Українська

Партія баса в Архієрейському хорі при Свято-Михайлівському кафедральному соборі

СМК собор - Архиєрейський хор

Урочистий церковний спів прикрашає кожне богослужіння. Він допомагає віруючим зосередитися на молитві, відчути усю Красу, Всемогутність та Любов Небесного Творця. Під час богослужінь спів церковного хору нагадує спів небесних служителів - Ангелів і спонукає вірян так само щиро, правдиво і з почуттям християнської любові підносити свої молитви подяки та прохання.

У головному соборі м.Житомира своїм співом урочисті богослужіння за участі архієрея вже багато років прикрашає Архієрейський хор під керівництвом Євгенія Шестакова.

Архієрейський хор являє собою мішаний чотириголосий хор, тобто у ньому поєднуються жіночі та чоловічі голоси в один загальний співочий колектив. Основні його групи – сопрано, альти, тенори, баси – поділяються на 1-і й 2-і голоси. У музичному мистецтві мішаний хор вважають найдосконалішим з усіх видів хорових колективів, оскільки він має дуже широкий діапазон та володіє багатством музичних барв і технічних можливостей.

Бас (італ. basso — низький) — низький чоловічий голос (діапазон від фа великої октави до фа (фа - дієз) першої октави). Баси поділяються на:

  1. бас профундо, найнижчий за звучанням, частіше зустрічається у церковних хорах, на оперній сцені дуже рідко.
  2. бас центральний, один з двох типів оперного баса. Могутня нижня частина діапазону, у верхній частині звучить, як правило, з деякою напругою.
  3. бас кантанте, другий тип сценічного баса. У порівняні з центральним басом, має більш легкий низ, але яскравий, металевий верх.

У хорах поділяють на "перші" (частково баритони), та "другі" баси (Bass I, Bass II).

Також виділяють т. зв. «октавістів» (тобто басів з тесетурою (діапазоном) ля контроктави - ля малої), що співають, як правило, у церковних хорах.

В Архієрейському хорі при Свято-Михайлівському соборі партію баса виконують (на фото зліва направо):

➔   Капустін Владислав Романович (Львівська національна музична академія ім. М. В. Лисенка)

➔   Халімончик Петро Михайлович (Київський інститут культури)

➔   Грищенко Ігор Дмитрович (Рівненський державний гуманітарний університет)