feed-image
Українська

Партія баса в Архієрейському хорі при Свято-Михайлівському кафедральному соборі

СМК собор - Архиєрейський хор

Урочистий церковний спів прикрашає кожне богослужіння. Він допомагає віруючим зосередитися на молитві, відчути усю Красу, Всемогутність та Любов Небесного Творця. Під час богослужінь спів церковного хору нагадує спів небесних служителів - Ангелів і спонукає вірян так само щиро, правдиво і з почуттям християнської любові підносити свої молитви подяки та прохання.

 

Партія альта в Архієрейському хорі при Свято-Михайлівському кафедральному соборі

СМК собор - Архиєрейський хор

Церковний спів прив’язує увагу, відвертаючи її від пустих і марних обра­зів, світських розкошів і підносить розум та серце до такої краси, що у мистецькій глибині є наче образом духовної, надприродної і вічної краси. Церковний спів може і повинен представляти значення слів молитви, а тими словами так часто бувають слова, якими Всевишньому подоба­лося передати людству предвічну правду наукою Божого Об’явлення.

 

Партія тенора в Архиєрейському хорі при Свято-Михайлівському кафедральному соборі

СМК собор - Архиєрейський хор

Музика і духовна пісня – це найсильніша зброя у Божих руках для відродження серця людини. Хвалебні гімни, церковний спів – це справжня атмосфера неба. Музика – одна із найвеличніших, найкращих дарів Творця. А мистецтво поєднання тексту пісні з музикою бере початок практично разом з історією людства.

Церковний спів має служити для того, щоб спрямувати думки до чистого і святого. Пісня – це наш меч, який завжди можемо занести над розчаруванням, сумнівом, болем. Натомість, коли людина щаслива, ми кажемо: «Душа співає». Співи духовних пісень – один із найбільш ефективних засобів до того, щоб закарбувати духовну істину у людському серці і прославити Небесного Творця нашого.

 

Партія сопрано в Архиєрейському хорі при Свято-Михайлівському кафедральному соборі

СМК собор - Архиєрейський хор

Партія сопрано в Архиєрейському хорі при Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира

Злагоджений, мистецьки досконалий церковний спів є великою притягальною силою і окрасою кожного богослужіння. Він сприяє глибшому зануренню у стан молитовного споглядання та зростанню побожності. Важливим моментом є також те, що спів хору під час Служби Божої у земній Церкві поєднується зі співом Ангелів у Небесній Церкві. З огляду на вище зазначені обставини, церковному співу приділялася особлива увага під час богослужінь впродовж століть.