feed-image
Українська

#СВЯТКУЄМО | ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ СВЯТОГО ВАСИЛІЯ ВЕЛИКОГО

СМК собор - Новини

Одним з багатьох людей, які змогли відшукати Бога у своєму житті і з ним жити був святий Василій Великий. Ця постать є прекрасним прикладом того, як потрібно служити іншим, любити свого ближнього і шукати Бога повсякчас (пор. Пс. 27,8).

Сьогодні Свята Православна Церква України молитовно відзначає день пам'яті Святого Василія Великого, разом з тим 14 січня в Україні - це потрійне свято. Християни східного обряду святкують окрім Василія Великого ще і Обрізання Господнє і перший день нового року за старим стилем.

Василь Великий – архиєпископ Кесарії Кападокійський, вселенський учитель церкви (IV століття нашої ери). Церковні джерела характеризують Василя Великого як аскета, богослова і вченого, автора кодексу чернечого життя. Саме йому належить вислів: "Скільки віднімеш від тіла, стільки додаси сили душі".

Особливістю богослужіння в цей день полягає в тому, що відбувається літургія, написана самим святителем. Вона – перша з десяти божественних літургій, служіння яких встановлено у певні дні року. Порядок, зміст і чин літургії Василія Великого відрізняються від літургії Іоанна Златоуста більш об'ємними молитвами і протяжної мелодикою співів.

Нехай Святий Василь принесе частинку святості, добра і милосердя до Вашої оселі і Вашого життя!

Підписуйтесь на наші офіційні канали і слідкуйте за актуальними новинами!:

YouTube, Facebook, Instagram, Telegram.

©Пресслужба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити