feed-image
Українська

#ПОДІЯ | ЧОМУ ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА НЕ ПРАВОСЛАВНЕ СВЯТО?

СМК собор - Новини

14 лютого за декілька десятиліть став для багатьох втіленням справжньої любові. Проте варто задуматися що за Божий угодник сьогодні вшановується?

Православна Церква у своїх богослужіннях згадує про трьох подвижників з ім’ям Валентин, які мученицьки закінчили своє життя у ІІІ столітті. Пам’ять кожного з них зокрема Церква відзначає 12 серпня, 19 липня і 7 травня. Але вважати винуватцем свята як «День Валентина» когось із них, відповідно до їх життєписів і традиції Церкви, немає ніякого підґрунтя. Отож, саме цей Валентин не має ніякого відношення до Православної Церкви України.

Ще один факт, який показує, що Валентин, якому присвячують день закоханих немає відношення до Християнської Церкви - історичні розбіжності у його біографії.

Історія свята говорить, що Валентин був священником, який потай вінчав закоханих пар. Однак ця легенда містить значну помилку у хронології подій, адже за часів життя святого Валентина у III столітті ще не існувало особливого обряду церковного вінчання.

Разом з тим, святкувати день святого Валентина – не гріх. Але все залежить від того, як проводити цей день, який у сучасному світі перетворився на комерцію та похоть.

Священники Свято-Михайлівського кафедрального собору радять плекати любов у серці повсякчас, адже ми, як християни, маємо нести любов до ближнього свого завжди.

Підписуйтесь на наші канали і слідкуйте за актуальними новинами!:

YouTube, Facebook, Instagram, Telegram.

©Пресслужба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити