Українська

Православна Церква відзначає Вхід Господній до Єрусалиму (ВІДЕО)

Відео - Св.-Михайлівський собор

Свята Українська Православна Церква святкує перехідне двунадесяте свято - Вхід Господній до Єрусалиму. Це одне із головних християнських свят, у які ми згадуємо ключові події новозавітної історії. Важливо, що цю подію описують всі чотири євангелісти.

Відзначається цей день в неділю, що передує Великодню і слідує відразу за Лазаревою суботою.

“Сьогодні ми маємо велику надію, надію змін. Господь входить у Єрусалим і це для нас велика духовна радість. Для нас це велике свято, свято змін, свято надії, а вже завтра ми починаємо страсний тиждень, тому сьогодні свято надихає нас. Так як ми Господа зустрічаємо віттям лози розквітчатої, так само і ми показуємо, що будемо розквітати перед Господом, будемо у тій великій духовній радості світлого Воскресіння Господнього”, - говорить настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору о. Богдан Бойко.

У народі це свято називають Вербною неділею. Віруючі йдуть в храми з гілочками і цілими букетами верби. Священик освячує верби в суботу на всеношній і в неділю після Божественної літургії.

Освячена верба замінює собою пальму, якою ізраїльський народ і зустрічав Ісуса Христа, але у нас пальми не ростуть. Тому так повелося в наших широтах, що пальмові гілки замінили на квітучу вербу.

“Освячена лоза зазвичай кладеться у нас за іконою в домівка, де зберігається весь наступний рік до Вербної. І тільки тоді цей букет спальється, ні в якому разі не викидається, а попіл розвіюється по городі”, - розповідає настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору о. Богдан Бойко.

Традиційно у Свято-Михайлівському кафедральному соборі з самого ранку черга людей, охочих і собі освятити букет верби, шикується практично по всій вулиці Михайлівській, разом з тим приказуючи: "Не я б'ю - верба б'є, За тиждень Великдень, недалечко червоне яєчко!".

Між тим, чин освячення вербового гілля у Свято-Михайлівському кафедральному соборі триватиме до 18:00.

Підписуйтесь на наші канали!

YouTube, Facebook, Instagram

Прес-служба Свято-Михайлівського кафедрального собору м.Житомира

Dim lights

 
ЗНАЙТИ