Українська

Третя підготовча неділя до Великого посту – «про Страшний суд» (ВІДЕО)

Відео - Підготовчі неділі до Великого посту

Третя підготовча неділя називається неділею про Страшний суд. Євангельське читання цього дня присвячене притчі Спасителя про Страшний Суд. Ця притча говорить про християнську любов. Ми знаємо, що всі люди потребують цієї особистої любові, визнання їхньої власної, особливої душі, в якій все творіння Боже проявляється особливим образом. Ми також знаємо, що в світі є люди, які потребують нашої допомоги.

Тому кожний з нас несе відповідальність за маленьку частинку Царства Небесного, саме завдяки тому, що ми володіємо цим даром любові Христової. Таким чином, ми будемо відповідати за те, чи прийняли ми цю відповідальність, чи проявили ми любов до ближніх, чи відмовили їм в ній. Тому і говорить Господь: «як ви вчинили одному з братів Моїх менших, так вчинили Мені» (Мф.25,40).

Напередодні неділі про Страшний суд, в суботу Церква звершує загальне поминання померлих в надії загального воскресіння і життя вічного. Це дійсно важливий день церковної молитви за померлими членами Церкви. Заупокійна служба у Вселенську поминальну суботу є зразком для всіх інших служб поминання померлих і звершується ще в другу, третю і четверту суботи Великого посту.

Тиждень, який слідує після неділі про Страшний суд називається М'ясопусним, або Сирним,тому що Церква встановила у цей тиждень неповний піст. Із скоромної їжі дозволяється їсти тільки сир, молоко, масло та яйця. Церква завершує підготовку до того подвигу, який розпочнеться через сім днів після неділі м’ясопусної. Вона поступово вводить нас в цей подвиг, знаючи нашу духовну слабкість.

Підписуйтесь на наші офіційні канали і слідкуйте за актуальними новинами!:

YouTube, Facebook,Twitter, Instagram, Telegram.

©Пресслужба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира

Dim lights