Українська

Молитви за призначенням

Душекорисні речі - Канони

МОЛИТВА ЗА СПАСІННЯ ДЕРЖАВИ УКРАЇНСЬКОЇ І ВТИХОМИРЕННЯ В НІЙ РОЗБРАТУ І ЧВАР МІЖ ЛЮДЬМИ

Господи Боже, Ісусе Христе, Спасителю наш! До Тебе припадаємо зі скорботним серцем і сповідуємося у гріхах і беззаконнях наших, що ними зранили Твоє милосердя і зачинили від себе щедроти Твої. Бо відступили від Тебе, Владико, і законів Твоїх не дотримуємося, і не робимо того, що заповідав Ти нам. Тому й уразив Ти нас безладдям і віддав на потоптання й зневаження ворогам нашим, і принижені ми більше інших народів, і зневагу й наругу терпимо від сусідів наших.

Боже Великий і Дивний, що вболіваєш за злобу людську, підводиш повалених і підіймаєш тих, що впали! Небесну Твою силу з неба народові нашому пошли, зціли рани душ наших і підійми нас із постелі немочі, бо вражені розслабленням стегна наші, бо хворі на неправду і породжуємо беззаконня. Вгамуй ворожнечу і розбрат в землі українській, віддали від нас заздрощі, чвари, зарозумілість, злочинність, пияцтво й розпалення пристрастей, попали в серцях наших терна нечистоти, непримиренности й озлоблення, щоб полюбили ми один одного і, як одне ціле, перебували в Тобі, Господі і Владиці нашому, як і вчив і заповідав Ти нам. Помилуй нас, Господи, помилуй нас, бо сповнилися ми приниження і негідні очей своїх на небо звести. Згадай милості, що їх явив Ти отцям нашим, переміни гнів Твій на милість і дай нам поміч у скорботі. Молить бо Тебе Церква Твоя молитвами святого рівноапостольного князя Володимира і блаженної великої княгині Ольги, святих благовірних князів-страстотерпців: Бориса, Гліба та Ігоря; митрополитів Київських: Михаїла, Іларіона, Макарія, Петра (Могили); святих митрополитів Феодосія Чернігівського, Димитрія та Арсенія Ростовських, Інокентія та Софронія Іркутських, Іоасафа Білгородського, Іоана та Павла Тобольських, які за Україну страждали; святого великомученика Юрія Переможця; великомучениці Варвари, святі мощі якої у благословенному Богом Києві перебувають; преподобномученика Афанасія; ігумена Берестейського; Миколи, князя Луцького; Макарія Канівського; Феодора, князя Острозького; преподобних отців наших Антонія і Феодосія та всіх чудотворців Києво-Печерських; преподобного Іова, ігумена Почаївського; преподобних Іова та Феодосія, ігуменів Манявських; святої Юліанії, княжни Ольшанської; всіх святих, на землі Українській прославлених, а особливо Пресвятої Богородиці і Приснодіви Марії, Яка з древніх часів покривала і захищала Своїм святим омофором країну нашу.

Врозуми народ український, а особливо тих, хто при владі стоїть, про Церкву нашу помісну Православну, Україну і весь народ добре дбати та державність відстоювати. Силою Хреста Твого зміцни державу і воїнство наше та захисти від підступів ворожих. Піднеси людей розуму й сили і постав на служіння Вітчизні нашій, а нам усім дай духа мудрости і страху Божого, духа міцности й благочестя і даруй кожному вогонь любові до матері нашої України – єдиної і неподільної.

Господи, до Тебе вдаємося, навчи нас чинити волю Твою, бо Ти Бог наш, бо в Тобі джерело життя і в світлі Твоєму побачимо світло. Подай милості й щедроти Твої народу українському, щоб ми славили святе ім’я Твоє з Отцем і Святим Духом на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА НА ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Владико, Господи Боже наш, Джерело життя і безсмертя, Творче всього видимого і невидимого! Ти кожному народу визначив місце його поселення; Ти, Господи, дав українському народу багаті і родючі землі, просвітив його світлом Євангелія Христового через нашого просвітителя Святого і великого князя Володимира, дарував йому мудрих правителів – благовірного князя Ярослава Мудрого, Володимира Мономаха та інших – великих святителів Іларіона і Петра Могилу.

Але ми не послухали Тебе і не виконували заповідей Твоїх, не ходили дорогою правди і любові. Господи, ми згрішили перед Тобою, і праведним Твоїм судом втратили свою державну незалежність, будучи поневоленими сусідніми народами. Ти ж, Милосердний Господи, що не до кінця гніваєшся, дивлячись на наші вікові великі страждання: голодомор, заслання, гоніння і катування, а ще більше – на велике терпіння нашого народу; бо ми і в стражданнях і в неволі не втрачали віру в Тебе, єдиного істинного Бога, – Ти змилувався над нами і дарував нам свободу і державу. Дякуємо Тобі за милосердя Твоє, і припадаючи знову, дякуємо за Твою безмежну любов. Бо ми хоч і грішимо перед Тобою, але ж і Тобі Єдиному служимо.

Зглянься на нас, Чоловіколюбний Господи і не карай нас гнівом Твоїм за наші провини вільні й невільні, за нашу національну несвідомість і національне протистояння, за несправедливі суди, за гордість і нетерпимість один до одного. Бо Ти, Боже наш, бачиш і навернення до Тебе народу нашого, його віру і жертовність.

Ти дав нам Президента – пошли йому мудрість, щоби він мечем влади не тільки карав зло, але і захищав добро, щоби він не тільки закликав любити Україну, але і зберіг недоторканою нашу державність. Розбуди совість народних обранців, щоб вони дбали не про себе, а про народ, який обрав їх. Милосердний Господи, допоможи нашому уряду виконувати свої обов’язки, дбати про добробут народу та розвиток економіки нашої держави.

Господи, Боже наш, Ти є справедливий і милостивий Суддя, але судді наші не такі, бо часто судять за гроші та дивляться на особу. Допоможи їм, Господи, Своєю благодаттю судити справедливо, пам’ятаючи, що і вони скоро стануть перед Тобою на суд.

Напоум багатих, Господи, щоб вони знали і пам’ятали, що багатство, яке Ти дав їм в управління, не їхнє, а Твоє, і Ти маєш владу відібрати Його.

Господи Боже, Ти дарував кожному народу свою мову, і в день П’ятидесятниці зіслав Духа Святого на апостолів і дав їм дар мов, щоб вони проповідували Слово Твоє на рідних мовах, але ми, раби недостойні, втративши свободу і державність, забули свою рідну українську мову, і тепер зробили мови предметом суперечок – на якій мові повинні розмовляти українці. Прости нас, Милосердний Господи, за цей гріх.

Господи, Спасителю наш, Ти молився Своєму Отцю, щоби ми були єдине, але ворог і донині роз’єднує нас так, що в цьому році ми не можемо і помолитися за Україну разом. Ти знаєш неміч народу нашого – відсутність єдності як в минулому, так і тепер, але прости нам провини наші і об’єднай нас, щоби ми думали не про свої особисті інтереси, а про Церкву Твою святу, про благо всього народу, про прощення гріхів, про спасіння і вічне життя. Для нас, людей, це неможливо, а для Тебе все можливе. Тому благаємо Тебе, подай нам і єдність, і прощення гріхів, і вічне життя.

Господи Ісусе Христе, Боже всякого милосердя і щедрот, Твоя милість безмірна і Твоя любов – недослідима безодня; до Твоєї величності припадаємо і зі страхом і трепетом приносимо подяку за всі Твої благодіяння, і смиренно просимо: і в подальшому збережи нашу українську державність, благослови Україну і народ, Президента, Уряд і військо, визволяючи їх від усяких ворожих підступів; мир і спокій їм даруй. Тобі з безначальним Твоїм Отцем, і Пресвятим Духом, в Єдиному Єстві славимому Богу, завжди подяку приносити і оспівувати сподоби: слава Тобі, Боже, Благодійнику наш, на віки віків!

 

МОЛИТВА НА НОВИЙ РІК

Господи Боже, всього видимого й невидимого творіння Творче і Основоположнику, що створив часи і роки. Сам благослови початок нового року сьогодні, який ми рахуємо від Твого втілення для нашого спасіння. Благослови нам провести цей рік і багато років після нього в мирі та згоді з ближніми нашими, зміцни й пошир Церкву Православну, що її Ти Сам заснував і спасенною жертвою на Хресті освятив. Вітчизну нашу піднеси, охорони і прослав, довгоденство, здоров’я, достаток плодів земних і добре поліття дай нам. Мене, грішного раба Твого, всіх рідних і ближніх моїх та всіх православних християн, як правдивий наш верховний Пастир, доглядай, охороняй і на дорогу спасенну направ, щоб ми, йдучи нею, після довгочасного й щасливого життя на цьому світі досягли Царства Твого Небесного і удостоїлись вічного блаженства з усіма святими Твоїми. Амінь.

 

МОЛИТВА НА ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ

Господи Боже, Владико всього світу видимого і невидимого, від Твоєї святої волі залежать усі дні й роки життя мого. Дякую Тобі, Отче премилосердний, що Ти дозволив мені прожити ще один рік. Знаю, що за гріхи мої я недостойний цієї милості, але Ти її даєш мені з невимовного чоловіколюбства Твого. Продовжи і ще милості Твої мені грішному, продовжи життя моє в доброчинності, в мирі з усіма рідними і в згоді з усіма ближніми.

Подай мені достаток плодів земних і все, що для задоволення потреб моїх необхідне. Найбільше ж очисти совість мою, укріпи мене на дорозі спасіння, щоб я, йдучи нею, після довголітнього життя на цьому світі, перейшовши в життя вічне, удостоївся бути наслідником Царства Твого Небесного. Сам, Господи, благослови цей рік, що його починаю, і всі дні життя мого. Амінь.

 

МОЛИТВА ВІД ОСКВЕРНЕННЯ СВЯТОГО ВАСИЛЯ ВЕЛИКОГО

Всемилостивий, Нетлінний, Правдивий, Безгрішний Господи, очисти мене, розпусного раба Твого, від будь-якої скверни тілесної й душевної, і від нечистоти, якої допустився я через мою не-уважність і зневіру, разом з іншими моїми беззаконнями. Зроби мене чистим, Владико, задля доброти Христа Твого, і освяти мене сходженням Пресвятого Твого Духа, щоб я вийшов з темряви примар диявольських, та від будь-якої скверни. Та дозволь мені з чистою совістю відкрити мої осквернені й нечисті уста і оспівувати Всесвяте Ім’я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗА ДІТЕЙ, ЯКІ ПОЧИНАЮТЬ НАВЧАТИСЯ

Господи Ісусе Христе! Ти радів, коли до Тебе приносили чи приводили дітей, Ти пригортав їх до Себе і благословляв. Просимо Тебе, прийми й наші щирі молитви, відкрий розум цих дітей до науки і щедро поблагослови початок їхнього навчання. Ти кличеш їх до Себе, то ж оточи їх Своєю Любов’ю та Опікою. Вчини так, щоб вони зростали в мудрості та у Твоїй Благодаті. Допоможи їхнім батькам та вчителям, поблагослови їхні старання та працю. Нехай над цими дітьми завжди буде Твоє Благословення. Амінь.

 

МОЛИТВА БАТЬКІВ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ НАВЧАННЯ ДИТИНИ

Господи Боже Творче наш, Ти навчаєш всіх людей Твоїх законів навіть лише Своїм образом так, що побачивши Тебе всі дивуються. Відкрий і нашим дітям тайни Твоєї Премудрості, а всім, хто істину шукає подаруй пізнання. Відкрий серця, розум й уста оцих рабів Твоїх, дітей наших (імена), щоб зрозуміли силу Законів Твоїх й успішно пізнавали те, чого навчають їх, і що є корисне для слави Пресвятого Імені Твого, для користі устрою Святої Церкви Твоєї й розуміння благої і досконалої Волі Твоєї. Звільни їх від усіляких підступів ворожих, збережи у вірі Христовій і чистоті впродовж усіх днів життя їхнього. Нехай вони будуть стійкими розумом і у виконанні Заповітів Твоїх, та нехай навчаться прославляти Пресвяте Ім’я Твоє, і стануть спадкоємцями Царства Твого. Бо Ти Бог Всемогутній. Тобі славу возсилаємо Отцю і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА ПЕРЕД НАВЧАННЯМ

Преблагий Господи, зішли нам милість Твого Святого Духа, який дарує розуміння і зміцнює наші душевні сили, щоб, сприймаючи подану нам науку, ми виросли Тобі, нашому Творцеві, на славу, батькам нашим на втіху, Церкві і Батьківщині на користь. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗА ДІТЕЙ, ЯКИМ ВАЖКО ДАЄТЬСЯ НАВЧАННЯ

Отче наш, який направду вселився в серця дванадцяти Апостолів і силою милості Пресвятого Духа, що зійшов у вигляді вогняних язиків, уста їм відкрив так, що вони почали розмовляти різними мовами. Пошли ж Твого Святого Духа й на оцю мою дитину (ім’я), якій важко дається навчання. Прищепи в її серці бажання навчатися та добре засвоювати  науку, пошли їй пізнання Святого Писання та Святих Заповітів, яких Рука Твоя Пречиста накреслила на кам’яних скрижалях Мойсея. Перебувай при потребі з моєю дитиною, а мені дозволь бути вдячною Тобі за все нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА ДОПОМОГИ

(Якщо не знаєш як поступити в даній ситуації)

Господи, я є людина грішна і не розумію, як зараз потрібно мені поступити, але Ти, Милостивий, підкажи мені. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗА ВИПУСКНИКІВ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Боже, наш Всемогутній Отче, у Тайні Хрещення і Миропомазання Ти зробив їх Своїми дітьми, у Тайні Покаяння Ти формував їхні характери. Ти дозволив їм черпати силу зі Святої Літургії і через Тайну Євхаристії покликав їх прийняти відповіді, покликав їх прийняти відповідальність за справи Божого Царства. За все це – дякуємо Тобі, Господи. Ще просимо Тебе за молодь, яка сьогодні завершує навчання і розпочинає новий етап свого життя, щоб наші діти щоразу відважніше долали диявольські пастки і нахили до поганого. Вислухай, Господи, наші прохання і зміцни Своїм благословенням добру волю молоді й турботу батьків за них, бо Ти живеш і царюєш на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗА МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Господи, Ісусе Христе, Ти на землі перебував й добро усім чинив. Ти зцілював хворих, щоб зміцнити нашу віру. Вчини так, щоб кожен лікар своєю дбайливістю і щирістю пробуджував у хворих надію на одужання. Вчини, щоб кожен лікар пам’ятав, що його праця є служінням Тобі. Обдаруй кожного лікаря здоров’ям, терпеливістю, добротою, щоб через його допомогу хворі пізнавали Твою доброту. Господи, Ти похвалив милосердного самарянина за те, що він не обминув потерпілого. Вчини так, щоб усі медичні сестри та санітарки з турботою дбали про хворих. Нехай у кожному хворому вони зуміють побачити страждаючого Христа. Обдаруй їх Своїм Милосердям, щоб вони вкладали душу в свою працю. Бо тоді хворі менше страждатимуть і матимуть надію на одужання. Нехай їхні слова будуть лагідними і добрими. Нехай вони зносять усі труднощі з усмішкою на обличчі. Вчини так, щоб, несучи милосердя хворим, вони отримали й Твоє милосердя. Амінь.

 

МОЛИТВА НАД БАГАТЬМА ХВОРИМИ

Господи, Боже наш, Ти послав у світ Свого Сина, щоб він обтяжив Себе нашими стражданнями і ніс на Собі наші хвороби, чинив добро і зцілював усіх. З покорою Тебе просимо: поблагослови цих хворих людей, дай їм тілесну силу, міцного духа і терпеливість у хворобі. Поверни їм повноту здоров’я, щоб вони подолали свою слабкість і, підтримані Твоєю допомогою, втішалися міцним здоров’ям, і з радістю прославляли Тебе в спільноті вірних в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа завжди, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА НАД ОДНИМ ХВОРИМ

Господи, Святий Отче, Всемогутній Вічний Боже, Ти Своїм Благословенням підтримуєш і зміцнюєш нашу спотворену гріхом людську природу. Поглянь милостиво на Свого хворого раба (ім’я) і дозволь йому подолати хворобу, щоб до нього повернулася повнота здоров’я, і щоб він, пам’ятаючи про Твою благість, з вдячністю прославляв Твоє Святе Ім’я на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА НАД ХВОРИМИ ДІТЬМИ

Господи Ісусе Христе, Ти приймав дітей і говорив, що їм належить Царство Небесне, Ти сказав, що тайни Царства Божого не були відкриті мудрим та розумним, а лише немовлятам, Ти, в’їжджаючи в Єрусалим на осляті, з радістю прийняв почесті дітей, які співали Тобі “Осанна”. Тому благослови всіх, хто старається повернути здоров’я цим хворим дітям і простягни милостиво Свою Руку над цими дітьми. Нехай Твоя Церква та батьки цих дітей зрадіють поверненню до них повноти сил і з вдячним серцем прославляють Тебе на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА ВІД СТРАХУ

Всемогутній Боже! Час Твоєї Слави настав: змилосердься наді мною і позбав мене великого нещастя. На Тебе покладаю мої надії, бо сам я є немічний і грішний. Допоможи мені, Боже, і визволи мене від страху. Господи, помилуй мене. Амінь.

 

МОЛИТВА ВІД РОЗСІЯННЯ

Розсіяний розум мій збери, Господи, і застигле серце моє очисти, як апостолу Петру, дай покаяння, як митареві – прохання, як блудниці – сльози, щоб голосно взивати до Тебе: Боже, спаси мене, бо Ти Єдиний і Чоловіколюбний. Амінь.

 

МОЛИТВА НА ЗЦІЛЕННЯ ВІД РІЗНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ДО СВЯТОГО ВЕЛИКОМУЧЕНИКА І ЦІЛИТЕЛЯ ПАНТЕЛЕЙМОНА

(Цю молитву хворий повинен читати на самоті, без присутніх).

О великий угодниче Христовий, страстотерпче, лікарю і цілителю багатомилостивий Пантелеймоне! Змилосердься наді мною, грішним рабом, почуй стогін і розпач мій, змилостиви Небесного, Верховного Лікаря душ і тіл наших, Христа Бога нашого, нехай подарує мені зцілення від хвороби моєї, яка гнітить мене. Прийми недостойне моління моє, найгрішнішого зі всіх людей. Прийди до мене з благодатним відвідуванням. Не відвернися від гріховних ран моїх, помаж їх єлеєм Милості Твоєї і зціли мене, щоб я був здоровий душею й тілом моїм і залишок днів моїх, з милістю Божою, зміг провести в покаянні й догоджанні Богові і щоб сподобився отримати щасливе завершення життя мого. Угодниче Божий! Дуже прошу тебе: моли Христа Бога, нехай заступництвом твоїм подарує здоров’я для тіла мого і спасіння для душі моєї. А я буду прославляти Його завжди, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗА ВИЛІКУВАННЯ ВІД ОНКОЛОГІЧНИХ НЕДУГІВ ПЕРЕД ОБРАЗОМ “ВСЕЦАРИЦЯ” (ПАНТАНАСА)

(Цей образ має чудодійну силу позбавляти хворих ракових недугів).

О, всеблага, досточудна Богородице, Пантанаса, Всецарице! Недостойний я, щоб Ти зглянулася на мене! Але як милостива від Бога любоблагоутробна Мати, промов слово, щоб зцілилася душа моя, і зміцниться немічне тіло моє. Бо маєш державу непереможну, і завжди чуєш всяке благання до Тебе, о Всецарице! Благаю, Ти за мене випроси, Ти за мене вимоли. Щоб я прославив пресвяте ім’я Твоє завжди, нині і в безкінечні віки. Амінь.

 

ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕПОДОБНОГО СЕРАФИМА САРОВСЬКОГО ПРИ ЗАХВОРЮВАННЯХ НІГ

(Тропар, голос 4)

Від юності Христа полюбив ти блаженний, і Йому одному працювати гаряче забажав, безперестанною молитвою і працею в пустині служив, смиренним серцем любов Христову скріплював, ти вибранцем любові Божої Матері став. Через це співаємо тобі: спасай нас молитвами твоїми, Серафиме, преподобний отче наш. Амінь

 

МОЛИТВА ДО СПАСИТЕЛЯ ЗА ЗЦІЛЕННЯ ВІД НЕДУГИ ПИЯЦТВА

Господи, Спасителю наш, який перетерпів великі спокуси в пустелі від диявола, не дай нам стати його покірними рабами. Вияви Благодать Свою у дотриманні даного нами слова, позбутися поганих звичок. Допоможи нам, дай нам розум у тверезості перебувати впродовж усіх днів життя нашого земного. Господи, Ти накреслив нам життєвий шлях, спрямуй наші кроки так, щоб без блукань його пройти. Господи, Боже наш, щедрий і премилостивий, Ти не бажаєш смерті грішника, але, щоб покаявся і жив вічно!

Зглянься Милостивим Твоїм Оком на рабів Твоїх, одержимих недугою пияцтва. Ти знаєш про їхню журбу від цієї недуги, знаєш про немічність нашої природи, знаєш про силу великого й лукавого спокусника. Врозуми затьмарених розумом, вилікуй залежних від алкоголю, утверди їх у поміркованості, скріпи у стриманості, щоб не охопила їх безнадія.

Нехай відродиться в них турбота про спасіння душі своєї, про здоров’я тіла свого, на Славу Твою і на життя у чеснотах, для користі власної та на благо ближніх. Нехай у тверезості проживуть життя своє і достойно прославлять Ім’я Твоє. Амінь.

 

МОЛИТВА ДО СВЯТОГО БОНІФАТІЯ ЗА ЗЦІЛЕННЯ ВІД НЕДУГИ ПИЯЦТВА

О всесвятий великомучениче Боніфатію, милостивий слуго Милосердного Владики! Почуй прибігаючих до тебе, одержимих згубною пристрастю до пияцтва, і як у своєму земному житті ти ніколи не відмовляв тим, хто просив у тебе допомоги, так і тепер порятуй цих нещасних рабів Божих (імена). Колись давно, град побив твій виноградник, але ти помолився до Господа, і з тих нечисленних грон, які ще збереглися, зробив вино. А потім ти покликав бідних, і коли їх пригощав, сталося чудо: вина в посудинах не зменшувалося.

О Святителю Божий! Як за твоєю молитвою примножилося вино для користі і на радість убогим, так і сьогодні, блаженний, зменш його там, де воно приносить шкоду, звільни від потягу до нього всіх тих, хто піддається ганебній пристрасті пияцтва (імена), зціли їх від тяжкої недуги, звільни від бісівської спокуси, укріпи їх. Дай їм, немічним, силу успішно витримати цю спокусу, поверни їх до здорового й тверезого життя, настанови їх на дорогу праці, прищепи їм прагнення до тверезості й духовного життя. Допомагай їм, угодниче Божий Боніфатію, коли потяг до вина почне палити їхню утробу, знищ їхнє згубне бажання, освіжи їхні уста Небесною Прохолодою, просвіти їхні очі, постав їхні ноги на непорушній скелі віри й надії. Щоб залишивши свою пристрасть, яка приводить до відлучення від Небесного Царства, вони утвердилися в чеснотах.

Щоб вони удостоїлися гідного й мирного смертного часу й у вічному світлі нескінченного Царства Слави, гідно прославляли Господа нашого Ісуса Христа з Його Отцем, який не має ні початку, ні кінця, і з Пресвятим і Животворчим Духом на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА ДО ПРЕПОДОБНОГО МОЙСЕЯ МУРИНА ЗА ЗЦІЛЕННЯ ВІД НЕДУГИ ПИЯЦТВА

О велика сило покаяння! О незмірима глибино Божого Милосердя! Ти, преподобний Мойсею, спочатку був розбійником, але потім пройнявся жахом від своїх гріхів, наповнився скорботою за них і в розкаянні прийшов у монастир, де зі сльозами за свої беззаконня у важкому подвижництві провів решту днів своїх і сподобився отримати Христову Благодать прощення і дару творити чудеса. О, преподобний, ти від важких гріхів піднявся до дивовижних чеснот, допоможи і рабам твоїм (імена), які прямують до погибелі своєї через те, що віддаються непомірному споживанню алкоголю. Зверни до них свій милосердний погляд, не відкинь їх, але вислухай тих, які до тебе прибігають з надією. Моли, святий Мойсею, Владику нашого Христа, щоб Він, Милостивий, не відкинув їх, і щоб не радів диявол їхній погибелі, але щоб помилував Господь цих безсилих і нещасних (імена), яких охопила згубна пристрасть до пияцтва, адже ми всі є Божим створінням й очищені Пречистою Кров’ю Його Сина. Прислухайся, преподобний Мойсею, до їхніх молитов, віджени від них диявола, подаруй їм силу перебороти згубну пристрасть. Допоможи їм, простягни свою руку допомоги, виведи їх на дорогу добра, звільни їх від рабства пристрастей і порятуй від недуги пияцтва, щоб вони, оновлені, у тверезості й при світлому розумі прийняли чесноту стриманості й благочестя і вічно прославляли Всеблагого Бога, Який завжди рятує Свої створіння. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗА НАВЕРНЕННЯ ВІД ПИЯЦТВА І АЛКОГОЛІЗМУ ПЕРЕД ОБРАЗОМ “НЕУПИВАЄМА ЧАША”

Царице наша Преблага, Надіє наша, Пресвята Богородице, Приятелько опущених і жебраків Заступнице, бідним Допомого і озлобленим Покрова. Побач нашу напасть, побач нашу скорботу, ми є постійно від спокус залежні, а заступника не маємо. Ти вже Сама допоможи нам, бо ми є немічні, заопікуйся нами як жебраками, навчи нас, як заблудших, вилікуй і спаси нас, бо ми є безнадійними. Не маємо іншої допомоги, ні іншого заступництва, ні потіхи, крім Тебе, о Мати всіх сумних і обтяжених. Поглянь на нас, грішних і озлоблених, покрий нас Пречистим омофором Твоїм. Випроси у Свого Сина милості, щоб ми звільнилися від зла, який оволодів нами, і найперше від пияцтва. Щоб ми завжди вихваляли Твоє Пресвяте ім’я, Богородице. Амінь.

 

МОЛИТВА ПЕРЕД ОПЕРАЦІЄЮ

Господи, Ісусе Христе, Боже наш, Ти терпеливо переніс побиття і біль від ран на Твоєму Пресвятому Тілі тільки ради того, щоб спасти душу й тіло рабів Твоїх. Зглянься сьогодні милостиво на хворе тіло раба Твого (ім’я) і дай йому силу терпеливо перенести хірургічну операцію, на яку він очікує. Благослови Господи лікарів та їх помічників і всі їхні засоби, які вони будуть використовувати для того, щоб повернути йому здоров’я, і зроби так, щоб він прийняв тілесні терпіння, як посередництво для спасіння своєї душі. Бо Ти, Христе Боже наш, Милосердний, і ми Тобі славу возсилаємо, разом з Твоїм Вічним Отцем, і Пресвятим, і Благим, і Животворним Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА НА ВСЯКЕ ПРОХАННЯ

Ще молимось Тобі, Господу Богу нашому, щоб вислухав голос моління нас грішних і помилував рабів Твоїх (імена). Милістю і Щедротами Твоїми виконав всі прохання їх і простив їм гріхи вільні і невільні, прийняв їх молитви і пожертви перед Престолом Владицтва Твого. Охорони їх від усіх ворогів видимих і невидимих, від всякої напасті, біди, смутку і недуг звільни, дай їм здоров’я з довголіттям, просимо всі вислухай і помилуй. Поглянь, Владико Чолоковіколюбче, Милостивим Твоїм Оком на рабів Твоїх, і почуй молитви наші, які ми з вірою приносимо, бо Ти Сам сказав: все що в молитві просите, віруйте – і буде вам, знову просить – і дасться вам. Тому і ми, хоч і недостойні, надіючись на Милість Твою, просимо: подай Милість Твою рабам Твоїм, і виконай добрі бажання їх, мирно і тихо в здоров’ї і в довголітті всі дні їх збережи, просимо всі: скоро почуй і милостиво помилуй. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗАХИСТУ ХРИСТИЯНИНА ВІД ВСІЛЯКОЇ ШКОДИ ПЕРЕД ОБРАЗОМ “ПОКРОВ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ”

(Тропар, голос 4)

Сьогодні ми, благовірні люди, радісно святкуємо, осяяні Твоїм, Божа Мати, явлінням, і дивлячись на Твій Пречистий образ, щиро просимо, Покрий нас Твоїм Покровом і визволи нас від усякого зла, благаючи Сина Твого, Христа Бога нашого, щоб спас душі наші. Амінь.

 

МОЛИТВА ДО СВОГО СВЯТОГО, ІМ’Я ЯКОГО НОСИШ

Моли Бога за мене, святий угодниче Божий (ім’я святого), бо я щиро до тебе звертаюся, скорого заступника, помічника і молитовника за душу мою. Амінь.

 

МОЛИТВА ПРО ДАРУВАННЯ МОЛИТВИ

Навчи мене, Господи, усердно молитися до Тебе з увагою і любов’ю, без яких молитва не буває почутою! Прийми мене, Господи, як Свою дитину і навчи правильно молитися, щоб моя молитва була почутою Тобою і принесла мені Твою милість. Нехай не буде в мене недбалої молитви, яка приводить до гріха. Амінь.

 

МОЛИТВА ПРО ДАРУВАННЯ РОЗУМІННЯ

Даруй, Господи, мені недостойному рабу Твоєму, Благодать розуміння, щоб розпізнавати все те, що є Тобі приємним а мені корисним, і не тільки розпізнавати, але і виконувати його та не приставати до всього порожнього або гріховного. Навчи мене завжди відчувати страждання інших людей і бути милосердним до всіх грішників. Амінь.

МОЛИТВА В ТЕРПІННІ

Всемогутній Боже! Твоє Провидіння опікується всім створінням, і нічого в світі не діється без Твоєї Святої Волі. Ти, Господи, знаєш мій біль і мої терпіння, пошли мені Твою Святу Милість, щоб я витримав у надії і терпеливості так довго, доки це Тобі подобається. Прийми ці терпіння як покуту за мої гріхи, нехай вони очистять мою душу і полегшать мою дорогу до Спасіння. Наймилосердніший Ісусе, допоможи мені нести мого хреста, навчи мене, як я маю наслідувати Тебе і з Тобою разом терпіти. Ти сказав: “Прийдіть до мене всі струджені і обтяжені, і я заспокою вас”. Ісусе, потіш мене, навчи в кожній хвилині мого життя бачити Святу Божу Волю і вірно виконувати її. Ісусе, зміцни мене у моєму терпінні. Мати Божа, випроси для мене у Твого Сина Милість терпеливості. Амінь.

 

МОЛИТВА ПРО ДАРУВАННЯ ТЕРПІННЯ

О, дивний Творцю Чоловіколюбний Владико, Многомилостивий Господи! З серцем засмученим і смиренним молюся до Тебе, не погордуй молитвами мене грішного, не відкинь моїх сліз і ридання, почуй мене, як жінку хананеянку, і прийми як блудницю, прояви і на мені грішному велику Милість Чоловіколюбства Твого. Ризою Твоєю Чесною захисти мене, помилуй і підкріпи мене, щоб всі біди і напасті, які посилаються від Тебе, я перетерпів з подякою, в надії на вічне блаженство. Найперше смуток мій на радість перетвори, щоб не впав я у відчай і не загинув нерозкаяним. Бо Ти є Джерелом Милості і Надією спасіння нашого, Христе Боже наш, і Тобі славу возсилаємо з Безначальним Твоїм Отцем і з Пресвятим, Благим і Животворчим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

ЗВЕРНЕННЯ ДО АРХИСТРАТИГА МИХАЇЛА, ЩОБ ПОЗБУТИСЯ СМУТКУ І НАПАСТІ

О Архистратиже Михаїле, помилуй нас, грішних, які потребують твого заступництва, захисти нас, рабів Божих (імена), від всіх ворогів видимих і невидимих. Найперше укріпи нас від жаху смерті, від впливу диявольського і сподоби нас сміливо стати перед Творцем нашим під час страшного і правдивого Суду Його. О, великий Архистратиже Михаїле! Не залиши нас, грішних, які звертаємося до тебе про допомогу і заступництво твоє в цьому житті і в майбутньому, але сподоби нас разом з тобою прославляти Отця, і Сина, і Святого Духа, на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА ПРО БОЖУ МУДРІСТЬ

Предвічний Боже, зішли на нас із висоти небесної Твою святу мудрість, просвіти нею наш розум. Нехай Божа мудрість поведе нас дорогами правди, нехай стереже нас від неправд та обману. Амінь.

 

МОЛИТВА ПЕРЕД ЄВАНГЄЛІЄЮ

Засвіти в серцях наших, Чоловіколюбче Владико, чисте світло Твого Богопізнання і очі розуму нашого розкрий для розуміння Євангельської Твоєї науки. Дай нам страх блаженних заповідей Твоїх, щоб перемігши всі тілесні пристрасті, ми провадили духовне життя, думали й чинили все угодне Тобі. Бо Ти є світло душ і тіл наших, Христе Боже, і Тобі славу возсилаємо з Предвічним Твоїм Отцем і Всесвятим, Благим і Животворчим Твоїм Духом нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

МОЛИТВА ВІД ПЕРЕЛЯКУ

(Коли розгніваєшся, злякаєшся, поганий сон побачиш, засваришся тощо).

Хрест Христовий на весь світ освячений благодаттю і кров’ю Господа нашого Ісуса Христа даний нам зброєю проти всіх ворогів наших видимих і невидимих в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь. (І хрестом хрестять на схід, захід, південь і північ, вранці і ввечері). А також кроплять свяченою водою на всі чотири сторони і промовляють:

В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа окропленням цієї води свяченої нехай відганяється все лукаве бісівське діяння. Амінь.

 

ПЕРША МОЛИТВА ЗА ХВОРОГО

Ісусе Христе Боже наш! Коли хвора жінка з вірою великою доторкнулась до краю одежі Твоєї, вона стала здоровою. По вірі її Ти дав їй. З такою вірою і я вдаюся до Тебе, Лікарю всіх, допоможи рабу Твоєму (ім’я) в його недузі. Дай йому спокій душевний і силу тілесну, поблагослови його сном спокійним, а з ним здоров’ям, силою і підійми його з ложа хвороби. Господи, Милість Твоя нехай буде над нами, бо ми надіємось на Тебе. Амінь.

 

ДРУГА МОЛИТВА ЗА ХВОРОГО

Владико Вседержителю і Святий Царю, що всіх караєш, але не нищиш, зміцнюєш підупалих і підносиш повалених, печалі життя людського розвіюєш. Молимось Тобі, Боже наш, раба Твого хворого (ім’я) відвідай милістю Твоєю, прости йому всякий гріх вільний чи невільний. Господи, Твою цілющу силу з неба зішли, торкнися тіла, погаси гарячку, вгамуй пристрасть і всяку таємну неміч. Будь лікарем рабові Твоєму, підніми його з постелі недуги і від ложа болю цілим і здоровим, дай його Твоїй Церкві послушним і волі Твоєї виконавцем. Бо Тобі подобає милувати і спасати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

ТРЕТЯ МОЛИТВА ЗА ХВОРОГО

О Премилосердний Боже, Отче, Сину і Святий Душе! В нероздільній Тройці Тобі поклоняємось і Тебе славимо. Зглянься милостиво на раба Твого (ім’я) недужого, відпусти йому всі провини його, подай йому зцілення від хвороби, поверни йому здоров’я і сили тілесні, подай йому довге і щасливе життя, земні й духовні Твої блага, щоб він разом з нами приносив подячні молитви Тобі, всещедрому Богу і Творцю нашому.

Пресвята Богородице, всесильним заступництвом Твоїм допоможи мені ублагати Сина Твого, Господа мого, за зцілення раба Твого (ім’я).

Усі святі ангели і святі Господні, моліть Бога за хворого раба (ім’я). Амінь.

 

ЧЕТВЕРТА МОЛИТВА ЗА ХВОРОГО

Лікарю душ і тіл наших, Джерело життя нашого, Христе Ісусе Господи і Спасителю наш! Поглянь милосердним оком Твоїм на цього раба Твого (ім’я) в тяжкій недузі перебуваючого, прихились до наших слізних благань, перстом милосердя Твого доторкнись до немічного тіла хворого, погаси вогонь тіла його, зменши терпіння недуги його, верни здоров’я йому, піднеси з постелі немочі його, продовж дні життя його, щоб на землі він послужив Тобі, ходив по стежках Заповітів Твоїх та удостоївся Твого Небесного Царства і разом зі святими славив Тебе, Бога Милостивого з Отцем і Святим Духом на віки віків. Амінь.

 

ПЕРША МОЛИТВА В ЧАС ХВОРОБИ

Господи Боже, Владико життя мого! Ти з милості Своєї сказав: “Я не хочу смерті грішника, але щоб він навернувся і живим був”. Я знаю, що ця хвороба, яку я терплю, це кара за мої гріхи та беззаконня, знаю, що ділами своїми я заслужив найтяжчої кари, але, Чоловіколюбче, чини зі мною не за злобою моєю, а за безмежним милосердям Твоїм. Не побажай смерті моєї, але дай мені сили, щоб я терпляче переносив хворобу, як заслужене мною випробування, а після оздоровлення від неї щоб я навернувся всім серцем, усією душею і всіма моїми почуттями до Тебе, Господа Бога, Творця мого, і жив для виконання святих Твоїх заповідей, для спокою моїх рідних і для мого спасіння. Амінь.

 

ДРУГА МОЛИТВА В ЧАС ХВОРОБИ

Господи Ісусе Сину Божий, Милосердний цілителю душ і тіл наших, зглянься на мене негідного, немічного і грішного раба Твого. Ти оздоровляєш калік і немічних по вірі їх в Божество Твоє, кажучи: “По вірі твоїй хай буде тобі”. Я знаю, Господи, що віра моя слаба, але благаю Тебе, Джерело життя, і взиваю: “Вірую, Господи, допоможи мені в моєму невірстві!” Ти, Господи, приймав малу віру сліпих, калік, всяких немічних і дарував їм зцілення. Не відкинь, Милосердний, і мене немічного. Я знаю, я грішний і негідний милості Твоєї, але Ти Сам сказав, що до грішників прийшов і це дає мені надію звернутись до Тебе, Милосердний Господи. Піднеси мене, Спасителю мій, з постелі недуги моєї, продовж дні життя мого, щоб я міг в покаянні закінчити його і сподобитись вічного Твого Царства, де в сяйві слави Лиця Твого вже не буде недуги, ні журби, ні зітхання. Помилуй мене, Господи, з великої милості Твоєї, зглянься наді мною немічним, дай мені силу славити Тебе Єдиного і Милосердного з Отцем, Святим і Животворчим Духом нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА ВІД НЕДУГИ ТА СКОРБОТИ

Спаси, Господи, і помилуй раба Твого (ім’я) словами Божественної Євангелії Твоєї, що читаються за спасіння раба Твого. Попали, Господи, терни всіх його гріхів і нехай вселиться в нього благодать Твоя, що спалює, очищає, освячує всю людину в ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

 

МОЛИТВА ПРО ТЕ, ЩОБ ДОГЛЯДАТИ З ЛЮБОВ’Ю ЗА ХВОРИМИ

Господи Ісусе Христе, Сину Бога Живого, Агнче Божий, що береш гріхи світу, пастирю добрий, що положив душу Свою за вівці Свої, Небесний Лікарю душ і тіл наших, що зцілюєш всяку недугу і хворобу в людях Твоїх! Припадаю до Тебе, допоможи мені недостойній рабі Твоїй. Споглянь Многомилостивий на діяння і служіння моє, дай мені бути вірною в малому: послужити хворим Тебе ради, носити немочі немічних і не собі, а Тобі Єдиному догоджати в усі дні життя мого. Бо Ти сказав, Пресолодкий Ісусе: “Що зробите одному з братів Моїх менших, те Мені зробите”. Господи, дай мені грішній по слову Твоєму, щоб сподобилась творити волю Твою Благу на втіху і розраду хворим рабам Твоїм, що викупив їх Твоєю Чесною Кров’ю. Пошли мені благодать Твою, що спалює в мені терня пристрастей, що покликав грішну служити імені Твоєму. Без Тебе не можемо творити нічого. Відвідай серце моє, щоб стояти завжди коло хворих та відкинутих, урази мою душу любов’ю Твоєю, що все терпить і ніколи не відпадає. Тоді зможу, Тобою укріплена, подвигом добрим направлятися і віру зберегти навіть до останнього мого дихання. Бо Ти Джерело зцілення душ і тіл, Христе Боже наш, і Тобі славу, подяку, поклоніння возсилаємо нині, повсякчас і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА ПОДЯКИ ПІСЛЯ ВИДУЖАННЯ

Милосердний Господи, Ти ради нас, ради нашого спасіння переніс страшні терпіння, наругу, смерть і похорон тілом, а після воскресіння Твого Ти всім, хто з вірою до Тебе приходить, подаєш Твоє безмежне милосердя, допомогу в годину смутку та немочі духовної й тілесної. Ти в усі дні життя нашого тримаєш Правицю Твою Святу над нами. Прийми ж, Милосердний і Благий Спасителю мій, Джерело життя мого, мою чистосердечну і безмежну подяку за Твоє милосердя до мене, недостойного і грішного раба Твого, бо Ти повернув мені здоров’я, укріпив мої сили, підняв мене з постелі недуги і поблагословив далі ходити ногами моїми по цій грішній землі.

Прийми, Сину Божий, мій цей не лукавий, а щедрий дар молитви й подяки Тобі за Твою милість до мене і благаю Тебе: не залишай мене без опіки Твоєї, а керуй мною і життям моїм, щоб жив я за заповітами Твоїми, чинив Святу волю Твою, прославив Тебе і сподобився б досягнути вічного і радісного життя в Твоєму Небесному Царстві. Поблагослови, щоб я там і тут на землі приносив поклоніння в славлення Тобі з Безпочатковим Твоїм Отцем і Животворчим і Святим Духом на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА ПРО ПЕРЕМОГУ НАД СПОКУСАМИ

Господи Милосердний! Ти сотворив чоловіка, щоб душею і тілом прославляв Тебе і вірно Тобі служив. Ти вчинив моє тіло храмом Святого Духа і освячуєш мене кожного разу, коли в Пресвятому Таїнстві Євхаристії я приймаю найсвятіше Тіло і Кров Твого Єдинородного Сина Ісуса Христа.

Дай мені, Господи, силу, щоб я міг мужньо і успішно переборювати спокуси злого духа та всі мої низькі пристрасті й пожадання. Зачини двері мого серця перед пожадливістю земної слави і дочасного майна, не дай доступу ненависті й заздрощам, віджени від мене гріховні думки й пожадання та дай силу подолати їх.

Дозволь, щоб я через щоденні перемоги віддав усі сили мого духа і тіла Тобі на служіння. Укріпи, Господи, Твоєю милістю мою слабосильну людську природу, допоможи мені, щоб я щораз більше освячував себе, а колись у майбутньому житті прийми мене до Твоєї небесної слави разом з усіма святими і тими, що вірно служили Тобі.

Згадай, Пречиста Діво Маріє і Мати моя Небесна, щоб я віддався Тобі в опіку і до тебе хочу належати. Спасай мене в усіх спокусах. Амінь.

 

МОЛИТВА ПРО ПРИМНОЖЕННЯ ЛЮБОВІ ТА ВИКОРІНЕННЯ НЕНАВИСТІ

Ти, Ісусе Христе, зв’язав Апостолів Твоїх Союзом любові, тому і нас вірних рабів Твоїх до Себе цим Союзом прив’яжи, щоб ми виконували Заповіти Твої, щоб ми один одного нелицемірно любили, через наші молитви до Богородиці і Всіх Святих. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗА ПРИМИРЕННЯ ВОРОГУЮЧИХ ЛЮДЕЙ ПЕРЕД ОБРАЗОМ “ПОМ’ЯКШЕННЯ ЗЛИХ СЕРДЕЦЬ”

Пом’якши злі серця наші, Богородице, і відведи від нас ворожі напади, тих, хто ненавидить нас, а всяку черствість душі моєї на любов заміни. Бо коли ми на Твій Святий Образ дивимося, Твоїм стражданням за нас і милосердям до нас дивуємося. А коли рани твої цілуємо, то стріл наших, які Тебе ранять, жахаємося. Не дай нам, Мати Милосердна, з жорстокими серцями нашими від жорстоких сердець наших ближніх загинути. Бо ти є направду злих сердець пом’якшення. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗА ЗМЕНШЕННЯ ГНІВУ НАШИХ КЕРІВНИКІВ ЧЕРЕЗ ПРАВЕДНОГО ЦАРЯ ДАВИДА

Згадай, Господи, царя Давида і все його смирення та силою його молитов помилуй нас, грішних. Вложи в серця наших керівників доброту й порядність, щоб ми відчували від них лише доброту та приємну посмішку. Допоможи всім нам відчувати християнську приязнь і любов. Амінь.

 

МОЛИТВИ НА ЗМІЦНЕННЯ ПРИ СПОКУСАХ

1. Свята страшна сило Животворчого Хреста, просвіти мене. Боже, дай мені сили служити і вірити в Тебе, пошли Ангела-Охоронителя на зміцнення сил і освячення душі. Світло Небесне від Престолу істини, зійди і зміцни. Амінь.

2. Зміцни мене, Господи, в боротьбі моїй. Не дай лукавому змієві влади наді мною. Господи, не попусти більш дозволеного. Господи, не дай загинути у рові безчестя мого. Господи, зміцни в несінні Хреста мого. Амінь.

 

МОЛИТВА ПРО ДАРУВАННЯ МОЛИТВИ

Навчи мене, Господи, усердно молитись до Тебе з увагою і любов’ю, без яких молитва не буває почута! Нехай не буде в мене недбалої молитви на гріх мені. Амінь.

 

МОЛИТВА ВІД РОЗСІЯННЯ

Розсіяний розум мій збери, Господи, і застигле серце очисти, як Петру, дай покаяння, як митарю – взивання, як блудниці – сльози, щоб голосно взивати до Тебе. Боже, спаси мене, бо Ти Єдиний і Чоловіколюбний. Амінь

 

МОЛИТВА НА ВІДСІЧЕННЯ СТАРИХ ЗВ’ЯЗКІВ

Відсічи, Господи, зв’язки таємні, що зв’язують мене з життям колишнім і недостойним, від якого відрікаюсь, як від сатани. Ім’я Твоє закликаю, Світильника життя істинного, Джерела Божественного Світла і Милосердного Спасителя. Амінь.

 

МОЛИТВА ПРО ДАРУВАННЯ РОЗУМІННЯ

Дай, Господи, мені недостойному благодать розуміння, щоб розпізнавати Тобі угодне, а мені корисне і не тільки розпізнавати, але і звершувати і не приліплюватися до пустого, щоб співстраждати страждаючим і бути милосердним до грішників. Амінь.

 

МОЛИТВИ ПРИ ПОЯВІ НЕЧИСТИХ ПОМИСЛІВ

(Бажання грішити або смуток, відчай чи інша спокуса).

Враже, слова твої на голову твою. Божа Мати, допоможи мені (далі багато разів читати молитву “Богородице Діво, радуйся”).

 

МОЛИТВА ПІД ЧАС БОРОТЬБИ ТІЛЕСНОЇ

О, Мати Господа, мого Творця, Ти корінь дівства і нев’янучий цвіт чистоти. О Богородице! Допоможи мені немічному, що страждаю тілесною пристрастю, бо маю Твоє єдине заступництво і Сина Твого. Амінь.

 

МОЛИТВА ПРО ВИЗВОЛЕННЯ ВІД НЕЧИСТИХ ПОМИСЛІВ

Владико Господи, Боже мій, в руках Твоїх доля моя. Спаси мене Сам із милості Твоєї, не дай мені загинути в гріхах моїх і не допусти підкоритися плоті, що осквернює душу мою. Бо Твоє я творіння, не зневажай діло рук Твоїх, не віддаляйся, змилосердься і не посором, не покинь мене. Господи, бо я немічний і до Тебе, Покровителя мого Бога, вдаюся. Зціли душу мою, бо я згрішив перед Тобою. Спаси мене з ласки Твоєї, бо ти піклувався про мене з юності моєї. Нехай по-соромляться ті, що хочуть мене віддалити від Тебе через грішні вчинки, помисли непристойні, спомини некорисні, віддали від мене всяку розпусту, пороки надмірні. Бо ти один тільки Святий, один Кріпкий, один Безсмертний, у всьому незрівнянну могутність маєш і від Тебе одного подається всім сила проти диявола і воїнства його. Тобі подобає всяка слава, честь і поклоніння Отцю і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА ЖІНКИ ЗА НАВЕРНЕННЯ ЧОЛОВІКА НА ДОБРУ ДОРОГУ

Милосердний Боже, молю Тебе, Господи наш Ісусе Христе, і Тебе, Пречиста Діво, Мати Божа, і всіх Вас, святі мученики! Прихиліться до смиренного благання зажуреної жінки й наверніть мого чоловіка (ім’я) на добру дорогу чесного життя. Просвітіть його розум і його серце, нехай він, нещасний, покине свої злі навички й погані грішні намагання, нехай стане знову прихильним до мене й дітей і нехай почне жити чесно й тверезо. Згляньтеся на мене, засмучену й у розпуці, згляньтеся на моїх невинних дітей, поверніть у своїй доброті мені чоловіка, а дітям батька, щоб ми разом жили чесно й у злагоді і прославляли ім’я Ваше. Амінь.

 

МОЛИТВА ВІД ОБЛЕСЛИВОСТІ ДИЯВОЛА

Господи Ісусе Христе, Сину Божий, визволи нас від облесливості богомерзенного, злохитрого антихриста, що скоро прийде. Визволи нас від хитрощів його, захисти всіх духовних отців наших, всіх нас, духовних дітей і всіх християн від підступних сіток його і направ в потаємні простори Твого спасіння. Не дай нам, Господи, боятись страху диявольського більше страху Божого, не відступити від Тебе і від Святої Церкви Твоєї. Дай нам, Господи, постраждати і вмерти за ім’я Твоє Святе і віру православну, але не відректися від Тебе, не прийняти тавро антихриста і не вклонитися йому. Дай нам, Господи, день і ніч сльози за гріхи наші і помилуй нас, Господи, в день Страшного Суду. Амінь.

