й чистоту душі. Ти Сам, Боже, знаєш, яка велика небезпека загрожує душі нашого сина під час проходження військової служби, скільки буває нагод, щоб упасти в гріх. Тому гаряче просимо Тебе: оберігай його від тих небезпек, збережи його нам таким добрим і сумлінним, яким він від нас відходить.

Пресвята Діво, сильна Опікунко невинних душ! Віддаємо Тобі нашого сина під Твій могутній Покров. Ми знаємо й твердо віримо, що якщо Ти ним заопікуєшся, то він не заплямує своєї невинної душі ніяким гріхом. Простягни над ним Свій Святий Омофор і не випускай його, до того часу, поки він не повернеться додому. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗА ПОХРЕСНИКІВ

Наймилосердніший Ісусе, Спасителю мій, Ти дозволив мені у цьому житті мати похресників, які є Твоїми дітьми, бо викуплені Твоєю Чесною Кров’ю. За їхнє земне життя і за збереження душі в чистоті я в певній мірі є відповідальний. Щиро прошу Тебе, Господи, зглянься над моїми похресниками (імена), поблагослови своєю милістю: вложи тепло в їхні серця та наповни Страхом Божим. Звільни їх від пагубних звичок і злих бажань, захисти від спокус, спрямуй їхнє життя на шлях істини й добра. Прикраси їхнє життя всім добрим і спасенним, облаштуй їхню долю згідно з Твоїми бажаннями і Твоєю Святою Волею. Господи Боже батьків і предків наших, дай моїм похресникам серце правдиве, щоб вони дотримувалися Твоїх Заповітів і жили згідно Святого Євангелія. Амінь.

 

МОЛИТВИ ЗА РОДИЧІВ ТА БЛИЗЬКИХ НАМ ЛЮДЕЙ

1. Благослови, Господи, родичів моїх, братів, сестер і всю родину мою. Обдаруй їх здоров’ям, добробутом і просвіщай їхні серця, щоб вони могли ступати дорогою заповідей Твоїх. Бережи під Твоєю святою охороною провідників, добродіїв і всіх, хто щиро працює для піднесення слави Твоєї і для добра народу Твого. Амінь.

2. Спаси, Господи, і помилуй рабів Твоїх: отця мого духовного (ім’я), батьків моїх (імена) і всю родину мою (імена), вчителів (імена), добродійників (імена), прихильників (імена), ненависників моїх (імена), всіх православних християн і всяку живу душу, що Твоєї ласки і допомоги потребує. Амінь.

 

МОЛИТВА РОДИЧІВ ЗА НАЩАДКІВ

Господи і Боже наш! Ти поблагословив нащадками наше подружнє життя і поставив нас учителями і провідниками дітей. Ти віддав нам у руки виноградник Свій, який ми маємо доглядати. Тому молимо Тебе, Господи, дай нам розум ясний і волю непохитну, щоб ми могли розумно і вміло виховати дітей, яких ти нам дав, людьми гідними і праведними. Благослови, Отче Небесний, дітей наших, влий у їхні серця добру волю, добрі бажання, добрі наміри і любов до всього, що праведне і святе. Покрий нас і їх Твоїм Святим благословенням, а ми славити будемо Тебе впродовж усіх днів життя нашого. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗА ПРЕДКІВ

Всіх родичів моїх, Господи, плоттю гріха зворушених, прости, як блудних овець Твоїх призви і нас, зведених по плоті з предками і всіма родичами спільно, як єдину плоть гріха розріши від часу. За молитвою раба Твого (ім’я) розріши всі гріхи всьому роду, звільнивши їх, звільни і мене. Не став нам спільного гріха нашого, бо приношу покаяння моє за весь мій рід, за всіх моїх близьких і далеких родичів, предків, що живуть у плоті і в успінні перебувають (перерахувати імена, кого пам’ятаєте, кого не пам’ятаєте, проговоріть: “і всіх родичів моїх”). Каюсь, Господи, від імені всіх до кореня мого і молю за прощення роду людського, силою розп’яття заземли гріхи і не став їх в майбутнє і теперішнє, відділивши від гріха, відділи і від часу, прощенням Твоїм спаси нас. Амінь.

 

МОЛИТВА ЛІТНІХ І САМОТНІХ ЛЮДЕЙ

Господи Ісусе Христе, Ти – наша сила і надія в різних життєвих нещастях, будь нам завжди підтримкою і опікою. Навчи нас з терпеливістю і без нарікань переносити недуги літнього віку. Дай нам потрібної сили, щоб ми могли належно користуватися Твоїми дарами земними і вічними, бо Ти живеш і царюєш на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗА ДУХОВНОГО ОТЦЯ

Спаси, Господи, і помилуй отця мого духовного (ім’я) і святими його молит-вами прости мої гріхи. Амінь.

 

МОЛИТВА ДО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ ЗА ДУХОВНОГО ОТЦЯ

О, Пресвятая Владичице моя, Діво Богородице, Царице Небес і землі!

Почуй волаючу душу мою і моє грішне благання, Пречистая Мати Божа, за отця мого духовного (ім’я). Будь йому завжди супутницею і на всякий час супроводжуй і огороджуй його святими ангелами. Зміцнюй його коли не спить, оберігай його в сні, утішай його коли плаче, похвали його в розпачі, позбавляй його від скорбот, звільняй його від обмовлянь, піднімай немічного, перемагай воюючих проти нього бісів і в смертній небезпеці допомагай йому, щоб вони знали, що він твій раб, Богомати, що родила Бога і Царя, Якому належить честь і поклоніння на віки віків.

Мати Божа! Пом’якши серця злих людей, що повстають на нього. Ти бачиш працю отця мого духовного, його скорботи Тобі Єдиній відомі. Ти знаєш всі тайни душі його, поглянь милостиво на нього з Небес, полегши його страждання, покрий його покровом Своїм, відвідай його Своєю небесною милістю, пошли благословіння на діла його і подай йому невидиму допомогу. І святими молитвами дай мені смирення, самоупокорення, терпіння, лагідність, доброчесність, мовчання і покрий мене від всіх напастей і ворогів видимих і невидимих. Амінь.