feed-image
Українська

Усім читати

Душекорисні речі - Радимо прочитати


Похвала любові. Пасхальна симфонія
Куземська Ганна


К., «Фенікс», 2008 рік —640 сторінок (80 сторінок повнокольорових на крейдяному папері), 110 ілюстрацій, формат сторінок 170х240 см, тверда ламінована палітурка, округлий корінець.

Ганна Куземська — автор першої в Україні православної читанки «Дорога додому», що має великий попит. Нова книга авторки започатковує жанр православно-художньої навчальної літератури, який поєднує глибини нашого віровчення, містичний зміст ікон та богослужіння з художнім відтворенням сучасності, долею молоді, відродженням Української церкви.
Ця книга — про любов. Любов до Бога, до людей, до України, до всього творіння Божого; любов між дорослими і дітьми, учнями та наставниками, між братами, між закоханими. Про любов істинну і хибну.

Герої книги, наші сучасники, досягають істинної любові у великій битві з гріхом серед жорстоких реалій світу цього, серед спокус, духовного падіння й безбожности сьогодення, у війні, що потребує не одного, а повсякчасного подвигу. Ця оповідь реалістична і водночас глибоко символічна. Вона розкриває перед читачем той Хліб насущний, який відроджує людину, відновлює в ній образ Божий; ту зброю, якою можна подолати і зовнішнє, і внутрішнє зло, звільнитися з полону безвиході й марноти.

Центральною темою твору є Пасха —як найвищий дар і як ВИХІД, перехід від смерти до життя, шлях зростання в любові, мудрості, мужності, пізнанні найважливіших духовних істин і сенсу життя; вузький і тернистий шлях через Голгофу — єдиний, що веде до воскресіння і Воскресителя — Того, Хто є Любов’ю і Хто рятує любов’ю.

Книгу названо «Пасхальною симфонією», тому що все в ній невтримно лунає до Бога і в Ньому з’єднано в єдине співзвуччя: різні герої та їхні долі, як окремі інструменти зі своїми мелодійними ходами, лейтмотив Святого Письма й богослужіння, небесна гармонія церковних піснеспівів, провідний голос Святих Отців і мовчазний спів ікони — усе зливається в єдиний гімн Творцю Спасителеві, гімн перемоги над злом і смертю.
Анотація:

«Пасхальна симфонія» захоплює яскравими образами та глибоким сюжетом, містичний зміст якого поглиблюють і розкривають повчальні вислови Святих Отців, молитви, канти й піснеспіви (переважно великодні), стародавні й сучасні українські ікони, розміщені у п’яти кольорових альбомах, Євангельське слово, гравюри, що зображують події земного життя Христа Спасителя, коментар до ікон та словник.

«Похвала любові» розпочинається за порогом церкви, потім провадить читача у притвор і послідовно, крок за кроком веде углиб — до Святая Святих. Художнє оформлення і назви частин символічно відображують ці потаємні щаблі духовного сходження. Цей твір — своєрідне зображення внутрішнього світу Православної Церкви, відкриття Її невидимих і незамінних скарбів, Її неосяжного наднебесного простору та внутрішнього світу живих храмів Божих — істинних християн.

Книга може збагатити як близьких, так і далеких від церкви читачів багатьма корисними, добрими й радісними знахідками та відкриттями.

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити