Українська

2 жовтня - Благовірного князя Ігоря

Душекорисні речі - Жовтень

Блаженний Ігор, великий князь Чернігівський і Київський
Ігор Ольгович у святому хрещенні Георгій походив із роду чернігівських князів. Після смерті свого брата Всеволода Ольговича, який був київським князем, вступив на київський престол, на якому княжив лише 12 днів. Кияни не любили Ольговичів, зрадили його й видали Ізяславу Мстиславичу переяславському, який проголосив себе київським князем. Ізяслав Мстиславич закував його в кайдани й відіслав спочатку до Видубицького монастиря під Києвом, а потім до Переяслава, де він тяжко захворів. За згодою Ізяслава Мстиславича князь Ігор прийняв чернецтво. Після одужання він прибув до Києва, де в монастирі Св. Федора прийняв схиму з ім’ям Гавриїла. Тим часом проти князя Ізяслава Мстиславовича у 1147 р. виступив брат Ігоря Святослав Ольгович.

Юрба киян, яка зібралася тоді на віче, постановила вбити князя Ігоря. Даремно митрополит, князь і бояри відмовляли розлючених людей від цього заміру. Вони вдерлися до монастиря Св. Федора, схопили князя Ігоря під час богослужіння й витягнули на вулицю. Спочатку князеві вдалося вирвати його з рук юрби й привести до двору своєї матері, але люди ввірвалися й вбили князя Ігоря. Вони знущалися над його тілом, прив’язали шнурок до ніг і тягнули вулицями міста, а потім залишила окривавлене тіло на Подолі.

 

Уже під час похорону князя Ігоря кияни зрозуміли, що вбили невинну людину через ненависть до його роду, й незабаром почали вшановувати його як святого й мученика. Біля мощей князя Ігоря почали творитися чудеса. У 1150 р. його тіло було перевезене з Києва до рідного Чернігова. Пам’ять блаженного Ігоря великого, князя чернігівського вшановується 18 червня та 2 жовтня .

Молитва святому благовірному князю Ігорю Чернігівському та Київському

О святий угодниче Божий, страстотерпче благовірний, княже Ігоре! Ти з молодих років Бога возлюбив, премудрості тілесні, честь і славу князівську ні в що ж поставив і чернечого образу, ще юний роками, досягнув ти, до Бога Єдиного всією душею твоєю приліпився, і благе ярмо Христове на себе взяв, шляхом спасительним неухильно йшов ти навіть до смерті мученицької. Заради цього вінчав тебе Господь, блаженний Ігоре, вінцем слави і прийняв у Свої Небесні чертоги, де ти нині, невимовною славою і радістю насолоджуєшся у невечірньому дні Царства Христового, з ликами святих страстотерпців і всіх святих Бога за нас молиш. Молимось тобі, святий Божий, припадаючи до чесного образу твого: молися за нас грішних і недостойних, випроси молитвами твоїми миру державі нашій, місту цьому (і святому храму цьому) благодаті та милості. Церкву святу охорони молитвами твоїми від єресей і розколів, пастирям її випроси ревність і благочестя, всім же нам любов нелицемірну і терпіння подай, гріхів наших прощення, хвороб і всяких недугів зцілення. Покрий і збережи всіх нас від усяких бід, скорбот і напастей, і нехай, дякуючи, прославимо Святу Живоначальну Тройцю, Отця і Сина і Святого Духа, на віки віків. Амінь.

 
ЗНАЙТИ