Українська

Молитви благословіння

Душекорисні речі - Канони

МОЛИТВА НА ОСВЯЧЕННЯ ВСЯКОЇ РЕЧІ

Творче і Будівничий людського роду, Дарувателю духовної ласки, Подателю вічного спасіння! Сам, Господи, пошли з висоти Духа Твого Святого і благослови цю річ (назва речі), щоб вона, озброєна силою Твого небесного заступництва, була для всіх, хто бажатиме вживати її, корисною для спасіння і сприятливою та помічною на все добре в ім’я Ісуса Христа Господа нашого. Амінь.

 

МОЛИТВА НА ОСВЯЧЕННЯ СОЛІ

Боже Спасителю наш, що з’явився через пророка Єлисея в Ієрихоні і там за допомогою солі зробив здоровою шкідливу воду! Сам благослови цю сіль і зроби її приношенням радості, бо Ти – Бог наш і Тобі славу возсилаємо Отцю і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВІННЯ ХЛІБА

Владико Святий. Отче Вседержителю, Предвічний Боже! Благоволи освятити хліб цей Твоїм святим Духовним благословенням, щоб він був усім, хто споживає його, на спасіння душі, на здоров’я тілесне і захист проти недуг, усякого ворожого підступу через Господа нашого Ісуса Христа, що з неба зійшов, дає життя й спасіння світові, з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа нині, повсякчас і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА НА ЗАКЛАДАННЯ БУДИНКУ

Боже Вседержителю, що премудро сотворив небеса й укріпив землю в рівновазі, Боже і Творче всього світу! Милостиво схили Свій погляд на раба Твого (ім’я), який береться в Твоїй могутній державі будувати дім для життя і здійснює його закладання. Утверди цей дім на основі міцного каменю так, щоб йому, за Твоїм Божественним Євангельським словом, не міг зашкодити ні вітер, ні вода, ніщо інше. Благоволи, щоб він був добудований до кінця, а тих, що мають намір жити в ньому, позбав усяких ворожих підступів. Бо Твоя держава і Твоє Царство і сила, і слава Отця і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і навіки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗА ТОГО, ХТО ЗБИРАЄТЬСЯ В ДОРОГУ

Господи Боже наш, істинна й жива дорога, Ти подорожував із рабом Твоїм Йосифом, подорожуй, Владико, і з рабом Твоїм (ім’я) і від усякого буревію й напасті збережи, мир та могутність знову влаштуй, щоб він над усякою правдою промишляв за заповітами Твоїми, і сповненому житейських і небесних дарів благослови назад повернутися. Бо Твоє є Царство і сила, і слава Отця, і Сина, і Святого Духа нині, повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА ПОДОРОЖУЮЧИХ

Коли Апостоли Твої, Ісусе Христе, були на морі в час бурі, Ти прийшов до них, кажучи: “Не бійтеся”, і втихомирив бурю та привів їх спокійно до берега. Так, Господи, і мене бережи в моїй подорожі, будь помічником і захисником для мене перед усіма небезпеками, допомагай мені в труднощах і охороняй від усіх бід, які можуть мене зустрічати. Я передаю себе під Твій всемогучий покров, а Ти веди мене Своєю всесильною рукою і приведи мене до щасливого кінця моєї дороги. На Твою поміч я сподіваюся і до Тебе безперестанно буду звертати очі свої. А коли небезпека наблизиться до мене, Ти захисти мене і приведи мене до місця безпечного і землі праведної. Амінь.

 

МОЛИТВА НА ПОЧАТКУ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

Господи Боже наш, надія всіх країв землі і тих, хто в морі далеко. Ти призначив святі дні посту і в Старому Заповіті через пророків Твоїх, і в Новому через апостолів і євангелістів. Сподоби ж усіх нас у чистоті час посту провести, віру тверду зберегти і заповіді Твої виконувати в усі дні життя нашого. Благаємо Тебе, Владико милосердний, пристав до нас ангела Твого, щоб охороняв нас немічних у всіх ділах наших і допомагав нам, щоб ми були слухняні й догоджали Тобі та щоб сподобились достойно причаститися святих Твоїх Таїн. Прийми ж, Господи, поклоніння і говіння рабів Твоїх (імена) і всім нам подай благословіння ради Христа Ісуса, Господа нашого, що з ним благословенний Ти, з Пресвятим, Милосердним і Животворчим Твоїм Духом нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВІННЯ КОЛИВА

Господи, Ти все створив Словом Своїм і звелів землі родити різні плоди на поживу нам, ними Ти трьох отроків і Даниїла, що були у Вавилоні підживляв, показавши їх світлішими від тих, що споживали ласощі, Сам, Всеблагий Царю, і зерна ці з різними плодами благослови і всіх, хто їх споживає, освяти, бо принесені вони рабами Твоїми на славу Твою, на честь святого Твого (ім’я святого) і в пам’ять тих, хто в благочестивій вірі спочили. А тим, хто оздобили це і творять пам’ять, подай, Господи, все, що вони просять для спасіння і насолоди вічних Твоїх благ молитвами Пречистої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії і святого (ім’я), що його пам’ять творимо, і всіх святих Твоїх. Бо Ти все благословляєш і освячуєш, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо з Безначальним Твоїм Отцем і Пресвятим Милосердним і Животворчим Твоїм Духом нині, повсякчас і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА (ЗАГАЛЬНА) ЗА ВІДВЕРНЕННЯ СТИХІЙНИХ НЕЩАСТЬ

(Вогню, голоду, пошесті, повені, посухи тощо)

О Всемогутній Творче і Господи, Небесний Владико, що всім світом правиш і в Своїй правиці всю владу тримаєш! Будь до нас милостивим. Прихилися до молитви нашої щирої й охорони нас, Боже, від усякого зла й нещастя. Охорони наші хати, Всеблагий, наші будинки, наше майно, господарство і нас самих від вогню палаючого. Охорони наш народ український від голоду страшного й від пошесті та мору великого. Охорони ниви й луки наші, Господи, від граду, бурі несподіваної, від зливи й повені всезаливної і від посухи всеруйнівної. Дай, Господи Милосердний, нехай збережуться наші хати й наше майно і наше господарство і ми самі цілі. Нехай не забракне нам хліба святого для людей і паші для худоби, нехай не згинемо смертю страшною в хворобах заразливих, нехай ниви, Господи, й луки наші красуються багатим врожаєм у добру весну, спокійне літо й погідну осінь, щоб могли ми в здоров’ї та спокої жити, працювати й плоди своєї праці збирати, Тебе, Небесний Владико, славити й Тобі Єдиному поклонятися. Амінь.

 

МОЛИТВА В ЧАС ПОСУХИ

Владико, Господи Боже наш, Ти виконав благання пророка Іллі Фесвітянина заради любові його до Тебе: стримав дощ, що посилався тоді на землю, і знову після його молитви дощ плодоносний землі дарував. Владико всіх, щиро благаємо, з ласки Твоєї пошли дощ рясний людям Твоїм і, простивши гріхи наші, дай дощу Твого на місця, де просять і потребують його, обрадуй землю ради нещасних людей Твоїх і дітей, худоби і всього іншого живого створіння, бо всі від Тебе чекають, що Ти даси їм їжу в свій час. Бо Ти – Бог наш, Бог, що милує і спасає, і Тобі славу возсилаємо Отцю і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА В ЧАС НЕГОДИ

