Українська

Молитви покаянні

Душекорисні речі - Канони

МОЛИТВА МИТАРЯ

Боже, будь милостивий до мене, грішного.

Боже, очисти мої гріхи і помилуй мене.

Без числа нагрішив я, Господи,  прости мені.

В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь. (тричі).

 

ПОКАЯННА МОЛИТВА

Полегши, відпусти, Боже, гріхи наші вільні і невільні, що в слові чи ділі, свідомі чи несвідомі, що в думці та помислах, що вдень чи вночі заподіяні – все нам прости, бо Ти Благий і Чоловіколюбець. Амінь.

 

МОЛИТВА ДО АНГЕЛА-ОХОРОНИТЕЛЯ

Ангеле Божий, Охоронителю мій святий, на збереження мені з неба від Бога даний, щиро благаю тебе: просвіти мене і від усього злого охорони, на добре діло настав і на путь спасіння направ. Амінь.

 

МОЛИТВИ ДО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

О Пресвята Богородице! Почуй, Милосердна, молитви нас, грішних і смиренних рабів Твоїх і ублагай Бога Сина Твого, щоб послав нам і всім, хто припадає до Тебе, здоров’я душевне та тілесне, і все, що для вічного та земного життя потрібне. Нехай простить нам всякі провини вільні й невільні. Нехай визволить нас від всякої скорботи та хвороби, напасті та всякого злого випадку. О Царице наша преблагая, надіє наша непереможна і заступнице непоборна! Не відверни лиця Твого від нас через безліч гріхів наших, але простягни до нас руки материнського Твого милосердя і створи нам благе чудо. Яви нам щиру допомогу Твою і посприяй нам у всякій благій справі. Але від всякого гріховного починання та лукавої думки визволи нас, бо ми завжди славимо Пречесне Ім’я Твоє, поклоняємося чесному образу Твоєму і величаємо Бога Отця і Єдинородного Сина Його, Господа нашого Ісуса Христа, і Святого Духа зі всіма святими на віки віків. Амінь.

 

Богообрадована Владичице, Преславна Мати милосердя і чоловіколюбства, Всемилостива за весь світ Заступнице! Ми, раби Твої, що під Твій Божественний покров з радістю приходимо і до Твого чудесного образу смиренно припадаючи, молимося: щиро молися, о Препрославлена Царице і Владичице, за нас до Сина Твого і Бога нашого, щоб Він заради Тебе визволив нас від усякої хвороби, журби та гріха, визнав нас достойними наслідувати Небесне Його Царство. Бо Ти як Мати без остраху приступаєш до Нього і отримуєш все, що захочеш, єдина Блага та Благословенна на віки віків. Амінь.

 

ПОКАЯННІ МОЛИТВИ З КАНОНУ АНДРІЯ КРИТСЬКОГО

1. Іди, окаянна душе моя, зі своїм тілом: сповідайся Творцеві Твоєму і принеси Богові в розкаянні сльози.

2. Отче! Змалку переступаю Твої заповіді і в гріхах та лінощах проминуло життя моє. Тому взиваю до Тебе: допоможи мені Своєю милістю хоч тепер підвестись із моїх гріхів.

3. Подай мені, Спасе, руку, як колись Петрові і виведи мене, Боже, з гріховної безодні. Милість Свою подай мені молитвами Пречистої Матері, що породила Тебе в чистоті, і всіх святих.

4. Мене, що припав духом перед дверима Твого милосердя, Спасе, не відкинь, як непотрібного раба, у вічну погибель, але перед смертю ще дай, Чоловіколюбче, прощення моїх гріхів.

5. Агнче Божий, що зняв гріхи з усіх людей! Зніми і з мене великий тягар моїх гріхів і, як милосердний, дай мені сльози покаяння.

6. Ти, Судде й Серцевидче мій, що маєш знову прийти з ангелами судити весь світ, споглянь милостивим оком на мене. І хоч я більше згрішив, ніж усяка інша людина, не відкинь, а помилуй мене, Господи.

 

МОЛИТВА ЗА ПРОЩЕННЯ ЗАБУТИХ ГРІХІВ

1. Владико Господи, оскільки й забуті мої гріхи є зло, Тобі, Єдиному Серцевидцеві, молюся, прости мені все за Твоїм Чоловіколюбством, бо тим-то і являється велич слави Твоєї, що Ти не відплачуєш грішникам за гріхи їхні, бо Ти Препрославлений навіки. Амінь.

2. Господи, дай мені дух смиренності, щоб покірним бути до ближніх моїх і стриманим від гніву. Дай мені дух смиренномудрості, щоб не думати про себе високо і не величатися. Амінь.