Українська

17 жовтня пам'ять прпп. Елладія і Онисима, затворників Києво-Печерських, в Ближніх печерах. Прп. Аммона і Піора, затворників Києво-Печерських, в Дальніх печерах. Сщмч. Єрофея, єп. Афінського. Знайдення мощей свт. Гурія архиєп. Казанського, і свт Варсоноф

Душекорисні речі - Жовтень

Преподобний Елладій, затворник Києво-Печерський
Преподобний Елладій відноситься до великого сонму угодників Києво-Печерських, які своїми подвигами і чудесами прославили землю Українську. Як і про більшість суворих посників і відлюдників Печерських про нього майже нічого не відомо. Знаємо, що він був ченцем Печерської обителі в ХІІ-ХІІІ ст. Де народився і якого був походження також не відомо. Преподобний Елладій здобув вінець небесний перебуваючи в затворі і Церква Христова до цього часу прославляє його промовляючи: «Радуйся, Елладію, затворників похвало». Спочиває преподобний у Ближніх печерах Київської Лаври.

Преподобний Онисим, затворник Києво-Печерський
Преподобний Онисим прославився у сонмі преподобних Печерських звершуючи подвиг затворництва. Жив преподобний в ХІІ-ХІІІст. Про місце народження і родину його нічого не відомо. Проживши святе і подвижницьке життя святий Онисим в ХІІІст. відійшов до Господа. Його мощі знаходяться у Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври. Свята Церква прославляє преподобного Онисима наступними похвалами: «Радуйся, Онисиме, бо через тісноту затвору печерного, ти просторі оселі райські успадкував, радуйся, бо духовний голод на постійне бачення Бога ти замінив».

Преподобний Аммон, затворник Києво-Печерський
Преподобний Аммон, затворник Києво-Печерський називається ще Трудолюбивим. Проходив подвиг у Печерській обителі в ХІІІ ст. Коли і де він народився не відомо. Не відомо також, ким були його батьки. З благословення печерського ігумена ходив на Афон і до Єрусалиму. Вивчав подвиги і житіє святих великих отців. Після свого повернення в монастир став взірцем чернечого життя для інших. Преподобний Аммон прославився своїми подвигами і решту свого земного життя провів звершуючи особливий подвиг затворництва. Упокоївся в Печерському монастирі. Його нетлінні мощі знаходяться у Дальніх печерах славнозвісної Києво-Печерської Лаври. Свята Церква згадуючи його святу пам'ять прославляє цього угодника Божого похвалами такими: « Радуйся, Аммоне, бо древніх отцв наслідував ти в подвигах всеусердно».

Преподобний Піор, затворник Києво-Печерський
Преподобний Піор жив у ХІІІ ст. Подвизався у Києво-Печерській обителі. Де і коли народився не відомо. Вирізнявся серед монастирської братії суворим постом і молитвою, та працьовитістю. Його нетлінні мощі спочивають в Дальніх печерах. Акафістним співом прославляється преподобний Піор такими словами: « Радуйся, Піоре, бо пристрасті тілесні ти вогнем стримання попалив.».

Священномученик Єрофей, єпископ Афінський
Священномученик Єрофей, був членом афінського ареопагу і навернений до Христа апостолом Павлом разом з Дионисієм Ареопагітом. Святий був висвячений апостолом Павлом в сан єпископа. За переданням єпископ Єрофей був присутній разом з єпископом Дионисієм на похованні Пресвятої Богородиці. Помер святитель Єрофей мученицькою смертю в І столітті.

Знайдення мощей святителя Гурія, архиєпископа Казанського, і Варсонофія, єпископа Тверського
Знайдення мощей цих угодників Божих сталося в Казані, в 1595 році. Під час будівництва нової кам’яної церкви на честь Преображення Господнього, в Спасо-Преображенському монастирі, заснованому святителем Варсонофієм, біля стіни колишнього дерев’яного храму були викопані гроби з тілами святителів. Незвичайність вигляду нетлінних гробів сповнила святителя Єрмогена благоговійним дерзновенням відкрити гроби при великій кількості народу. Рака з мощами святителя була переповнена запашним миром, також тіло преподобного варсонофія виявилось нетлінним. Своїми враженнями ділиться святитель Єрмоген описуючи знайдення мощей цих святих.

Благовірний князь Володимир Ярославович, Новгородський чудотворець.
Старший син благовірного князя Ярослава Мудрого, нарождився в 1020 році. В 14 років батько зробив його намісником в Новгороді. В керівництві князівством йому допомагали воєвода Вишата і святий єпископ Лука Жидята. Змужнівши, князь став відважним захисником країни і благочестивим християнином. Святий Володимир побудував у Новгороді Софійський собор, який був закладений в 1054 році і освячений 14 вересня 1052 року еп. Лукою. Благочестивий воїн піклувався не тільки за укріплення князівства, але й старанно повчався у слові Божому. Відомо, що в 1047 р. для нього були переписані пророчі книги з тлумаченням. Упокоївся святий князь маючи 32 роки, після освячення Софійського собору, де були покладені його мощі.

за матеріалами: cerkva.vn.ua

 
ЗНАЙТИ