Владико, Господи наш, Ти колись виконав молитву люблячого Тебе пророка, ревнителя Твого Іллі і благословив на час спинити дощ. І тепер, Чоловіколюбний Творче і милостивий Господи, прийми й від нас, смиренних і негідних рабів Твоїх, покірні молитви, що їх приносимо Тобі, і як щедрий, прости наші провини і з чоловіколюбності Своєї вислухай наші благання, пошли ясну погоду людям Твоїм і світло сонячне всім, що потребують і просять милості в Тебе, обрадуй землю і задля нещасних людей Твоїх, дітей, худоби і всього іншого живого творіння, що їх Ти годуєш з ласки Твоєї і посилаєш їм їжу в свій час. О Господи Боже наш, виконай бажання наше і не осором надії нашої, а помилуй нас із милості Твоєї й пошли нам щедроти Твої, бо наші дні швидко минають і в стражданнях життя наше вкорочується. Не згуби нас за беззаконня наші, якими ми заслужили Твій гнів і кару, але вчини з нами по Твоїй любові й великій милості Твоїй. З душею стурбованою і духом засмученим до Тебе припадаємо і, як раби негідні, ще більшої кари варті, з каяттям благаємо Тебе: згрішили ми, беззаконня чинили і в усьому гріховно поводилися, порушуючи Твої заповіді, а тому, все, що Ти посилаєш, по справедливості й правді. Але не віддавай нас на знищення дощенту, на голод і загибель, і щоб не затопила нас бурхлива вода. Згадай у гніві про милість і будь милостивим заради щедрот Твоїх, помилуй з милосердя Твого творіння і діло рук Твоїх і від усякого зла скоро визволи. Бо Тобі Єдиному, Боже наш, подобає милість і спасіння наше і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА НА НИВАХ

Господи Боже наш, що на початку Твоєї творчості створив небо і землю! Небо Ти прикрасив світилами, щоб вони освітлювали землю і через них щоб пробуджувався подив до Тебе, Єдиного Творця і Владики всього творіння. Землю ж Ти прикрасив рослинами, травою і роз-маїттям полів, засіяних кожне окремим родом насіння. Ти всю її прибрав красою квітів і благословив. І нині, Владико, із святої оселі Твоєї милостиво схили Свої очі на цю ниву і благослови її, збережи неушкодженою від усякого чародійства і волхвування, всякого зла, від недоброї цікавості і підступів злих людей, дай їй у свій час приносити плід, сповнений благословення Твого. Віджени від неї всякого звіра, гусінь і мух, іржу, спекоту й засуху і без пори вітри, які приносять шкоду. Бо святе, прославлене і кличне ім’я Твоє Отця і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і навіки. Амінь.

 

МОЛИТВА ГОСПОДАРЯ ЗА ХУДОБУ

Преблагий, Боже, що провидінням Своїм святим дбаєш про всіх тварин на землі й про найдрібнішу комашку, молю Тебе, Господи, дай мені діждатися достатку з моєї праці, бо вона є годувальницею моїх дітей і не дай зменшитися йому ні від зарази злої, ні від хвороби, ні від нещасного випадку. Молю Тебе і низький поклін Тобі, Єдиному возсилаю. Амінь.

 

МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВІННЯ СТАДА

Владико, Господи Боже наш, що маєш владу над кожним творінням. Тобі ми молимося і Тебе просимо; як благословив Ти і примножив стада Патріарха Якова, так благослови цю худобу стада Твого раба (ім’я) і, розмножуючи стадо це, зроби його численним і сильним і збережи його від влади диявола, нападу розкрадачів, від усяких ворожих підступів, від смертоносного повітря і від згубних хвороб, захисти його Твоїми святими ангелами, прибери від нього всяку неміч, усякі заздрощі диявола. Бо Твоє є царство, сила і слава, Отця і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА ГОСПОДАРЯ ЗА ВРОЖАЙ

Господи Боже, Отче наш, що сказав нашому прабатькові: “В поті чола твого будеш їсти хліб свій!”. Скоряюся волі Твоїй святій, з молитвою на устах орю. Допоможи мені і благослови мою працю, нехай моя нива примножиться врожаєм моїм рідним і мені, Господи, на пожиток, а Тобі на славу. Амінь.

 

МОЛИТВА НА ОСВЯЧЕННЯ ПАМ’ЯТНОЇ ДОШКИ

Господи, Всемогутній Боже, освячуємо цю пам’ятну дошку на честь... (3 нагоди). Хочемо цією пам’ятною дошкою нагадати про заслуги наших померлих. Нехай приклад їхнього життя заохотить нас краще шанувати Господа Бога і сумлінніше виконувати наші обов’язки перед Богом, Церквою і Вітчизною, через Ісуса Христа, Господа нашого. Амінь.

 

МОЛИТВА НА ОСВЯЧЕННЯ ПРАПОРА

Благословенний Ти, Господи Боже наш! Ти через Твого Сина, Ісуса Христа, покликав до життя Твою Святу Церкву як знамено народам, щоб вона об’єднала розсіяних Божих дітей разом. Поблагослови цей прапор, щоб ті, хто навколо нього зберуться і кого він вестиме за собою, через заступництво Пресвятої Діви Марії і всіх Святих, завжди визнавали Христа, і щоб ніхто з них, не загинув, але щоб усі дійшли до вічного щастя, через Ісуса Христа, Господа нашого. Амінь.

 

МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВІННЯ НОВОЇ КРИНИЦІ

Господи і Творче Всесвіту! Спочатку Ти створив Небо, землю і води, які були розпорошеними по піднебессі і Дух Божий Словом Своїм зібрав їх разом, щоб утворити джерела по всій землі. Ти, Боже, утворив з них струмки і ріки, щоб на Землі появилося життя, щоб водою могли користуватися рослини і тварини. Ти в пустині гірку, шкідливу воду, деревом перетворив на здорову, через посередництво Мойсея, а сіллю оздоровив воду, через посередництво Єлисея. Тому і ми сьогодні милостиво просимо Тебе, поглянь, Господи, на недостойних рабів Твоїх, змилосердься над ними і пошли нам Благословення Своє на цю криницю і воду в ній. Міцною Правицею Своєю віджени від неї всілякі ворожі підступи, пакості злих людей і вплив нечистих духів. Нехай води в цій криниці завжди буде в достатку, а всі ті, хто буде споживати її для їжі, чи на інші потреби, отримає добре здоров’я, силу проти різних недуг та спокус. Бо Ти, Господи, все благословляєш і освячуєш, і Тобі ми славу возсилаємо Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВІННЯ РИБАЛЬСЬКИХ СІТОК

Господи Ісусе Христе, Боже наш, Ти п’ятьма хлібами і двома рибами, п’ять тисяч народу наситив і ще повелів зібрати залишки після трапези, яких залишилося багато. Сам, Владико Всесильний, і ці рибальські сітки благослови, через заступництво і молитви Преблагословенної, Славної Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії і святого славного і всехвального апостола Петра, бо через них люди споживали хліб і рибу. В мирі і здоров’ї душі і тіла рибалок збережи, які будуть трудитися разом зі своїми сітками. Амінь

 

МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВІННЯ ВИНА

Благословенний Ти, Господи, Боже Всесвіту, бо з Твоїх Щедрот ми отримали вино, плід виноградної лози й праці людських рук. Твій Єдинородний Син, наш Господь, Ісус Христос, установив вино знаком Нового Заповіту, через перетворення його в Твою Кров, і споживання нами під час Святого Причастя. Вчини так, щоб, як святому Ігнатові не зашкодило отруєне вино так і всім тим, хто сьогодні споживає освячене вино не зашкодили б небезпеки та хвороби для душі й тіла. Вчини також так, щоб ми любили один одного й завжди жили в мирі та злагоді, через Ісуса Христа, Господа нашого. Амінь.

 

МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВІННЯ ЗАВОДУ (ФАБРИКИ, МАЙСТЕРНІ)

Господи, Боже Вседержителю, Ти сотворив Ангелів і людей для Слави і служби Своєї, щоб вони допомагали Тобі управляти іншими створіннями. Ти помістив першу людину в розкішному раю, щоб доглядала його, а коли вона згрішила, Ти її з нього прогнав і наклав на неї працю, як кару за гріх, кажучи: “У поті лиця свого їстимеш хліб твій” (Бут. 3:19). Ти, Господи, звелів Ноєві спорудити ковчег з соснового дерева, щоб врятувати від потопу людський рід, тварин, звірів і птахів. За царя Соломона Ти прийняв працю робітників, які будували єрусалимський храм для звеличення і прослави Пресвятого Імені Твого (1 Цар. 5:27-32). Ти поблагословив його кажучи: “Я освятив цей храм, що ти збудував, і оселив там на віки Моє Ім’я” (1 Цар. 9:3). Отче Небесний, Ти для добра людей установив всякі ремесла і праці, щоб одні другим допомагали у виконанні Пресвятої Твоєї Волі і збагачували себе, та при тому шукали дорогу до Царства Небесного. Прийди сьогодні і поблагослови цей завод (фабрику, майстерню), щоб він (вона) був (була) джерелом праці на Твою Славу, та добро душевне і тілесне для всіх тих, хто буде тут працювати. Охороняй його (її) від усіляких диявольських задумів і лиха. А святим Своїм Ангелам повели, щоб тут перебували, охороняли й провадили всіх дорогою чеснот. Бо Ти є Бог Милості і Податель всілякого добра, і ми Тобі Славу віддаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА БЛАГОСЛОВІННЯ ПОЧАТКУ ПОДОРОЖІ

Всемогутній Вічний Боже! Ти наказав Авраамові вийти з його землі та з рідного дому, Ти оберігав його безпеку на всіх дорогах його мандрування. Ти провів синів Ізраїля через Червоне море так, що вони й ніг не замочили, а під проводом зірки Ти показав дорогу мудрецям, які йшли до Твого Сина. Господи, будь нам допомогою в потребі, товаришем і втіхою в дорозі, захистом у злиднях, щоб ми під Твоїм керівництвом щасливо досягнули нашої мети і повернулися до наших домівок, а колись пристали до берега вічного спасіння. Нехай Бог обдарує нас всяким благословенням з Неба, нехай щасливо керує нашими дорогами, щоб ми серед мінливостей цього світу завжди визнавали Його турботу, через Ісуса Христа, Господа нашого. Амінь.

 

БЛАГОСЛОВІННЯ В ДОРОГУ

(Кондак 6, акафіст до святого Миколая)

Весь світ вихваляє тебе, преблаженний Миколає, швидкого заступника при бідах. Бо багато разів по землі мандруючим і по морю плаваючим, попереджуючи, допомагаючи, разом всіх від злого охороняв ти, тому співаємо до Бога: Алилуя.

 

МОЛИТВА ВОДІЯ ДО СВЯТИТЕЛЯ МИКОЛАЯ

Боже Всеблагий і Всемилостивий, який все охороняєш Своєю Милістю і Чоловіколюбством, смиренно молюся до Тебе, через заступництво Пресвятої Богородиці, святителя Миколая і всіх Святих, охорони віл усяких неприємностей і раптової смерті мене, грішного, і довірених мені людей та допоможи неушкодженими доставляти кожного, згідно їхньої потреби.

Боже Милостивий! Звільни мене від злого духа порушення правил – водіння і алкоголю, які викликають нещастя і наглу смерть без покаяння. Спаси і допоможи мені, Господи, з чистою совістю дожити до глибокої старості, без тягаря провини за вбитих і покалічених через мою байдужість людей, і нехай прославиться Ім’я Твоє, нині і повсякчас і, на віки віків. Амінь.

 

ПЕРША МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВІННЯ АВТОМОБІЛІВ (АБО ІНШИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ)

Боже, Ти силою Свого Слова створив весь Всесвіт, дав людині владу над усім створінням, а також силу, щоб вона могла удосконалювати світ згідно з задумами Твоєї Волі. Вчини так, щоб ці автомобілі (назва транспорту), витвір Твій й людської праці, завдяки Твоєму Благословенню служили для добра людини, для її праці та відпочинку. Як ефіопу, який читав Святе Писання, перебуваючи в колісниці, Твій раб Филип сповістив Благу Вість, й охрестив його, так і Твоїм вірним рабам покажи дорогу спасіння, щоб, підтримані Твоєю Благодаттю, вони робили добрі вчинки і після всіх трудів земної мандрівки заслужили щастя.

Вислухай наші прохання і поблагослови ці автомобілі (назва транспорту) та їхніх водіїв. Нехай їх супроводжують і бережуть від усяких небезпек: Пресвята Владичиця Богородиця Марія, яка поспішала гірською стежкою до своєї родички Єлизавети, святий Архангел Рафаїл і святі Ангели. Через заступництво Святого Христофора, покровителя водіїв, збережи, Господи, всіх тих, хто їздитиме цими автомобілями (назва транспорту), від усіляких нещасть для душі й тіла, щоб вони могли безпечно доїхати до місця призначення.

Боже невичерпного добра! Поблагослови ці автомобілі (назва транспорту), створені людьми, щоб вони їм служили, і вчини так, щоб усі, хто буде ними користуватися, робили це на славу Тобі, для власної користі та користі своїх близьких, через Ісуса Христа, Господа нашого. Амінь.

 

ДРУГА МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВІННЯ АВТОМОБІЛІВ (АБО ІНШИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ)

Всемогутній Предвічний Боже! Ти створив усі сили природи на Свою славу і на благо для людей, Тобі щиро молимося: зішли з Небес Своє Благословіння на цей автомобіль (назва транспорту) і на все приладдя його. Твоєю вседоброю запобігливістю збережи його цілим та неушкод-женим, допомагай рабам Твоїм, які будуть на ньому подорожувати, і зішли їм Благодать Твою, щоб виконуючи Закони Твої тут на землі і дороги Заповітів Твоїх зберігаючи, змогли щасливо осягнути Небесну батьківщину.

Владико, Господи Боже наш, вислухай молитви наші, які сьогодні Тобі приносимо, і правицею Твоєю Святою благослови автомобіль (назва транспорту) цей, зішли твоїх Ангелів Охоронців, щоб усі, хто схоче на ньому подорожувати, були збережені і захищені від усіляких злих випадків.

Бо Твоя є влада, і Твоє є Царство, і Сила, і Слава, і Тобі славу віддаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВІННЯ НОВОБУДОВИ

Всемогутній Боже, Отче Милосердя, Ти через Свого Сина все створив і встановив Його фундаментом Свого царства. Ти доручив людині працювати, підтримай сьогодні наші починання. Ми пам’ятаємо слова з Псалму: “Коли Господь дому не збудує, то даремно працюють його будівничі при ньому”. Поблагослови, Господи, цю новобудову, допоможи довести її до омріяної форми та охороняй опікою Своєю будівничих і захищай їх від усіляких небезпек. Просимо Тебе, вчини так, щоб, зміцнені даром Твоєї Предвічної Мудрості, ми змогли довести до щасливого завершення цю справу, яку сьогодні розпочинаємо, для нашої користі і на славу Твого Імені, через Ісуса Христа, Господа нашого. Амінь.

МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВІННЯ ПОМЕШКАННЯ

Всемогутній Боже, щиро молимося до Тебе за будинок цей (квартиру цю) і за тих, хто живе в ньому (ній) і за майно, яке дозволиш поблагословити і всякі блага в ньому примножити. Подай їм, Господи, достаток від роси Небесної та від земних благ – життя, і їхні бажання приведи Твоїм Милосердям до щасливого завершення. З нашим приходом дозволь будинок цей (квартиру цю) благословити, так як Ти поблагословив дім Авраама, Ісаака та Якова. Нехай же в стінах цього будинку (цієї квартири) перебувають Ангели Твої Святі і стережуть мешканців його (її). Бо Твоя є Сила і Слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВІННЯ НОВОГО БУДИНКУ

Ти, Господи, Боже Всесвіту, поблагослови цей будинок, бо Твій Син – Ісус Христос, заради нас став людиною і залишив нам приклад, як ми повинні виконувати Волю Твою, навчив нас у кожній справі звертатися до Тебе. Поглянь з любов’ю на цей будинок і обдаруй його щедрим Своїм Благословенням. Вислухай молитви, які ми підносимо до Тебе разом з усіма домашніми, дай їм миру й радості у Святому Духові, підтримуй їх в усіх їхніх починаннях, захищай їх від усяких небезпек, збережи їх від оманливої надії тільки на земні блага та навчи їх розуміти, що тільки Ти один – наша мета і що тільки Ти даєш вічне життя.

Сьогодні на будинок цей зійшло Благословіння Всемогутнього Бога. Тож нехай Його мир і спокій увійшовши в нього, наповнять серця всіх його мешканців. Нехай перебуває з вами Всемогутній Бог, Отець, і Син, і Святий Дух, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВІННЯ НОВОЇ КВАРТИРИ

Небесний Отче! Ти даєш нам багато доказів Своєї Благості, а тому наповни наші серця вдячністю за все те, що Ти для нас робиш. Поглянь з любов’ю на всіх тих, хто на Тебе покладає свою надію. Поблагослови цю квартиру і бережи її мешканців. Дай їм Твій мир, збережи їх від зла, дай їм усього того, чого потрібно для життя, і відкрий їхні серця для любові та на потреби ближніх. Нехай вони завжди пам’ятають, що наше помешкання на землі не є довговічним, бо всі ми покликані до вічного перебування з Тобою в Небі, через Ісуса Христа, Господа нашого. Амінь.

 

МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВІННЯ КАБІНЕТУ

Боже, Ти є Джерело Істини, поблагослови цей кабінет і вчини так, щоб ми, працюючи в ньому, з вірою шукаючи правди і справедливості, любили Тебе щоразу більше, через Ісуса Христа, Господа нашого. Амінь.

 

МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВІННЯ СПАЛЬНІ

Господи, поблагослови цю спальню, щоб усі домашні, які будуть відпочивати тут після праці, набиралися нових сил для виконання своїх обов’язків згідно з Твоєю Волею, через Ісуса Христа, Господа нашого. Амінь.

 

МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВІННЯ КУХНІ

Всемогутній і Милосердний Боже! Ти даєш нам поживу для тіла і у всьому нас підтримуєш, тому просимо, вчини так, щоб ми за Твоїм Благословенням ніколи не страждали від голоду і вживали їжу з подякою та щоб були здоровими й досягнули вічного спасіння, через Ісуса Христа, Господа нашого. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗАХИСТУ ПОМЕШКАННЯ ВІД ДИЯВОЛЬСЬКОГО ВПЛИВУ

Владико, молимо Тебе, завітай в цей будинок (квартиру) і прожени від нього (неї) далеко всі диявольські підступи. Нехай Твої Святі Ангели перебувають в ньому (ній) і стережуть його (її) в мирі, нехай на ньому (ній) завжди спочиває Твоє Святе Благословення. Молимо Тебе, Владико, бережи цей будинок (квартиру) і від малого до великого мешканців його перед пожежею, бурею, гибеллю та знищенням, недугами та всякими лихими і ворожими нападами, щоб це помешкання стало затишним для всіх тих, хто надіється на Тебе. Бо Тебе хвалять всі Сили Небесні і Тебе славлять всі створіння на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВІННЯ САДІВ І ПОЛІВ

Всемогутній, Предвічний Боже, Отче Милосердя! Поглянь, благаємо Тебе, на наші щоденні потреби й рясно подай нам для нашого пожитку добрий урожай. Возвелич над нами Ім’я Твоє Святе та на поля і на сади наші вилий прещедре Твоє Благословіння. Зроби так, щоб за всю працю рабів Твоїх, садові дерева і польові посіви наші, приносили щедрі плоди. Відверни, Милосердний, від нашого краю несприятливе поліття, невчасний мороз, руйнівний град, надмірну зливу, затоплення посівів і всякого лиха, що може пошкодити людському майну. Бо Ти є Бог наш, і ми Тобі славу віддаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА НА ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАСІЯНОГО ПОЛЯ

Всемогутній Боже, ми звертаємося до Твого Милосердя, щоб на це зерно, яке Ти виплекав дощем і повітрям, та якому дозволив так рясно прорости, Ти зіслав Своє Благословіння. Зроби Владико так, щоб ми завжди Тобі дякували за Твої щедрі дари. Відверни спраглі наші душі від непліддя землі, щоб бідні й заможні, недужі й здорові завжди прославляли Ім’я Твоє. Подай нашій землі щедрий урожай, сторицею збільш її плоди, щоб, прийшовши у відповідний час, ми з радістю і подякою зібрали наш урожай і прославляли Тебе, Всемогутнього Бога, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

МОЛИТВА ЗА ДОБРИЙ УРОЖАЙ

Всемогутній Боже, Створителю світу й Владико життя, Ти підтримуєш усе, що існує, Своєю Силою, Ти – наш Отець і знаєш найкраще, чого нам потрібно для життя. Дозволь земним плодам добре зростати й дай нам добрий урожай. Нехай урожайною її зроблять Твої дощі й сонце. Бережи наші поля й луки, городи й ліси від негоди, надмірних дощів, граду, засухи. Благослови працю наших рук і розуму, щоб Милість Твоя нас духовно збагачувала. Нехай нас не турбують клопоти й тривоги, а наші серця нехай збирають скарби у Бога. Нехай на нас, на нашу працю зійде Благословіння Всемогутнього Бога Отця, і Сина, і Святого Духа, і нехай воно залишається з нами нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

ПОДЯКА ЗА ДОБРИЙ УРОЖАЙ

Всемогутній Боже, Отче наш! Ти дозволяєш людям обробляти землю і збирати на ній щороку нові плоди. Ти доручив синам вибраного народу приносити до священиків плоди землі та снопи зібраного збіжжя. Прийми подяку за цьогорічний добрий урожай зерна, овочів та фруктів. Господи, зроби так, щоб у цьому році всім вистачило їжі. Допомагай Своєю Благодаттю всім тим, хто працював на землі, та навчи нас ділитися Твоїми дарами з усіма потребуючими. А після земного життя, щоб ми з повними оберемками добрих вчинків прийшли до Тебе, і заслужили вічного щастя в Царстві Божому. Амінь.

 

МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВІННЯ ПЛОДІВ З НОВОГО УРОЖАЮ

Господи Боже, Створителю Всесвіту, Ти даєш росу з Неба й удобрюєш землю, щоб вона родила щедрий урожай. Ти, даючи добру погоду і животворний дощ чиниш так, що земля приносить щедрі плоди. Твоїй Святій Величі складаємо подяку за ці зібрані плоди землі. У Своїй Милості поблагослови ці плоди і вчини так, щоб Твої люди завжди складали подяку за отримані від Тебе дари. Через ці дари Своєї Милості Ти сповнив прагнення Твоїх вірних. Вчини так, щоб ми постійно прославляли Твоє Милосердя і, використовуючи земні багатства, завжди шукали вічного блага. Нехай убогі й нуж-денні, споживаючи щедрі плоди урожайної землі, прославляють Твоє Ім’я, через Ісуса Христа, Господа нашого. Амінь.