Українська

НЕДІЛЯ | ПРО БЛУДНОГО СИНА

Душекорисні речі - Радимо прочитати

#НЕДІЛЯ | ПРО БЛУДНОГО СИНА

Друга підготовча неділя до спасительних днів Великого посту називається неділя про блудного сина. У цей день у храмах за богослужіннями звучить зворушлива притча про блудного сина.

У час коли ми наближаємось до святої чотиридесятниці Свята Церква закликає нас замислитись над своїми гріхами. Адже, через гріх людина втратила можливість жити з Богом у раю. Про це говорить і святитель Іоан Золотоуст: «Адамові треба було визнати гріх, але він переклав провину на дружину, а вона потім на диявола. У той час як необхідно сказати: согрішив, беззаконствував, деякі не лише не зізнаються, але ще й складають виправдання. Бо диявол, знаючи, що сповідання гріха є визволенням від гріха, схиляє душу до безсоромної впертості».

Святитель Григорій Палама у євангельскій розповіді про блудного сина звертає увагу на такі моменти: «Свинями є ті, які валяються в багні пристрастей, і молодший син став їхнім провідником, як той, хто переважав у втішанні себе, оскільки він не міг насититися від тих стручків, які вони їли, тобто не міг насититися своєю пристрастю…той, хто відступив від Бога, не міг насититися: бо ніхто не давав, насититися йому. Та й хто б йому дав? - Бог був далеко…».

Святитель Іоан Золотоуст у цій притчі закликає віруючих звернути увагу на силу істинного покаяння: «Велика сила покаяння, якщо вона робить нас чистими, як сніг, і білими, як хвиля, хоча гріх попередньо заплямував наші душі».

Тому, якщо ми хочемо бути справжніми дітьми Божими, то повинні пам’ятати слова святителя Григорія Палами: «Сини ж це - ті, які по любові до Нього підкоряються Його заповідям; як і говорить Господь: «Хто любить Мене, той слово Моє виконує» Ін.14, 23».

Дорогі брати і сестри, звичайно, ця притча не говорить нам, що ми маємо жити безбожно аби в один момент просто покаятися в своїх гріхах. НІ! Але вона вчить нас, що треба знаходити в собі сили і мужність визнати свої помилки, прийняти їх і щиро покаятися! Тож нехай у ваших серцях завжди живе любов та Спаситель наш Ісус Христос.

Підписуйтесь на наші канали і слідкуйте за актуальними новинами!:

YouTube, Facebook, Instagram, Telegram.

©Пресслужба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира