Українська

15 серпня - перенесення мощей першомученика Стефана

Душекорисні речі - Серпень

15 серпня Свята Церква (східної традиції, що послуговується Юліанським календарем) молитовно згадує перенесення мощів першомученика архидиякона Стефана з Єрусалима до Константинополя.

Після того, як святий першомученик архидиякон Стефан був побитий  фарисеями камінням, святе тіло його кинули без поховання на поживу звірам і птахам. Проте, на другу ніч знаменитий іудейський законовчитель Гамаліїл, який почав схилятися до віри в Ісуса Христа як в правдивого Месію і який захистив апостолів в синедріоні (Дії 5, 34-40), послав відданих йому людей забрати тіло першомученика. Гамаліїл поховав його на своїй землі, в печері, недалеко від Єрусалиму.

Коли помер таємний учень Господа, Никодим, який приходив до Нього вночі (Ін. 3, 1-21; 7, 50-52; 19, 38-42), Гамаліїл також поховав його поблизу гробу архидиякона Стефана. Потім і сам Гамаліїл, який прийняв святе Хрещення, разом зі своїм сином Авівом був похований біля першомученика Стефана і святого Никодима. У 415 році мощі святих були знайдені і урочисто перенесені до Єрусалиму архиєпископом Іоаном і єпископами Єлевферієм Севастійським і Єлевферієм Ієрихонським. З того часу від мощів почали здійснюватися Господні зцілення.

Згодом, за часів правління святого благовірного царя Феодосія Молодшого, мощі святого першомученика Стефана були перевезені з Єрусалима до Константинополя і покладені в церкві на честь святого диякона Лаврентія, а після побудови храму на честь першомученика Стефана перенесені туди.

Сьогодні, обходячи цю урочистість, за заступництвом святого Стефана молімося й благаймо Господа, аби Він потужно відродив і благодатно наділив сучасну Свою Христову Церкву Сходу і Заходу різноманітними служіннями в благословенних дарах і плодах Святого Духа. Тобто, це - коли, як наголошував Сам Ісус, в "проповідуванні Євангелія всьому творінню" (поміж різного іншого) правдивих і активних "віруючих супроводжуватимуть такі знамення: іменем Моїм виганятимуть бісів; говоритимуть новими мовами, братимуть змій; і якщо смертоносне щось вип'ють, не пошкодить їм; покладуть руки на недужих, і вони будуть здорові" (Мк. 16, 15,17,18). Й, окрім того, в середовищі таких - проваджених Духом Божим - вірних "і будуть пророкувати сини ваші і дочки ваші; старцям вашим будуть снитися сни, і юнаки ваші будуть бачити видіння" (Іоїл 2, 28). Амінь

джерело: kyrios.org.ua

 
РІЗДВО 2019
ЗНАЙТИ