Українська

Святі мученики - безсрібники Косма і Даміан

Душекорисні речі - Радимо прочитати

 

Святі мученики - безсрібники брати Косма і Даміан жили в III столітті після Різдва Христового в Римі, в період гонінь на християн, розпочатих імператорами-язичниками. Подвигом свого життя святі явили справді християнське вживання людського таланту: талант є дар Божий, який належить використовувати не з метою наживи, а для служіння Богові і людям.

Святі Косма і Даміан рано осиротіли. Залишившись вдовою в молодості, Феодотія виховала своїх синів у християнському благочесті. Основним заняттям братів було лікарська справа, в якому вони вельми досягли успіху. Святі брати Косма і Даміан вважали себе служителями Божими, зцілювали людей по їх вірі. Вони не брали за свою працю ніякої плати. Лікування безсрібники Косма і Даміан поєднували з проповіддю слова Божого, роз'яснювали хворим, що вони чинять зцілення благодатною силою Христовою, закликаючи їх до віри в Христа Спасителя, яка відкриває шлях до справжнього одужання - спасіння душі.

Святі брати Косма і Даміан були обмовилені заздрісникам і викликані в Рим до імператора Карина. Імператор зажадав відректися від Христа і визнати язичницьких богів, на що святі відповіли рішучою відмовою. Коли імператор почав лякати їх тортурами, святі, бажаючи напоумити його, кликали до Бога. Раптово шия імператора скривились таким чином, що він не міг повернути голови. Тоді Карина і багатьох свідків обгорнув страх Божий. Імператор покаявся перед братами і визнав перед усіма свою віру в Христа, і зараз отримав зцілення. Святі Косма і Даміан були негайно відпущені на свободу. Після повернення в своє селище поблизу Риму вони продовжили розпочату богоугодну справу.

Високий був подвиг святих цілителів, але Богу було завгодно ще вище піднести їх допустивши невинне мучеництво. Вони постраждали від заздрості лікаря, колишнього їхнього вчителя. Цей лікар заманив їх у гори і там вбив. Після спочинку святість лікарів-безсрібників Косми і Даміана (+ 284) була підтверджена багатьма чудесними знаменнями милості Божої.

За матеріалами сайту http://cerkva.if.ua

 
ЗНАЙТИ