 

МОЛИТВА ДО ЧЕСНОГО ХРЕСТА ПРОТИ ЗЛИХ ДУХІВ

Хай воскресне Бог і розвіються вороги Його, і побіжать від Лиця Його ненависники Його. Як щезає дим, нехай щезнуть. Як тане віск від вогню, так нехай згинуть злії від тих, хто любить Бога і хто осіняє себе хресним знаменням і в радості промовляє: Радуйся, найдорожчий і Животворчий Хресте Господній. Ти проганяєш злих силою розп’ятого на тобі Господа нашого Ісуса Христа, що до пекла зійшов і силу нечисту подолав, і дарував нам тебе, Хрест Свій Чесний, на прогнання всякого супротивника. О, Пречесний і Животворчий Хресте Господній, допомагай мені зі Святою Владичицею Дівою Богородицею і з усіма святими навіки. Амінь.

Коротко ця молитва: “Охорони мене, Господи, силою Чесного і Животворчого Твого Хреста і охорони мене від усякого зла”. (При читанні молитви потрібно класти хресне знамення).

 

МОЛИТВА ПРИ ВИХОДІ 3 ДОМУ

Перед тим, як переступити поріг дому, людина осіняє себе хресним знаменням і промовляє: Зрікаюсь тебе, сатано, гордині твоєї, служіння тобі і поєднуюсь з Тобою, Христе, в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗА НАШИХ ВОРОГІВ І НЕДОБРОЗИЧЛИВЦІВ

Спаси, Господи, і помилуй тих, хто ненавидить, кривдить мене, спричиняє мені нещастя і не дай їм загинути ради мене грішного. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗА ВОРОГІВ

Господи, дай мені дар полум’яної і щирої молитви за ворогів моїх.

Господи, молюся за тих, хто ненавидить мене, хто розповсюджує про мене неправдиві чутки, хто творив, творить і задумує творити мені зло, прости їх, Господи, бо не знають, що роблять. Я їм все-все прощаю.

Прости і мене, що помислом, вчинком, необачним словом, своїм неправильним життям, поводженням створив собі ворогів. Прости і допоможи очистити серце від камінця на ближнього свого. Не хочу грішити, не хочу служити злу, лукавому дияволу. Хочу любити всіх в ім’я Твоє Святе.

Навчи любити і мене так Тебе, Господи, як Ти любиш всіх і мене грішного.

Допоможи очистити серце, щоб воно як і Твоє Святе в любові до ближнього свого, в умінні прощати, нелицемірно любити, милосердствувати, терпіти могло з’єднатися з Твоєю Божественною Любов’ю на небесах. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗА ТИХ, ХТО В ТЮРМІ

Господи Ісусе Христе, Боже Наш, святого апостола Твого Петра від кайданів і тюрми без всякої шкоди звільнивший, смиренно молимося до Тебе, прийми милостиво цю молитву, щоб позбавилися гріхів раби Твої (раб Твій, раба Твоя) (ім’я) в тюрму посаджені і молитвами їхніми та нашими, як Чоловіколюбець, всесильною Твоєю Правицею від всяких злих обставин охорони і на волю щасливо виведи. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗАTРИMAННЯ СТАРЦЯ ПАНСОФІЯ АФОНСЬКОГО

(Сила цієї молитви в утаємниченні її від слуху й зору людського, в тайнодії її).

Милосердний Господи! Ти колись устами служителя Мойсея, Ісуса Навина, затримував на цілий день рух сонця й місяця, доки народ Ізраїльський мстився ворогам своїм.

Молитвою пророка Єлисея Ти колись, затримавши сирійців, поразив їх і знову зцілив.

Ти колись провістив пророку Ісаї: “Ось я поверну назад на десять ступенів сонячну тінь, яка пройшла по ступенях Ахазових”. І повернулось сонце на десять ступенів, по яких воно сходило.

Ти колись устами пророка Єзекиїла закрив безодні, зупиняв ріки, затримував води. І Ти колись постом i молитвою пророка Твого Даниїла закривав пащі левам у рові.

І нині затримай і сповільни до кращих часів всі задуми всіх, що стоять навколо мене, про моє переміщення, звільнення, вигнання. Так i нині зруйнуй злі бажання і вимоги всіх, хто осуджує мене, загороди уста і серця всім наклепникам, зловмисникам і тим, хто сварить, ганьбить і принижує мене. Так і нині наведи духовну сліпоту на всіх, хто постає на мене і на ворогів моїх.

Чи не Ти сповіщав апостолу Павлу: “…Говори і не замовкай, бо я з тобою, i ніхто не зробить тобі зла”.

Умилостив серця усіх, хто протидіє благу і достойності Церкви Христової.

Тому нехай не замовкнуть уста мої для викриття нечестивих і прославлення праведних і всіх дивних діл Твоїх. I нехай збудуться усі благі наші починання й 6ажання.

До вас, праведники й молитвеники Божі, наші сильні провідники, що силою своїх молитов стримували навали ворогів, що ненавидять приступ, що руйнували злі помисли людей i закривали пащі левам, нині звертаюся до вас я з молитвою своєю, з моїм проханням.

I Ти, преподобний, великий Елліне Єгипетський, який колись обгородив хресним знаменом місце поселення свого учня й наказав йому озброїтись Господнім іменем та не 6оятись від нині демонських спокус. Захисти дім мій, у якому я живу, в колі молитов твоїх i збережи його від пожежі, нападу злодіїв та усякого зла й страху.

I Ти, преподобний отче Попліє Сирійський, що колись своєю безперервною молитвою десять днів демона тримав нерухомим так, що він не міг ходити ні вдень ні вночі; i нині довкола моєї келії (дому мого) утримай за огорожею його всі супротивні сили і всіх, що хулять ім’я Боже та зневажають мене.

I Ти, преподобна діво Піама, що колись силою молитви зупинила тих, які йшли знищити селян того села, де жила, нині зупини усі задуми ворогів моїх, що хочуть вигнати мене із міста цього і згубити мене. Не допускай їх до дому мого, зупини їх силою своєї молитви: “Господи, Суддя Вселеної, Ти, Якому неугодна всяка неправда, коли долине до Тебе молитва ця, нехай Свята Сила зупинить їх на тому місці, де застане їх”.

I Ти, блаженний Лаврентіє Калузький, моли Бога за мене, бо ти маєш відвагу перед Господом заступатися за тих, хто страждає від підступів диявольських. Моли Бога, щоб Господь огородив мене від підступів сатанинських.

I Ти, преподобний Василіє Печерський, здійсни свої молитви заборони над тими, хто нападає на мене i віджени всі підступи диявольські від мене.

I ви, усі святі землі української, розвійте силою молитов своїх всі бісівські чари, всі диявольські підступи й задуми допекти мені, погубити мене й здобутки мої.

I ти, великий та грізний страже Архистратиже Михаїле, вогненним мечем посічи усі задуми ворога роду людського i всіх пристосуванців його, що хочуть згубити мене. Стій непорушно на сторожі дому цього, на сторожі усіх, хто живе у ньому, всього майна його.

І Ти, Владичице, що завжди називаєшся “Непорушною стіною”, будь для всіх ворогів моїх i тих, хто задумав пакостити мені, істинною перешкодою й непорушною стіною, завжди захищай мене від усякого зла й важких обставин. Амінь.