feed-image
Українська

Молодь і «Волошки»

СМК собор - Духовна молодіжна недільна школа

Більшість людей вважає, що молодь не може впливати на глобальні процеси, які відбуваються у суспільстві. Проте, переглядаючи сторінки історії, ми спостерігаємо, що саме вона визначає шляхи розвитку та майбутнє нації. Адже все частіше ми зустрічаємо молодих у бізнесі, політиці, при створенні громадських і доброчинних організацій, провідних сферах життєдіяльності суспільства. Церква не стала винятком у цьому списку.

На прикладі молоді, що відвідує Духовну недільну школу 2 ст. при Свято-Михайлівському кафедральному соборі можна простежити, що ці молоді люди покликані не лише допомагати один одному, а й прийти на допомогу оточуючим. Тим, хто потребує підтримки. «Молодіжка», як називають вони себе, постійно відвідує дитячі будинку, допомагає хворим парафіянам, проводить навчання для молодших дітей. Проте їхня суспільна діяльність полягає не лише в тому, щоб допомогти, а й навчитися один в одного. Так, нещодавно молодь мала змогу взяти участь у виїзному семінарі-практикумі, який відбувся у с. Волошках Рівненської області.

Для нас Волошки – це вже традиція! – ділиться одна з учасниць практикуму. – Адже ми маємо змогу навчатися, почерпнути для себе щось нове та корисне, відчути одностайність духу віри та готовності допомогти ближньому. Тут ми забуваємо, що є «я», ми вчимося думати про інших. Ті лекції, які проводить нам настоятель Михайлівського собору о. Богдан дають нам віру, надію, підтримку, духовне збагачення і віру в себе. Ти хоч на якусь мить забуваєш про свої труднощі та проблеми, бо тут можна знайти однодумців, вони допоможуть та порадять. Тут можна віднайти себе. Волошки – це не просто семінари та лекції, там навчають жити! Жити не в замкненому світі, видуманому нами, а в тому світі, який нас оточує.

Дивлячись на цих молодих творчих, ініціативних, наполегливих людей, поступово переконуєшся, що сьогодні в Україні дійсно існує молодь, яка свідомо приходить до Церкви, вірить у Бога та сповідує православну віру.

Автор: Іллона Валькова

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити