Українська

Протоієрей Іван Сопронюк

СМК собор - Духовенство

Сопронюк Іван Іванович, народився у 1989 році в м. Нововолинську Волинської області у сім’ї православних християн Івана та Марії Сопронюк.

У 2006 році одночасно закінчив Нововолинську середню загальноосвітню школу № 2, вокальний  та художній відділи школи мистецтв м. Нововолинська.

З 1998 до 2006 року ніс послух паламаря та читця храму Покрови Божої Матері м. Нововолинська Волинської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

У серпні 2006 року вступив на 1-й курс Київської православної богословської академії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

 

У 2010 році закінчив 4-й курс КПБА, захистивши бакалаврську роботу на тему «Історія виникнення розбіжностей в розумінні святих таїнств між Римсько-Католицькою та Православною Церквою». Того ж року, в серпні, вступив до магістратури КПБА.

У червні 2011 року закінчив навчання в магістратурі КПБА, захистивши магістерську роботу на тему «Православне богословське осмислення Таїнств Римсько-Католицької Церкви після Другого Ватиканського собору».

З 2011 до 2012 року, з благословення преосвященнішого єпископа Чернігівського і Ніжинського Іларіона (Процика) (сьогодні архієпископ Рівненський і Осторожський), ніс послух помічника секретаря єпархіального управління Чернігівської єпархії та іподиякона.

У листопаді-грудні 2011 року брав участь у канонізації преподобного Меркурія Бригинського і Чернігівського чудотворця.

У лютому 2012 року, з благословення високопреосвященнішого архієпископа Рівненського і Острожського Іларіона (Процика), ніс послух читця та регента братського хору Свято-Георгіївського монастиря с. Пляшева Рівненської єпархії.

У травні 2015 року закінчив аспірантуру Київської православної богословської академії, успішно захистивши кандидатську дисертацію на тему «Православний погляд на постанови Другого Ватиканського собору 1964 року та їхня рецепція в Українській Греко-Католицькій Церкві». Отримав ступінь кандидата богословських наук.

24 травня 2015 року Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом (Денисенком) рукополежений у сан диякона (дияконське служіння проходив у Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва).

25 жовтня 2015 року Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом (Денисенком) рукополежений у сан пресвітера.

У 2016 році зарахований до штату кліриків Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира.

10 квітня 2017, отримав право носіння наперсного хреста.

Одружений.

 
ЗНАЙТИ